Doświadczenie: jazda pantone, dopóki nie zabraknie Ci paliwa

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
źle
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 02/02/08, 12:59

Doświadczenie: jazda pantone, dopóki nie zabraknie Ci paliwa




przez źle » 04/02/08, 01:50

Witam, po zeznaniach krewnego posiadającego pantomizowaną 205, która była w stanie przejechać kilkadziesiąt km na pustym baku, zdecydowałem się spróbować. mój pojazd: r21 diesel 300000 km wyposażony w 3-litrową szpadę od 20 000 km.
wskaźnik na kranie Udało mi się przejechać 90 km, zanim samochód zgasł! warunki: krajowe na trasie 70 km/średnia. zachowanie silnika pozostało normalne.
jak wyjaśnisz ten wyczyn? Pomyślałem o oparach paliwa znajdujących się w zbiorniku...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Re: doświadczenie: jazda Pantone aż do wyczerpania paliwa




przez Andre » 04/02/08, 06:38

Halo
misus napisała:Witam, po zeznaniach krewnego posiadającego pantomizowaną 205, która była w stanie przejechać kilkadziesiąt km na pustym baku, zdecydowałem się spróbować. mój pojazd: r21 diesel 300000 km wyposażony w 3-litrową szpadę od 20 000 km.
wskaźnik na kranie Udało mi się przejechać 90 km, zanim samochód zgasł! warunki: krajowe na trasie 70 km/średnia. zachowanie silnika pozostało normalne.
jak wyjaśnisz ten wyczyn? Pomyślałem o oparach paliwa znajdujących się w zbiorniku...


Witamy w świecie (testera)
Po 20000 XNUMX km powinieneś był rozwiązać wszystkie drobne problemy i dokonać pomiarów zużycia paliwa.
Wskaźnik na knadze nic nie znaczy, a jedynie to, że jedziesz na rezerwie.
jak jedziesz na rezerwie to nic nie zauważasz, jak nie ma już paliwa, pantonu czy dopingu wodnego to silnik gaśnie, w pompie wtryskowej pojawia się kilka pęcherzyków powietrza i pozostajesz na skraju drogi.. domieszkowanie wodą nie działa cuda, zmniejsza konsumpcję
Chyba że pracujesz w 100% pantonie z paliwem w bełkotce, co w przypadku diesla jest dość skomplikowane w regulacji.

Zatankuj, zapisz km, przejedź dobry dystans przez ponad godzinę, zatankuj, zapisz km i oblicz, to prosty sposób sprawdzenia, czy jest oszczędność, na 20000 XNUMX km powinieneś mieć dobre pojęcie o zużyciu przed Spad i ze Spad.

Montaż szpady w samochodzie musiał być sportem. Znalezienie miejsca na bełkotkę (przynajmniej w pobliżu rury wydechowej)
Ile wody zużywa to na 100 km?

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/02/08, 09:51

większość rezerw to co najmniej 6 do 7 litrów...
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: doświadczenie: jazda Pantone aż do wyczerpania paliwa




przez Christophe » 04/02/08, 10:32

misus napisała:Witam, po zeznaniach krewnego posiadającego pantomizowaną 205, która była w stanie przejechać kilkadziesiąt km na pustym baku, zdecydowałem się spróbować. mój pojazd: r21 diesel 300000 km wyposażony w 3-litrową szpadę od 20 000 km.
wskaźnik na kranie Udało mi się przejechać 90 km, zanim samochód zgasł! warunki: krajowe na trasie 70 km/średnia. zachowanie silnika pozostało normalne.
jak wyjaśnisz ten wyczyn? Pomyślałem o oparach paliwa znajdujących się w zbiorniku...


Witam,

Zakładam, że jesteś autorem tej wiadomości na innej stronie „Pantone”:

witam, oto moje doświadczenie 3 lata i około 20 000 km na pokładzie pantomizowanego R21 D. Nie dokonywałem pomiarów tak dokładnych jak tu zalecają, ale wartość mojego doświadczenia leży w czasie ich trwania: przed metamorfozą przejechałem tym pojazdem około 90 000 km, regularnie monitorując jego zużycie za pomocą kasowalnego licznika; było to regularne, podobnie jak moja jazda przed i za transformatorem. To kompensuje niedokładności pomiaru, prawda? powiedzcie mi.. tak, spalanie przed: około 7l/100 przy zmiennej 1/2 l, spalanie po (uzyskiwane sukcesywnie po 3000 km "docierania"): od 4 do 5 litrów, na trasę uzyskano 4 litry ponad 100 km za jednym razem.

