Doping parowy w Afryce: staż w Togo

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
satpavan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 15/05/07, 11:34
Lokalizacja: Nie-zła

Doping parowy w Afryce: staż w Togo




przez satpavan » 07/04/08, 12:34

Bonjour à tous,

Od 2001 roku interesuję się Pantone, aw szczególności jego dystrybucją w Afryce. Ustawodawstwo jest bardziej „elastyczne”, rzemieślnicy bardzo dobrzy i obecni naprawdę wszędzie, a zwłaszcza Afryka to śmieci świata (tyle starych pojazdów itp.). Pracuję nad elektryfikacją obszarów wiejskich z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna, wiatrowa, skojarzona ze zmodyfikowanym generatorem (Pantone, oleje roślinne itp.).
Aktywnie współpracuję z Lio od czerwca nad dopingiem parowym.
Odbyliśmy staż z Michelem, a następnie kontynuowaliśmy współpracę bez żadnych realnych rezultatów ... Do lutego!

Zorganizowaliśmy staż w Togo w Afryce Zachodniej. Nadal nie mieliśmy własnych wyników, ale hej, zaczęliśmy być pewni. Zespół składał się z około piętnastu bardzo doświadczonych Togijczyków (prawie wszyscy brygadziści warsztatowi, nauczyciele itp.) Ze spawaczami, hutnikami, tokarzami itp.
To był całkowity sukces, cudowny tydzień. Naprawdę przejęli na własność technologię, zrozumieli ją, a nawet starali się ją ulepszyć. Trzeba powiedzieć, że jeśli chodzi o zaradność, są mistrzami, każdy problem miał swoje rozwiązanie! Duch zespołu był niezwykły ...

Zainstalowaliśmy ciągnik i generator o mocy około 7 kW (należący do ośrodka opieki). Po testach uzyskaliśmy przed uruchomieniem 18% dla ciągnika i 19% dla grupy. Oczekujemy na wyniki po uruchomieniu w systemie.
W każdym razie są bardzo zmotywowani, utworzyli grupę, aby opracować strukturę, która będzie kierować rozwojem dopingu parowego w Togo.
Planujemy wycieczkę stażową w kilku krajach Afryki Zachodniej na rok 2009. Wszystko było samofinansowane z całkowitym budżetem 75 euro, z czego około 15-20 euro na zestaw !!! Jesteśmy daleki od dużych budżetów Banku Światowego ...

Musieliśmy posunąć się daleko, aby dokonać naszej pierwszej edycji, szkoda, ale tam jest łatwiej ... W każdym razie było to wspaniałe doświadczenie, w którym możemy jedynie podkreślić ducha zespół i wzajemne uczenie się! Dobra robota i do zobaczenia wkrótce,

Obraz

Obraz

Udało im się już znacznie lepiej dla drugiego montażu w grupie, w toku (zintegrowany system i projekt ...)


Obraz
0 x
poważny
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 07/04/08, 21:50

Cześć wszystkim!

Z przyjemnością widzę wiadomości i zdjęcia swoich wyczynów!

Cieszę się, że nasi afrykańscy przyjaciele mają dostęp do tej technologii, aby ją wykorzystać, a dlaczego nie, aby dać przykład producentom z północy, którzy oczywiście nie dbają!

Czy eksperymentatorzy mogliby dołączyć do nas w Internecie? forum, aby podzielić się ich wynikami ... Wiem, że to niekoniecznie oczywiste, ale hej ...

Pozdrowienia dla Lio i całego zespołu i znowu brawo!

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/04/08, 02:12

Halo

Odbyliśmy staż z Michelem, a następnie kontynuowaliśmy współpracę bez żadnych realnych rezultatów ... Do lutego!


Brawo za twoje podejście i podziel się nim na forum
Co skłoniło cię do wytrwania, jeśli początkowe montaże nie przyniosły dobrych rezultatów? , zwykle wielu facetów robi piękne montaże i bez rezultatów, jest ich mnóstwo…
Nawet w sensie niewielkiej modyfikacji kontynuacja wymaga nieco wyczuwalnej odmiany.

Interesujące jest również wiedzieć, co nie działa, co działa dobrze, w systemie dopingu wodnego trudna do kontrolowania jest powtarzalność i dokładne pomiary w zależności od obciążenia silnika.

Najgorsza sytuacja to brak zmian i widoczna jest wymierna poprawa? drzwi są otwarte na wszelkiego rodzaju hipotezy, każda drobna poprawka wymaga wyjaśnienia, więc dużo obserwacji i notatek.
Muszę powiedzieć, że jeśli zrobię 32%, trzeba to powtórzyć za każdym razem i poprawić.
Nie możemy zapominać, że zmierzone wyniki są średnią z okresu, który czasami przekracza 4 godziny marszu, przez takie czasy, kiedy system pracował bardzo ciężko, a czasami, gdy system ledwo pracował ..



André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 08/04/08, 08:38

Witamy!

