Silnik Pantone na traktorze Deutz 6 atmo

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse

Silnik Pantone na traktorze Deutz 6 atmo




przez Colmant » 11/05/07, 22:24

Dobry wieczór wszystkim.

Jak mówimy tutaj w Prowansji; Ten cholerny drań wziął mnie i w końcu się w to wciągnąłem.
Myślałem, że zacznę od mojego standardowego ciągnika IH 1455 145 cv turbo,

ale
Po kilku próbach stworzenia pseudo-planów, które nie były kontynuowane z powodu braku czasu, miałem wyzwalacz śledząc najnowsze posty z someca, aw szczególności ostatni szkic André, poprzedzony szkicem Zaca, który, jak sądzę, przekazany przez Frisebyne ... w skrócie

Ma to na celu wyposażenie mojego przewoźnika w sześciocylindrowy silnik Deutz 6-913 chłodzony powietrzem o mocy 130 KM

jvous espliq: Tworzę system pionowy

W przypadku bubblera:
Zacząłem od zbiornika powietrza z hamulcami do ciężarówek. Mam kilka, które drań rzucił w moim domu, nie minęły już kontroli, najwyraźniej są pełne śladów oleju, sprężarka musiała przeciekać.
To cylindryczne cylindry o pojemności 30 litrów z grubego złomu i pomalowane wewnątrz, po wyczyszczeniu (lub wyczyszczeniu raz dla Belgów) jest to nikiel; średnica 270 mm długość 555 mm ok.

na nim będzie trochę ciężko, ale mógłbym wlać co najmniej 15 l wody

Przebiłem dwie kończyny w środku dzwonem o średnicy 51
potem przecinam kapelusz wzdłuż ściegu spawalniczego

Wewnątrz mijam rurkę o długości 50 mm 650 mm (wydech)
W przypadku reaktora mam wygiętą na końcu ocynkowaną rurę 15/21, wycinam ją tak, aby jej rozmiar wynosił od około 50 do około 46-48.
Przebiłem otwór wylotowy 22 i wyprostowałem pilnikiem podłużne przejście, aby wydobyć łokieć (odcinek), który przekracza ok. XNUMX cm, to wystarczy.
Nie sądzę, aby go spawać: regulacja jest dobra i nawet jeśli niektóre spaliny przejdą, nie ma to znaczenia i pozostaje usuwalne.
drugi koniec tego 15/21 jest przycięty na odpowiednią długość, aby móc nawlec i umieścić długi trójnik o długim promieniu, który wychodzi przed bełkotką. Przecięłem dzwonek 29 na pół odcinku, tak aby przyjdź pochylić się, po złożeniu, mały cios młotka na końcu trójnika, a łokieć jest ustawiony sam na swoim miejscu, reaktor jest wyśrodkowany.

Trzpień pochodzi od śruby, która utrzymywała tylną oś w miejscu za pomocą ekspresowej średnicy 14 o długości całkowitej 190, gładkiej długości, jeśli główka 145 i 45 gwintowane.
Przyspawałem 3 wierzchołki centrujące na nitce i szlifowałem łeb sześciokątny pod kątem 120 ° (oko), przelewając się trochę na pręcie: 3 inne szczyty zachwiały się. Wędka dobrze pasuje do 15/21.
Koniec trójnika, który pozostaje w rurze wydechowej i zatkany, a ja spawam mały pręt, który łączy zatyczkę z prętem reaktora.
Do wyjścia silnika podłączam rurkę 50/56, również przebitą komplementarną połową sekcji, która uszczelnia wychodzący trójnik.

Jestem tam po 5 godzinach warsztatów, notatek i schematów

Myślę, że odłożyłem ponownie górną część butelki i trzymałem ją za kawałek dętki, aby pozostał wyjmowany. przynajmniej na razie.

na butli pozostają 3 gwintowane otwory w 15/21: 2 u dołu 1 u góry, które wykorzystam do zalania wodą, podłączenia wlotu powietrza dla pęcherzyków i spuszczenia.

Przygotowałem już „szczelinę powietrzną” modyfikując dyszę palnika olejowego, której używam do góry nogami, aby wypuścić powietrze przez filtr. wszystko zamontowane na rurce 12/17 ... Potrzebuję dobrego podciśnienia to nie jest duże może to wystarczy.

