Eksperyment z silnikiem Pantone, obliczenia

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Mickael275
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/02/08, 09:35

Eksperyment z silnikiem Pantone, obliczenia




przez Mickael275 » 27/02/08, 10:15

bonjour,

Jesteśmy 4 studentami z Vannes, którzy chcą wykonać silnik pantone w ramach naszego modułu termodynamicznego.

Chcielibyśmy wiedzieć, czy ktoś ma wiarygodne obliczenia termodynamiczne, które pomogą nam rozpocząć badanie.

Naszym celem jest sprawdzenie przez obliczenie działania silnika pantone ... i sprawdzenie wszystkiego za pomocą modelu opartego na silniku kosiarki 4-suwowej.

Dziękuję ci za pomoc.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 27/02/08, 10:17

Niezawodny = wykonujemy dla Ciebie robotę, prawda?

Spójrz już na ten temat: https://www.econologie.com/forums/dopage-mot ... t4883.html

Twój raport i wyniki będą mile widziane :)
0 x
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper

Re: eksperyment z silnikiem Pantone, obliczenia




przez Pierre-Yves » 27/02/08, 11:32

sapharic napisał:Jesteśmy 4 studentami z Vannes, którzy chcą wykonać silnik pantone w ramach naszego modułu termodynamicznego.

Naszym celem jest sprawdzenie przez obliczenie działania silnika pantone ... i sprawdzenie wszystkiego za pomocą modelu opartego na silniku kosiarki 4-suwowej.

Zaczynam badania nad dopingiem wodnym, aby później zastosować go w silnikach okrętowych. Obliczenie funkcjonowania tego systemu jest moim zdaniem trudnym problemem, zwłaszcza że nie działa za każdym razem. Christophe właśnie włożył forum wiadomość o dwóch ciągnikach wyposażonych przez tę samą osobę, z sukcesem i porażką ...
https://www.econologie.com/forums/tracteurs- ... t4890.html

Bardzo interesujące badanie polegałoby na badaniu parametrów operacyjnych i zrozumieniu przyczyny awarii, poszukiwaniu wartości krytycznych, wartości optymalnych itp.
0 x
optymalizacji, oszczędność energii
http://www.avel-vor.fr
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 27/02/08, 11:38

Cóż, zaczynamy mieć pewne gwarancje, przynajmniej 3:

- ilość wody do wstrzyknięcia, około 20% zużycia po modyfikacji

- po pewnym obciążeniu: 0 wyników, problem: ten punkt ładowania jest nadal niejasny i zależy od zespołu / silnika. Zgrubne oszacowanie: 50%

- woda kwaśna sprzyjająca jonizacji pary

Teraz naprawdę fajne studium byłoby fajne, może EchoMoteur² stworzy dobry fundament? W każdym razie mam taką nadzieję ...
0 x
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper




przez Pierre-Yves » 27/02/08, 18:15

Christophe napisał:Cóż, zaczynamy mieć pewne gwarancje, przynajmniej 3:
- ilość wody do wstrzyknięcia, około 20% zużycia po modyfikacji
- poniżej pewnego obciążenia: 0 wyników, problem: ten punkt ładowania jest nadal niejasny i zależy od zespołu / silnika. Zgrubne oszacowanie: 50%
- kwasowość wody sprzyjająca jonizacji pary

Nie podzielam wszystkich tych pewników, które w każdym razie pozostają całkowicie jakościowe. Złota rączka, która jest gotowa do lutowania / niesprzedania / modyfikacji, może być zadowolona z takich wskazówek. Ci, którzy tak jak ja, nie urodzili się z kluczem nastawnym w dłoni, będą mieli trudności z nawigacją.

Interesują mnie systemy, które „nie działają”, nie z powodu masochizmu lub oczerniania, ale dlatego, że najprawdopodobniej jest jeden lub więcej błędnych parametrów dostrojenia. Obecnie nie ma żadnych gwarancji poprawnego działania: to mnie nie satysfakcjonuje.
0 x
optymalizacji, oszczędność energii

http://www.avel-vor.fr
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/02/08, 18:56

Halo
Interesują mnie systemy, które „nie działają”, nie z powodu masochizmu lub oczerniania, ale dlatego, że najprawdopodobniej jest jeden lub więcej błędnych parametrów dostrojenia.


Ja również, kiedy dwa systemy są zaprojektowane w ten sam sposób, zwracam szczególną uwagę na ten, który nie działa, w ten sam sposób staram się dowiedzieć, dlaczego dwa identyczne systemy stanowią 15%, a drugi ponad 30%.

Różnica jest czasem nieznaczną banalnością, często poza reaktorem przed lub po

André
0 x
Mickael275
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/02/08, 09:35

Jaki schemat leczenia wybrać?




przez Mickael275 » 27/02/08, 22:18

Dziękuję za tak szybką reakcję :D

W najbliższą sobotę weźmiemy udział w kursie pantone organizowanym przez stowarzyszenie Ille et Bio z siedzibą w Guichen (przedmieścia Rennes), aby spenonizować naszą kosiarkę.

Oczywiście, wysyłając taką wiadomość, mamy nadzieję skorzystać z twojej pracy, ale postaramy się również nad nią zastanowić. Poza tym przekażemy ci oczywiście nasz raport (na wypadek, gdyby był on dla ciebie przydatny, ale wydajesz się bardzo utknięty).

