Siłowniki BMW 324D 2.4L 6

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
zgnilizna2
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/04/07, 09:12
Lokalizacja: południowo-zachodnia Charente

Siłowniki BMW 324D 2.4L 6




przez zgnilizna2 » 15/04/07, 10:09

Witam wszystkich

Chciałbym wykonać 1 system Pantone na BMW 324 D 2.4L 6-cylindrowy rzędowy silnik o przebiegu 360000 XNUMX km
Chciałbym wiedzieć, czy wszystkie wymiary do stworzenia systemu Pantone są takie same jak na silniku 4-cylindrowym.

czy możemy zdać samoocenę?

z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 15/04/07, 10:49

Znajdziesz wszystkie informacje o grze eksperymenty forum pantone .

Auto balans nie może marzyć, trzeba rozebrać rzecz albo mieć fajnego mechanika (albo ślepego albo niekompetentnego...)

Zmieniam nazwę i przenoszę Twój post na Eksperymenty z silnikiem Pantone
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 15/04/07, 11:02

Christophe napisał:Auto balans nie może marzyć, trzeba rozebrać rzecz albo mieć fajnego mechanika (albo ślepego albo niekompetentnego...)



no u mnie poklad nie byl tylko jeden z odmowionych, w ogole to mija ze wzmianka o degradacji wydechu. I gratuluję zanieczyszczenia.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/04/07, 16:22

8) Jestem jak Zac, nadal spróbuję tomografii komputerowej, zwłaszcza na starym samochodzie...
Tutaj w tym temacie mam znajomego, który pozbywa się swojego BMW 524 TD jeśli potrzebuje części zamiennych, bo w dodatku jeździ i nie jest uszkodzone...

Chciałbym poćwiczyć na moim sterze LPG a mam już wcześniej założoną rurę wydechową... to żeby móc zrobić testy porównawcze z i bez... :?
0 x
zgnilizna2
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/04/07, 09:12
Lokalizacja: południowo-zachodnia Charente




przez zgnilizna2 » 16/04/07, 08:59

slt

Nie znalazłem nic konkretnego dla 6-cylindrowych silników do stworzenia pantone. Poszedłem zobaczyć linki Christophe'a i nie mogłem znaleźć zbyt wiele

z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc

na poziomie gniazd zaworowych, czy nie powstaje utlenianie lub korozja?Myślę, że należy regularnie uruchamiać silnik, aby go uniknąć, ponieważ pozostawienie go na chwilę bez uruchamiania grozi utlenieniem, korozja na gniazdach zaworów
kto mówi, że korozja, oksydacja na gniazdach zaworów mówi o złym uszczelnieniu zaworów dolotowych i wydechowych, a silnik pracuje kwadratowo zamiast na okrągło
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 16/04/07, 19:50

rot2 pisze:slt

Nie znalazłem nic konkretnego dla 6-cylindrowych silników do stworzenia pantone. Poszedłem zobaczyć linki Christophe'a i nie mogłem znaleźć zbyt wiele


wykonany jak na 4 cylindry; im więcej cylindrów tym lepiej.

jeśli taczka ma więcej niż 130 KM i ma dwa wyloty kolektora, po prostu umieść 2 małe reaktory zamiast dużego.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Dawad
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 07/05/07, 13:49
Lokalizacja: południowy zachód




przez Dawad » 28/05/07, 13:41

BJR,

- Obecnie jeżdżę 324 z 340mkm.
- Zamontowałem pantone, z gaźnikiem (średnica 12 mm, prawie całkowicie zamknięty), na pojedynczym kolektorze.
- Moje spalanie to 6.5 l/100 km, woda demineralizowana + 10% alkohol izopropylowy + 3% biały ocet = 0.5 l/100 km).
- Uruchamiam system po nagrzaniu około 10 km.
- Zauważ, że od momentu montażu zużycie oleju w moim silniku (między wymianami) jest prawie zerowe :D

rot2 możesz mi podać aktualne zużycie?

@+
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 28/05/07, 19:39

cześć dawadzie

Uważaj, przy dopingu „wodą” z alkoholem w pewnych optymalnych warunkach, twój pantone wystarczy do zasilenia silnika i nie będziesz już w stanie rozszczelnić : Evil: : Evil: : Evil: ; zaplanuj dostępne cięcie w eksploatacji!!!!

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Mecanofou71
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 30/12/07, 16:09

Dokładność na Six in line bmw




przez Mecanofou71 » 30/12/07, 16:52

Cześć.
Jestem nowy. Od jakiegoś czasu eksperymentuję z Pantone solo. Do moich osiągnięć należy wyposażenie bmw 320i E30.
Rozwiązaniem jakie znalazłem było odzyskanie dwóch kolektorów, przecięcie kolanek na końcach kolektorów i wzięcie kolanka od strony fartucha aby włożyć je z powrotem na miejsce po drugiej stronie grzejnika i w ten sposób zrobić pętlę na cylindrze . Nie wiem, gdzie widziałeś datę swojego postu, ale jeśli to może ci pomóc. Łokcie nie mogą być zwrócone do bmw ze względu na niecentralne otwory.
Obraz
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 30/12/07, 17:25

dawad napisała:BJR,

- Obecnie jeżdżę 324 z 340mkm.
-
- Moje spalanie to 6.5 l/100 km, woda demineralizowana + 10% alkohol izopropylowy + 3% biały ocet = 0.5 l/100 km).


Mam znajomego który ma 524TD z przebiegiem 280 000km i właśnie zapytałem go jakie ma średnie spalanie: 7L/100 (jak na dużo cięższe auto)... czy to całe kino żeby zaoszczędzić 0.5L/100 jest w ogóle rozsądne? : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158