Pozostanie on połączony wężem z wężem wlotowym, który ma już dyszę (w celu zasilania sprężarki powietrza hamulców, które zdemontowałem).

do zobaczenia później
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 11/05/07, 23:22

Halo
Do reaktora mam wygiętą na końcu rurkę galwaniczną 15/21, wycinam ją tak, aby wymiary przechodziły z rurki od około 50 do około 46-48
.
W przypadku ocynkowanej rury niezbyt dobra dla wewnętrznej części reaktora (zewnętrzna nie jest poważna, jeśli chodzi o skórę)

znajdę ci prostą czarną żelazną rurę, jeśli nie możesz znaleźć w niej rozwiertaka do usunięcia motonów cynkowych, trudna operacja, jeśli brakuje ci narzędzi, już ocynkowana jest źle spawana, iskrzy się zielonymi płomieniami po spawaniu staje się porowaty

Dla rurki reaktora wolę bardzo gładką rurkę wewnątrz i wystarczająco okrągłą, gdy ją mierzysz, w komercyjnych rurach są dość szerokie tolerancje.

W przypadku rurki barbotażowej nie masz zbyt dużej głowy, aby tworzyć super małe bąbelki, różnica nie jest duża między wieloma małymi otworami lub przecięciami, nawet używam rurki bezpośrednio w wodzie, ponieważ ..
średnica rurki musi być wystarczająco duża 22 mm i więcej, aby przynajmniej zanurzona część była wykonana (chrapanie bełkotki), zawsze będzie czas, aby poprosić o zmniejszenie poboru powietrza, jeśli to konieczne po, ale.
Twój reaktor przyspawałbym go szczelnie w banierze, część nad wodą w banierze musi być szczelna, to w tym zagłębieniu staje się mgłą kropelek wody
dobry bełkot, gdy idzie dobrze, staje się biały jak chmura. (rodzaj kondensacji, który widzimy na końcach skrzydeł szybkich samolotów)

nie zapominaj, że wszystkie spawane i wewnętrzne części reaktora muszą być dobrze oczyszczone, silnik może połykać części metalowe. Tłok przechodzi w pobliżu głowicy cylindra, można zeskrobać silnik dla większego bezpieczeństwa, zadaj sobie dobrze zamocowany solidny ekran na wylocie reaktora lub po stronie wlotu.
Nie próbuj mieć za dużo wody, jeśli nie wykorzystujesz silnika, lepiej jest wyjść z mniejszą ilością wody, nagrzewa się szybciej, nawet jeśli oznacza to, że masz system, aby dodać więcej


André
0 x
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 12/05/07, 07:35

Andre napisał:Halo
Do reaktora mam wygiętą na końcu rurkę galwaniczną 15/21, wycinam ją tak, aby wymiary przechodziły z rurki od około 50 do około 46-48
.
W przypadku ocynkowanej rury niezbyt dobra dla wewnętrznej części reaktora (zewnętrzna nie jest poważna, jeśli chodzi o skórę)

> cynk w galwach wywołuje reakcję chemiczną pb? lub po prostu wewnętrzną szorstkość

Dla rurki reaktora wolę bardzo gładką rurkę wewnątrz i wystarczająco okrągłą, gdy ją mierzysz, w komercyjnych rurach są dość szerokie tolerancje.

> to prawda, że ​​jest nawet podłużne żebro (spoina), ale szczelina wynosi 14-15 = 1, więc 0.5 za mała ??

W przypadku rurki barbotażowej nie masz zbyt dużej głowy, aby tworzyć super małe bąbelki, różnica nie jest duża między wieloma małymi otworami lub przecięciami, nawet używam rurki bezpośrednio w wodzie, ponieważ ..
średnica rurki musi być wystarczająco duża 22 mm i więcej, aby przynajmniej zanurzona część była wykonana (chrapanie bełkotki), zawsze będzie czas, aby poprosić o zmniejszenie poboru powietrza, jeśli to konieczne po, ale.

> Mogę wykonać dwa wloty powietrza 15/21 na istniejących gwintach

Twój reaktor przyspawałbym go szczelnie w bełkocie

> czy próbowałeś "przykleić się" do pasty epoksydowej, takiej jak Sintofer ES, która powoduje ciepło w garnku?

zadaj sobie dobrze przymocowany pełny ekran w wylocie reaktora lub po stronie wlotu.

> Mam zamiar dobrze wyczyścić, kratka ze stali nierdzewnej odpowietrzona ze zbiornika oleju, ale siatka jest dużym jajkiem nieefektywna może być kawałek ścierki / wełny żelaznej z przodu ...

Nie próbuj mieć za dużo wody, jeśli nie wykorzystujesz silnika, lepiej jest wyjść z mniejszą ilością wody, nagrzewa się szybciej, nawet jeśli oznacza to, że masz system, aby dodać więcej

Cóż, kiedy go używam, może to być 10 godzin bez przerwy, ale ogólnie 6 jest powszechne, że ogrzewa dużo chłodzonego powietrzem, a naczynie jest po stronie wylotowej strumienia powietrza chłodzącego
André
0 x
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 12/05/07, 07:38

niektórzy redakcja - prezentacja cytatów, które myślę, że wszyscy zrozumieją
:? :?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 12/05/07, 16:22

Halo
> to prawda, że ​​jest nawet podłużne żebro (spoina), ale szczelina wynosi 14-15 = 1, więc 0.5 za mała ??