Próbowałem jechać, aż skończyło mi się paliwo, żeby sprawdzić świadectwo pantomimy, na włączonym liczniku przejechałem 90 km (normalnie max 15 km)!

Nie jestem ideologiem, nie uczestniczę szczególnie w tzw
promocja systemu poza moimi relacjami.


Odpowiadając: 15 km wydaje mi się bardzo mało, normalnie na czerwonym świetle jesteśmy w stanie przejechać jeszcze przynajmniej 50 km...
0 x
źle
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 02/02/08, 12:59




przez źle » 04/02/08, 11:11

dziękuję za reakcje, ok, spróbuję jeszcze raz, dokładniej w obliczeniach. niemniej jednak przez "wskaźnik na knadze" miałem na myśli koniec rezerwy, znam dobrze autonomię mojego czołgu i moją rezerwę z przebiegiem 130 000 km we wszystkich podróżach tym pojazdem, w tym 20 000 z moją szpadą;

nie, nie jestem częścią żadnego forum, po prostu umieściłem mój samochód na stronach osiągnięć quanthomme (auto 22) i odpowiadam na wiadomości gości;

André, r 21 d bez turbosprężarki ma dość łatwą konfigurację dla łopaty (miejsce tuż obok kolektora), moje elastyczne rurki przekierowania mierzą około 30 cm; Latem zużywam 1l wody/godzinę, zimą trochę mniej, zużycie paliwa od 25% do 30+ na 100km za jednym razem po drogach krajowych.

Właśnie zdemontowałem bo moje giętkie ocynkowane rurki łączące wydech od Laurent nie wytrzymały (korozja) masz adres elastycznej stali nierdzewnej, dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 04/02/08, 11:52

Witaj misiu,

Nawet jeśli część paliwa pochodzi z reaktora – myślę, że jest to całkiem możliwe, jeśli widziałem kosiarkę pracującą na 100% wodzie przez prawie minutę (o ile reaktor pozostaje gorący) – w podobny sposób należy zapalić powietrze -mieszanka paliwowa do obracania silnika.

Jeśli w pompie diesla nie ma już oleju napędowego, nie będzie już wtrysku, to trochę tak, jak z wyłączeniem zapłonu w pojeździe benzynowym: gaśnie.

Więc nie ma cudu, tylko wzrost autonomii, ale już to wiedziałeś z odczytów zużycia.

Osobiście, gdy zbliżam się do rezerwatu, instynktownie mam tendencję do zwalniania, aby przejechać kilka kilometrów przed koniecznością tankowania: nie wiem jak u Was, ale na stacjach, na których się zatrzymuję, zawsze wieje wiatr : Chichot:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 04/02/08, 15:49

czy masz adres elastycznej stali nierdzewnej???? :zaszokować:
Jesteś świetny, dobrze jest to wymyślić. :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 04/02/08, 15:56

Obraz



: Mrgreen:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 04/02/08, 16:00

Christophe napisał:Obraz



: Mrgreen:

Przestań, on uwierzy, że to istnieje naprawdę
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 04/02/08, 16:08

Halo
André, r 21 d bez turbosprężarki ma dość łatwą konfigurację dla łopaty (miejsce tuż obok kolektora), moje elastyczne rurki przekierowania mierzą około 30 cm; Latem zużywam 1l wody/godzinę, zimą trochę mniej, zużycie paliwa od 25% do 30+ na 100km za jednym razem po drogach krajowych.


Zapewniasz mnie, że jesteś w liczbach, które uzyskujemy w wyniku dopingu wodnego

Trudno znaleźć elastyczny przewód ze stali nierdzewnej o małych wymiarach, można spotkać niektóre wyloty zaworów ERG, delikatny w zaparzeniu, jest cienki. Można to znaleźć w przypadku większej średnicy wydechu, ale powszechny jest wybór ograniczonej średnicy 2½ cala
Ocynkowany przewód wytrzymuje 15000 XNUMX km ciepła, jeśli zostanie zastosowany w pobliżu kolektora w gorącej części, rdzewieje i przebija.
Niektórzy ludzie jeżdżą starymi samochodami, takimi jak Escalibure, z tymi widocznymi przewodami.

km przejechane na pełnym zbiorniku są wymownymi liczbami
ale dla większej precyzji jest to od pełnego do pełnego i napełniasz cicho aż do przepełnienia..

André
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 210