Don w miejscu samochodu: Golf 2 benzynowej

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
stepydan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/09/07, 01:39

Don w miejscu samochodu: Golf 2 benzynowej




przez stepydan » 12/09/07, 14:36

Muszę się rozstać z moim starym Golfem 2 (model benzynowy), który nie przeszedł przeglądu technicznego i dla którego mechanik stwierdził, że naprawa byłaby zbyt kosztowna.

Chcę przekaż je firmie Econologie (legalnie osobie fizycznej będącej członkiem witryny) za darmo, aby można było ją wykorzystać jako silnik testowy do badań nad procesami Pantone, Joe Cell lub innymi procesami. W zamian za tę darowiznę byłoby miło otrzymywać regularne raporty z przeprowadzonych testów.

Gdybym miał więcej środków to bym to naprawił. Wolę się jednak z nim tak rozstać, niż decydować o wyrzuceniu go na złomowisko :płakać:. Jestem też przekonany, że majster (którym wcale nie jestem) byłby w stanie go naprawić na częściach pochodzących z innego źródła niż sieć dealerska Volkswagena.

Jeździ idealnie, hamuje ok, koła ok, układ kierowniczy OK, itd. Dopiero znaczne zużycie przewodu wydechowego i różnych uszczelek silnika jest przyczyną jego resetu podczas przeglądu technicznego. Swoją drogą, co do tych wycieków, pod autem nie ma widocznych śladów... (!?)

Krótko mówiąc, z drugiej strony muszę się od tego oddzielić przedtem września 16, [EDYTOWAĆ: września 18 , patrz poniżej moja odpowiedź dla Christophe’a] koniec odroczenia przeglądu technicznego.

mieszkam w 12. dzielnica Paryża, a obecnie nie mam już czasu, więc jeśli ktoś będzie chciał ją odebrać, to nie ma problemu (poza pilnym terminem). Dla zainteresowanych proszę o wiadomość na pw w celu wymiany danych kontaktowych i zrobienia kampera.
Ostatnio edytowane przez stepydan 12 / 09 / 07, 15: 16, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 12/09/07, 14:44

Znakomita inicjatywa (pogrubiłem najważniejsze fragmenty), której mogę tylko pogratulować! Gdyby wszyscy byli tacy jak Ty, byłoby znacznie lepiej (w każdym tego słowa znaczeniu...)!

Mam nadzieję, że paryski (lub bliski) ekolog przeczyta ten temat i że szybko będzie można

Samochód ten mógłby także stać się technologiczną „wizytówką” do rozmaitych testów.

Co się stanie jeżeli sprawa nie zostanie rozstrzygnięta do 16 września?
0 x
stepydan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/09/07, 01:39




przez stepydan » 12/09/07, 15:08

Christophe napisał:Co się stanie jeżeli sprawa nie zostanie rozstrzygnięta do 16 września?


Ach, zabrakło mi precyzji w dacie, przepraszam : Mrgreen: :?. Właśnie zajrzałem do dokumentu kontroli technicznej, na którym jest napisane:
„w stosunku do obowiązkowej wizyty nie później niż Wtorek 18/09/07. Poza tym, pełna nowa kontrola”


Krótko mówiąc, po 18 września byłoby to trochę bardziej irytujące. Technicznie nadal będzie mógł jeździć, legalnie nie, przynajmniej nie po drogach publicznych. Czyli żeby go odzyskać trzeba by go wtedy załadować na ciężarówkę, przyczepę,... Może odholować z innego auta (posiadam dyszel), ale nie gwarantuję legalności tej ostatniej operacji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 12/09/07, 15:19

stepydan napisała:Krótko mówiąc, po 18 września byłoby to trochę bardziej irytujące. Technicznie nadal będzie mógł jeździć, legalnie nie, przynajmniej nie po drogach publicznych. Czyli żeby go odzyskać trzeba by go wtedy załadować na ciężarówkę, przyczepę,... Może odholować z innego auta (posiadam dyszel), ale nie gwarantuję legalności tej ostatniej operacji.


Cześć

jedyne, co ryzykujesz, to 90 € w PV, to taniej niż taca!!!!!

Chłopaki, przestańcie się wtrącać, bo inaczej we Francji będzie jak w Hongkongu za 5 lat : Evil:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 12/09/07, 15:42

Uch, jak tam Hongkong?
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 12/09/07, 15:55

najgorszy

zabronione jest wszystko, nawet szczekanie psów!!!

luzem na ulicy: palenie, picie, jedzenie, plucie, żucie chwingum, noszenie szortów

w domu: żadnych zwierząt w „zbiorowym” zakwaterowaniu, wszyscy w Hongkongu; nie prawo do posiadania pojazdu bez lokalnego prawa jazdy i bez miejsca parkingowego (CT 450 € rocznie) itp............

jeśli uda mi się zdobyć zdjęcia zakazanych znaków przy wejściu do supermarketu, prześlę je.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
stepydan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/09/07, 01:39

skończony




przez stepydan » 22/09/07, 18:56

Ponieważ do wczoraj nie otrzymałem żadnej wiadomości od nikogo, kto mógłby być zainteresowany, nie mogłem już zatrzymać samochodu. Oddałem go dzisiaj na złomowisko w celu zniszczenia... :płakać:
Koniec historii. W każdym razie dziękuję.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163