Za mały na olej napędowy tej wielkości
zwykle oryginalny rysunek c był prętem 1/2 cala lub 12,7 mm
1/2 rury rurowej lub 21/15 mm zewnętrzny pomiar w standardzie rur rurowych ma zawsze tę samą średnicę, wnętrze zmienia się w zależności od grubości materiału Pracowałem przez 15 lat w fabryce, która produkowała rury ,

jeśli zobaczysz wewnętrzną spoinę, wizualnie znajdź inną rurę,
Jeśli chcesz zamontować na stałe i ciągnik pozostaje zatrzymany przez długi czas, znajdziesz rurę ze stali nierdzewnej w środku i znacznie gładszą, a jej bardziej ostrożna produkcja, nie ma ryzyka rdzewienia podczas długich postojów.
W przypadku pręta jest to szczelina powietrzna od 1 mm do 1,5 mm
Jeśli nie możesz go znaleźć, spójrz między pręty starych amortyzatorów samochodowych, często średnice są zbliżone, najpierw szukaj dobrej rury reaktora, a następnie dostosuj pręt, który jest łatwiejszy do znalezienia, uporządkuj to, co można łatwo wymienić (zatyczka na końcu )

W przypadku siatki drucianej nie ma metalowej gąbki w tym miejscu, istnieje ryzyko, że pęknie ona w filtrze do silnika.
Dobra solidna siatka dobrze zamocowana, twoja ochrona nie może stanowić problemu.

Jeśli chodzi o ocynkowane, myślę, że Pitmix użył ocynkowanej z powodu braku czegoś innego, ale po co ryzykować z zespołem, który nie da swojej wydajności, już teraz, kiedy ktoś tworzy zespół, chce go ulepszyć zastanawia się nad wieloma szczegółami

André
0 x
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 12/05/07, 17:37

André dziękuję ci za radę, warty tego, który zna tych dziesięciu, którzy szukają

jeśli chodzi o wymiary, tutaj nie znamy „rury lub 1/2 rury”
w hydraulice ocenami są:
1 "= 1 cal -> rura 26/34 mm (wewnętrzna / zewnętrzna)
3/4 "-> 26/34
1/2 "-> 15/21
3/8 "-> 12/17

mówisz
Chwyt 1/2 cala lub 12,7 mm
Rura 1/2 lub 21/15 mm

W rzeczywistości ciągnik może pozostać bez pracy przez 3-4 miesiące, więc muszę znaleźć rurkę ze stali nierdzewnej w 15/21 i móc ją zgiąć lub przyspawać kolano
Myślę, że w przypadku wędek muszę znaleźć amortyzatory, które mam w magazynie.
0 x
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 12/05/07, 17:38

Prostokąt 3/4 "-> 20 / 27mm
0 x
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 12/05/07, 17:46

solidne łodygi w domu są w calach, tutaj w metrach,

rury w twoim domu są nazywane rurami i są mierzone w calach

czy zrozumiałem poprawnie?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 12/05/07, 23:02

Halo

Wymiary (rura) są uniwersalne, wszystkie kraje przyjęły ten system, a od ponad wieku mówimy w calach, ale nie odpowiada to rzeczywistym pomiarom.
Jak powiedziałem, zewnętrzne środki rur są standardowe, ale wewnętrzne różnią się w zależności od producenta, grubość taśm stalowych użytych do wykonania rury nie jest regularna,
początek i koniec cewki są cieńsze, zwykle fabryki muszą wyciąć 10 metrów przed cewką, ale teraz, gdy rury te są wykonane w krajach wschodnich, są bardziej ekonomiczne i jakość się zmieniła
jest wykonany z cienkiej rury i grubej rury dla wysokiego ciśnienia, więc średnica wewnętrzna mierzy ją i dostosowuje pręt
W stali nierdzewnej jakość jest lepsza .. (Japonia)
Zwykle bierzesz ten przewód, który zbierasz i organizujesz się, aby mieć pręt o odstępie 1 mm mniej więcej dookoła (0,9 do 1,5 mm, będzie działać na oleju napędowym)
Zasadniczo dostosowujesz swoją konstrukcję do przestrzeni wokół silnika, a dzięki dostępnym materiałom jesteśmy majsterkowiczami, a nie naukowcami z budżetem, który pozwala im obrabiać rury niklowe! a jeśli to nie działa (na cmentarzu godzin).
W naszych zespołach konieczne jest wykonanie ostatecznego reaktora rurowego, aby mieć możliwość zmiany pręta lub zmodyfikować go, aby mieć możliwość łatwej modyfikacji wlotu powietrza bełkotki. Reszta nie zmieni się po prostu przy użyciu ustawienia ..

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 174