Zmierzamy w kierunku prostego procesu pantone. To powiedziawszy, istnieją różnice między dwoma schematami:

Oryginalny klasyczny schemat:
Obraz

Schemat pochodzący od skojarzenia kamienia węgielnego:
Obraz


Nieważne różnice między tymi dwoma programami:
- Na zdjęciu 1 widzimy zawór, na którym jest wskazany „W kierunku dodatkowego bełkotki dla paliw innych niż węglowodory”, którego nie będziemy brać pod uwagę.
- Na rysunku 2 na wylocie z reaktora widzimy zawór umożliwiający doprowadzenie „tradycyjnej” mieszanki powietrze + benzyna pochodzącej z gaźnika. Niezbędny element do uruchomienia silnika, został pominięty na schemacie 1.

Nasz problem:
Głównym problemem jest to, że na obrazie 1 powietrze dociera za reaktorem, podczas gdy na obrazie 2 powietrze dociera przed nim. Która metoda jest lepsza?

Merci d'Avance
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 28/02/08, 01:47

Halo

Dwa schematy są identyczne, z wyjątkiem tego, że nazwa zaworu nr 3 nazywa zaworem mieszającym powietrze, a drugi nazywa go pomocniczym bełkotem (co byłoby bardziej na przykład tylko bełkotem wodnym)

W praktyce zawór 4 i zawór 3 nie są potrzebne
zawór 6 kontroluje przepływ bulgotania, im bardziej jest otwarty, wydech wychodzi na zewnątrz, im bardziej się zamyka, wydmuch przechodzi w barbotaż, aby system działał dobrze, barbotaż musi być lekko wciśnięty , praktycznym jest mieć barbotaż w przezroczystym, elastycznym kanistrze z tworzywa sztucznego, gdy nadmuchuje go pod ciśnieniem, gdy lekko się zapada, znajduje się w depresji, gdy widać białą chmurę pary i nieco chłodzi silnik. to jest najlepsze.

Kran 5 jest tym, do czego jesteśmy najbardziej wezwani
Kiedy silnik jest zamknięty, po uruchomieniu pracownik lekko kontroluje bogactwo silnika.

Ten system działa tylko przy jednej prędkości, aby mieć kontrolę nad obrotami silnika, konieczne jest włączenie zaworu tuż przed wejściem do silnika (że tak powiem motyl)

Dlaczego przeprowadzasz tę edycję? pokaże tylko, że mieszanka benzyny i wody zagotuje lekką część benzyny i trochę wody
Z ciekawości, aby zobaczyć, jak działa system i nauczyć się go obsługiwać, ale unikaj, aby obserwujący go wierzyli, że ten silnik działa z wodą lub sokiem owocowym, ponieważ wszystko, co umieścisz w bełkocie gdy tylko pojawi się lotna benzyna, silnik pracuje, ale gdy spożyje (dobry sok), zatrzymuje się i pozostawia na dnie bełkotki nieprzydatny lepki płyn.

Prawdziwe doświadczenie polega na zużyciu całego paliwa i wody w silniku, dokonaniu pomiarów mocy i zużycia,

Uruchamianie silnika bełkotką z dużą ilością wody jest bardziej widowiskiem niż doświadczeniem.

Pierwszy raz mój syn pokazał montaż
Byłem zaskoczony widokiem silnika pracującego z 50% wody, ale po kilku pomiarach pozostałości szybko zrozumiałem, że silnik faktycznie zużywa bardzo mało wody, a nawet całego paliwa.
Zaskoczyło mnie to, że silnik pracuje w obiegu zamkniętym bez pobierania powietrza z zewnątrz i połykania spalin przez kilka minut.

André
0 x
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper

Re: Jaki schemat powinienem wziąć?




przez Pierre-Yves » 28/02/08, 10:25

sapharic napisał:Zmierzamy w kierunku prostego procesu pantone.

andré napisał:Dlaczego robisz ten montaż? pokaże ci tylko, że zmieszanie wody z benzyną spowoduje spalenie lekkiej części benzyny i odrobiny wody.


Całkowicie zgadzam się z André. Po co nadal pracować nad zespołem, którego wady są dobrze znane i dla których oszczędności paliwa są dokonywane kosztem mocy? Ryzyko polega na ponownym wniesieniu argumentów przeciwko krytykom dopingu z wody.

Moim zdaniem obecnym problemem domieszkowania wodą jest brak powtarzalności wyników: czasami działa, a innym razem nie. Jeśli chcemy uogólnić ten system, musimy być w stanie zagwarantować użytkownikowi prawidłowe działanie. To tutaj musimy pracować.
0 x
optymalizacji, oszczędność energii

http://www.avel-vor.fr
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 28/02/08, 15:45

Halo
Całkowicie zgadzam się z André. Po co nadal pracować nad zespołem, którego wady są dobrze znane i dla których oszczędność paliwa odbywa się kosztem mocy? Ryzyko polega na ponownym wniesieniu argumentów przeciwko krytykom dopingu z wody

To, co próbuję powiedzieć, nie powinno przewozić cudownych rzeczy, takich jak silnik wodny, lub spodnie obracają się z 50% wody i paliwa, co jest fikcją, która nie wnosi nic do ewolucji sytem ..

oszczędność paliwa odbywa się kosztem mocy?
To nie jest prawda

Żaden samochód, ciągnik, samolot ani łódź nie wykorzystuje maksymalnej mocy przy ciągłym użytkowaniu, silniki nie byłyby w stanie się oprzeć

gospodarka jest lepsza przy 150 kmh z dopingiem wodnym niż przy 150 kmh bez dopingiem wodnym.
Pomimo ograniczeń nałożonych przez reaktor w rurze wydechowej z turbodoładowaniem 300D, nadal rośnie do 180 kmh


André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 191