Skąd wziąć rury i pręty ze stali nierdzewnej?

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Matthew
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 01/12/07, 17:09
Lokalizacja: Gironde - Entre-deux-mers

Skąd wziąć rury i pręty ze stali nierdzewnej?




przez Matthew » 03/12/07, 13:00

Hello ...

Tutaj zebrałem kilka części niezbędnych do zamontowania reaktora w moim pojeździe... Rurę i pręt reaktora znalazłem w dziale podgrzewania wody, jak w Casto, stal ocynkowaną (praktyczne, ponieważ końce rury były już gwintowane...).

Ale przeczytałem na stronie Quanthomme, że stal ocynkowana w końcu utlenia się i uwalnia toksyczne opary...

Tak, ale gdzie mogę znaleźć rurki i pręty ze stali nierdzewnej... czy są dystrybutorzy, którzy sprzedają je detalicznie?

Czy ktoś może mnie oświecić w tej kwestii?
0 x
Matthew
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 01/12/07, 17:09
Lokalizacja: Gironde - Entre-deux-mers




przez Matthew » 03/12/07, 13:20

Cóż, właśnie przeczytałem debaty na temat stali/stali nierdzewnej...
rdzewieje/nie rdzewieje...
magnetyzm=pipo...

Galwę oszczędzę do wykończenia, chyba że ktoś mi wyjaśni dlaczego to nie zadziała!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79318
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 03/12/07, 13:48

To dlatego, że magnetyzm jest słaby, stal nierdzewna (niemagnetyczna w przypadku większości rodzajów stali nierdzewnej) nie jest interesująca... dla pręta.

Rzeczywiście; może działać jak katalizator.

Co do reszty, raczej weź „czarne” żelazo.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 03/12/07, 15:32

Halo
matthieu napisał:Cóż, właśnie przeczytałem debaty na temat stali/stali nierdzewnej...
rdzewieje/nie rdzewieje...
magnetyzm=pipo...

Galwę oszczędzę do wykończenia, chyba że ktoś mi wyjaśni dlaczego to nie zadziała!


Nie powinieneś brać ocynkowanej rury, lepiej zwykłą czarną rurę stalową (tą z centralnym ogrzewaniem), ocynkowana wewnątrz staje się szorstka po poddaniu jej działaniu ciepła (nie chodzi tu o toksyczność, ale o funkcjonowanie reaktora). niektóre są owalne, inne mają widoczne zgrzewy od wewnątrz, jeśli to możliwe, poszukaj czegoś (nadającego się do picia) od wewnątrz,
W rurze ze stali nierdzewnej jakość wewnętrzna jest lepsza niż w przypadku większości zwykłych rur stalowych.
wykonanie montażu spawanego i użycie odpowiedniego sprzętu to nadal pewna praca, nie chcemy zaczynać pracy od nowa, stal nierdzewną można spotkać w sklepach sprzedających sprzęt mleczarski, czy produkujących artykuły spożywcze
We wszystkich małych sklepach z narzędziami mają złom i części w dobrych cenach.

André
ocynkowana rura nawet jeśli przejdziesz przez płótno ścierne, cynk wniknie w powierzchnię metalu (wszyscy spawacze o tym wiedzą)

Do trzonka należy zastosować stal nierdzewną, lecz nie jest to obowiązkowe
w stali polerowanej też działa, jedyny minus jak unieruchomisz auto na miesiąc to drążek zaczyna rdzewieć
w części bardzo się nagrzewa, szczególnie jeśli często zalewasz reaktor
0 x
Avatar de l'utilisateur
Nikolaj
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 173
Rejestracja: 17/08/17, 18:38
Lokalizacja: pierścień 35120 pican
x 14

Re: Gdzie kupić rury i pręty ze stali nierdzewnej?