Dzięki za zdjęcia

nie wahaj się informować nas o poczynionych ustaleniach i uzyskanych wynikach
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
satpavan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 15/05/07, 11:34
Lokalizacja: Nie-zła

Dzięki za zachętę




przez satpavan » 09/04/08, 01:12

Aby odpowiedzieć na twoje pytanie, podaliśmy im linki do wzięcia udziału w forum, ale tam nie wszyscy korzystają z komputera i Internetu (poprawia się w przypadku + młodych ludzi ...). Jest jednak ktoś, kto koordynuje i często jest cyberprzestępcą. Zaproszę go, aby przyłączył się do tematu ... Poza tym naprawdę zmotywowali go do przetestowania systemu w młynach (dla mąki kukurydzianej, niezbędnej) i małych autobusach.

W dalszym ciągu będziemy nadal kontaktować się z wynikami. Po obiecujących wynikach tej sesji przygotowujemy na 2009 r. Wycieczkę po stażach i montażach (Maroko, Senegal i Mali są już na dobrej drodze).

Wkrótce
0 x
poważny
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY




przez lio74 » 09/04/08, 20:06

Cześć wszystkim :D

mój kolega podwoił mnie ... i tym lepiej, bo szczerze mówiąc, nie mam wystarczająco dużo czasu, żeby tu przybyć! Nawet nie zaktualizowałem strony internetowej stowarzyszenia ...

satpavan napisał:Zorganizowaliśmy staż w Togo w Afryce Zachodniej. Nadal nie mieliśmy własnych wyników, ale hej, zaczęliśmy być pewni.

potem chcę wprowadzić modyfikację, zaczęliśmy montować stół obciążeniowy ze stołem pomiarowym (rezystancja bocznika, T ° ...) pod koniec października 2007 r. podczas pierwszego montażu stowarzyszenia przeprowadzonego w sierpniu patrz tutaj: [url ] zestaw dopingu parowego na grupie z silnikiem Diesla https://www.econologie.com/forums/montage-do ... t4067.html

mając tylko krótką wspólną sesję roboczą, działał tylko bank obciążeń „grzejników”. Dlatego przystąpiłem sam do pierwszego „chug chug” generatora, a następnie do pierwszego taktu ze wszystkimi środkami ostrożności i rozsądnymi radami (między innymi od André i Camela…) oraz dostępnymi środkami. Więc brak równowagi, ale przygotowałem serię próbek z pesymistycznym marginesem błędu +/- 1% ...

ten test dał około 17%, więc 15% to wyniki, które ogłosiłem André
Andre napisał: Czy to zależy od tego, co dla ciebie oznacza zachęcanie?
10% 32%?
Dla mnie 10% jest zniechęcające
To, co przekracza 30%, jest zachęcające
André



Andre napisał:Co skłoniło cię do wytrwania, jeśli początkowe montaże nie przyniosły dobrych rezultatów? , zwykle wielu facetów robi piękne montaże i bez rezultatów, jest ich mnóstwo…


Aby odpowiedzieć, duża dawka optymizmu i pewności siebie, ponieważ wciąż widziałem wiele prac montażowych, które działały, dobre doświadczenia tutaj forum (np .: C15 Vitry) ...

Teraz, z tyłu 5 montażów, stary zespół się wyda ... Myślę, że nie będę miał cierpliwości, aby wykonać więcej testów na tym (jest do zrobienia poprawka) ... skończymy oczywiście nasz protokół testowy z tabelą ważenia i pomiaru oleju napędowego, ale już widzę błędy, które popełniliśmy ... i nowe pomysły wprowadzone przez naszych afrykańskich przyjaciół !! : Chichot: :D

DLA CAMEL:
Zamierzamy skontaktować się z rozmówcą z Togo, aby przyjechać i porozmawiać o stażu i przywołać myśli tych kolegów. : Wink: (pamiętaj, że w najlepszym wypadku jest to połączenie 56K ...)

krótko, aby zamknąć ten post, https://www.econologie.com/diesel-renault-et-peugeot-psa-s-associent-pour-developper-un-moteur-a-injection-d-eau-nouvelle-3772.html
alros, których nie znałem dla tego sojuszu (Peugeot / Renault) ... to prima aprilis !!
ale z wiarygodnego źródła pomysł dopingu do wody jest traktowany poważnie i laboratoria zaczynają nad nim pracować, zwłaszcza od czasu patentu Renault EGR, który ma przejść nowe normy zanieczyszczenia EURO, ale co więcej, mówimy o wzbogacenie i poprawa wydajności poprzez elektroniczne sterowanie oraz wtryskiwanie wody i katalizę.

Tutaj wszyscy eksperymentatorzy, mniej lub bardziej szczęśliwi i przygotowani do prowadzenia eksperymentów, zostali wyśmiewani ... (zacytuję fragment Andre na ten temat, ale nie wiem, gdzie go znaleźć). Robimy to na starych silnikach, gdzie nie ma technologii elektronicznej i są to zespoły „rustykalne”, ale rezultaty są !!! jak już powiedzieliśmy, do samochodów (zmienne prędkości) wykorzystuje tylko regulację elektroniczną, aby uzyskać lepsze wyniki, chociaż te Vitry są w rekordach 30% ...

Teraz jest bardzo prawdopodobne, że praca, na której opierają się ci duzi przemysłowcy, częściowo z tego wynika forum ale nie będzie od nich podziękowań! :zmarszczyć brwi: możemy po prostu pocieszyć się mówiąc sobie: „w końcu przemysłowcy zaczynają, to nie tyle delirium, ile jest!”
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113