Pantone na kosiarce: montaż możliwy czy nie?

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
mic42
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 17/12/07, 13:23
Lokalizacja: St Etienne

Pantone na kosiarce: montaż możliwy czy nie?




przez mic42 » 27/01/08, 11:11

Witam wszystkich, zacząłem od zamontowania systemu pantone jak to jest na małej kosiarkach, startuje dobrze i zajmuje wiele obrotów W tym systemie przepuszczam spaliny przez bełkotkę żeby bąbelkować płyn i go podgrzewać. to w każdym razie ja to zrozumiałem. Pomyślałem o trochę zmodyfikowaniu układu przepuszczając rurkę wydechową w bełkotce żeby go podgrzać i dodać odpowietrznik na bełkotce myślę że to by zadziałało nawet lepiej, gdyby ktoś mógł mi powiedzieć, co o tym myśli, zostawiłem mały rysunek, który trochę pokazuje mój pomysł
0 x
Jestem zmęczony płaceniem zbyt drogiej benzyny i zawsze marzę o jeździe z wodą, więc proszę bardzo
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 27/01/08, 12:29

Witam,

Ogrzewanie przez bezpośrednie spaliny w bełkotce jest stosunkowo nieefektywne, a nadciśnienie może być wadą!

Czy Twój bełkot zawiera tylko wodę czy wodę + benzynę? Po drugie, nie musisz go podgrzewać, bo nie zużyjesz 1 grama wody ...

W przeciwnym razie twój obraz nie pojawi się ... więc usunąłem link.

Jeśli to możliwe, spróbuj przekonwertować go na .gif.
0 x
mic42
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 17/12/07, 13:23
Lokalizacja: St Etienne




przez mic42 » 27/01/08, 13:19

Więc w moim bełkotce chciałem użyć mieszanki wody i benzyny na poziomie 50%, w takim przypadku myślisz, że nie ma sensu podgrzewać bełkotki ale wtedy woda jest bezużyteczna.
Jeśli nie do rysunku użyłem farby, ale nie wiem zbyt wiele o IT, jakiego oprogramowania użyć?
dziękuję za radę.
0 x
Jestem zmęczony płaceniem zbyt drogiej benzyny i zawsze marzę o jeździe z wodą, więc proszę bardzo
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 27/01/08, 13:50

mic42 napisał:Jeśli nie do rysunku użyłem farby, ale nie wiem zbyt wiele o IT, jakiego oprogramowania użyć?


Cóż, jeśli masz tylko to, kontynuuj malowanie, ale podczas nagrywania "Zapisz jako", wybrane GIF

Obraz
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 27/01/08, 14:05

mic42 napisał:Więc w moim bełkotce chciałem użyć mieszanki wody i benzyny na poziomie 50%, w takim przypadku myślisz, że nie ma sensu podgrzewać bełkotki ale wtedy woda jest bezużyteczna.


Tak, woda jest bezużyteczna w podgrzewanym bełkocie zawierającym benzynę, ponieważ benzyna wyparuje znacznie wcześniej niż woda ...

mic42 napisał:Jeśli nie do rysunku użyłem farby, ale nie wiem zbyt wiele o IT, jakiego oprogramowania użyć?
dziękuję za radę.


Dzięki Del za wyjaśnienie
0 x
mic42
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 17/12/07, 13:23
Lokalizacja: St Etienne




przez mic42 » 27/01/08, 14:06

ok, dziękuję, spróbuję jeszcze raz, łatwiej będzie mi się zrozumieć za pomocą rysunku
0 x
Jestem zmęczony płaceniem zbyt drogiej benzyny i zawsze marzę o jeździe z wodą, więc proszę bardzo
mic42
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 17/12/07, 13:23
Lokalizacja: St Etienne




przez mic42 » 27/01/08, 14:16

https://www.econologie.info/share/partag ... uxVWBm.GIF
https://www.econologie.info/share/partag ... UFybtL.GIF
dobrze, oto dwa rysunki, które powinny się pojawić
jak na pierwszy to montaż który przeprowadziłem na kosiarce to działa dobrze ale zauważyłem że jak odpiąłem tłok od wydechu to działało dużo lepiej.
Na drugim rysunku jest to montaż że chciałbym aby wydech przechodził przez bełkotkę a bełkot posiada wolny odpowietrznik.
Chciałbym poznać Twoją opinię, aby wiedzieć, czy to działa, czy nie.
Wszystkim dziękujemy
0 x
Jestem zmęczony płaceniem zbyt drogiej benzyny i zawsze marzę o jeździe z wodą, więc proszę bardzo

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118