przez Nikolaj » 08/10/17, 17:12

witam, zrobiłem mój system (zmodyfikowany styl spad retrokit nanokit) z rurek miedzianych o średnicy 12/14 10/12 i wcale nie rdzewieje...skuteczny, 0.75 litra wody na 100 km...i wyjątkowo czysty wylot spalin...
0 x
Tajemnica pojawia się tylko wtedy, gdy odmawia się jej studiowania (Georges Charpak?)
Avatar de l'utilisateur
Nikolaj
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 173
Rejestracja: 17/08/17, 18:38
Lokalizacja: pierścień 35120 pican
x 14

Re: Gdzie kupić rury i pręty ze stali nierdzewnej?




przez Nikolaj » 08/10/17, 19:13

witam, zrobiłem swój system (modyfikowany styl retrokit nanokit spad econokit ecopra itp., więc mieszany..) z rurkami miedzianymi o średnicy 12/14 10/12, wpasowanymi jedna w drugą, średnica 10 mm w 12 mm, podwójna grubość i w ogóle nie rdzewieje....jest wydajny, zużywa 0.75 litra wody na 100 km...i wyjątkowo czysty wydech...świetny moment obrotowy silnika, realna oszczędność oleju napędowego, 7.9 litra na 100 km przy maksymalnej prędkości 90 km/h, na trasach mieszanych, z pełnym silnikiem Hymer cc z 1998 r., td 168000 3 km, masa rzeczywista XNUMX tony... :D
0 x
Tajemnica pojawia się tylko wtedy, gdy odmawia się jej studiowania (Georges Charpak?)
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Gdzie kupić rury i pręty ze stali nierdzewnej?




przez Flytox » 08/10/17, 23:16

nikolaj napisał:
nikolaj napisał:witam, zrobiłem swój system (modyfikowany styl retrokit nanokit spad econokit ecopra itp., więc mieszany..) z rurkami miedzianymi o średnicy 12/14 10/12, wpasowanymi jedna w drugą, średnica 10 mm w 12 mm, podwójna grubość i w ogóle nie rdzewieje....jest wydajny, zużywa 0.75 litra wody na 100 km...i wyjątkowo czysty wydech...świetny moment obrotowy silnika, realna oszczędność oleju napędowego, 7.9 litra na 100 km przy maksymalnej prędkości 90 km/h, na trasach mieszanych, z pełnym silnikiem Hymer cc z 1998 r., td 168000 3 km, masa rzeczywista XNUMX tony... :D


Witaj Mikołaju, witaj.
Czy mógłbyś założyć nowy temat i opowiedzieć nam o swojej edycji!?
Dobra próba.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Nikolaj
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 173
Rejestracja: 17/08/17, 18:38
Lokalizacja: pierścień 35120 pican
x 14

Re: Gdzie kupić rury i pręty ze stali nierdzewnej?




przez Nikolaj » 11/10/17, 13:23

Witam, zbieram w tym celu dokumenty...i potrzebuję porady technicznej, aby wstawić zdjęcia...proszę...dziękuję...
0 x
Tajemnica pojawia się tylko wtedy, gdy odmawia się jej studiowania (Georges Charpak?)
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Gdzie kupić rury i pręty ze stali nierdzewnej?




przez Flytox » 11/10/17, 23:29

Poniżej okna, w którym piszesz, znajduje się zakładka „Załączniki”, którą należy kliknąć.
Następnie klikasz „Dodaj pliki”.
Następnie znajdź/wybierz obraz ze swojego komputera, który chcesz opublikować, i otwórz go.
Nieco dalej na stronie, obok nazwy pliku, poczekaj chwilę i wyświetli się „Wstaw w kolejce”. Kliknij na to.
Kod powiązany z dodanym plikiem zostanie wyświetlony w obszarze pisania.
Klikasz „Podgląd”, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Kiedy będzie gotowy, kliknij „Wyślij”.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Nikolaj
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 173
Rejestracja: 17/08/17, 18:38
Lokalizacja: pierścień 35120 pican
x 14

Re: Gdzie kupić rury i pręty ze stali nierdzewnej?




przez Nikolaj » 13/10/17, 05:36

witam, dziękuję za tutorial, działa dobrze...
0 x
Tajemnica pojawia się tylko wtedy, gdy odmawia się jej studiowania (Georges Charpak?)

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171