Pantone dla 4L Trophy 2008

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
jeyjey44
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 24/03/07, 15:38

Pantone dla 4L Trophy 2008




przez jeyjey44 » 04/04/07, 19:27

Witam,

Należałem do grupy 8 studentów, którzy chcieli wziąć udział w 4L Trophy 2008, dostosowując system Pantone do jednego lub więcej naszych 4L (w zależności od czasu i kosztów :? ).

Widziałem na forum że były plany:
https://www.econologie.com/forums/plans-mote ... t3071.html

Chciałbym wiedzieć, gdzie możemy je znaleźć? lub czy dana osoba mogłaby pomóc nam lub jakiejkolwiek innej osobie.

(FYI, trofeum 4L to nalot humanitarny, który ma miejsce w Maroku, a którego celem jest dostarczenie dzieciom sprzętu szkolnego i sportowego)

Dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 05/04/07, 10:49

0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
jeyjey44
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 24/03/07, 15:38




przez jeyjey44 » 05/04/07, 21:47

Cześć Christophe

Chciałbym wiedzieć, czy słyszałeś o planach Pantone Yann-Gaëla dotyczących 4L?

Dziękuję.
0 x
Boże
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 15/03/07, 19:41




przez Boże » 15/04/07, 03:19

Cześć

Jestem osobą, z którą Yann-Gael zainstalował Pantone, a oto kilka zdjęć, które powinny ci pomóc (przynajmniej mam taką nadzieję)
W przeciwnym razie nie robiliśmy konkretnych planów, ale korzystaliśmy z tych dostępnych w Internecie. Reszta to już adaptacja do tego typu 4l (trochę nietypowe z tłumikiem pod błotnikiem).
Jeśli sobie tego życzysz, zrobię co w mojej mocy, aby przekazać Ci szczegółowe informacje na bieżąco.

https://www.econologie.com/fichiers/partager/Photo084.jpg
https://www.econologie.com/fichiers/partager/Photo073.jpg
https://www.econologie.com/fichiers/partager/D1000006.JPG
https://www.econologie.com/fichiers/partager/Photo096.jpg
https://www.econologie.com/fichiers/partager/Photo094.jpg

powodzenia
0 x
Avatar de l'utilisateur
jeyjey44
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 24/03/07, 15:38




przez jeyjey44 » 16/04/07, 22:25

Cześć, kochanie,

Wielkie dzięki!

Dodatkowo mamy też 4L z tłumikiem pod skrzydłem, ale powiedz mi, czy to nie byłoby 4L Nancy? Wydaje mi się, że widziałem w sieci taki sam kolor...

Przyjrzymy się temu wszystkiemu.
Myślę, że będziemy mieli kilka pytań : Chichot:
0 x
Boże
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 15/03/07, 19:41




przez Boże » 17/04/07, 00:21

Cześć

Cała przyjemność po mojej stronie... : Chichot:

Rzeczywiście jest to 4l Nancy. To druga generacja Pantone, którą stworzyliśmy.
Pierwszym z nich był Noremat, który został udostępniony studentom inżynierii w Clermont w ramach konkursu 1l Trophy 4.

Powodzenia w realizacji Pantone.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jeyjey44
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 24/03/07, 15:38




przez jeyjey44 » 17/04/07, 13:43

Czy mógłbyś mi z grubsza (lub szczegółowo) wyjaśnić swój montaż?

Odparowujesz wodę za pomocą obiegu chłodzącego, prawda?
(masz zdjęcie wnętrza bełkotki?)

Czy masz zawór motylkowy w obiegu pary pomiędzy barbotażem a reaktorem?
otwiera się w tym samym momencie co przepustnica na poziomie gaźnika i na to samo "otwarcie"?
Jak podłączyć do gaźnika (lub gdzie indziej) w celu wlotu pary? czy masz zdjęcie?

Dsl jeśli pytania wydają się trywialne to jest to pierwszy pantone który zrobimy (ze swojej strony zrobiłem już taki na kosiarce, w sumie pantone to wiara, ale nie udało mi się tego zrobić: problem z uszczelnieniem na poziomie bubbler i brak czasu więc odłożyłem to trochę na bok :? )
0 x
Boże
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 15/03/07, 19:41




przez Boże » 17/04/07, 19:28

Cześć

Aby wyjaśnić montaż Pantone, po prostu skorzystaliśmy z tych, które są już dostępne w Internecie, jak już mówiłem.
Gazy zbierane są bezpośrednio na tłumiku w kierunku wydechu. Dzięki temu jego maksymalna ilość może przejść przez reaktor (duża komora).
Gazy są następnie przesyłane do barbota. Metalowa rurka kieruje gazy na dno barbotera. Opary są następnie zawracane do reaktora (mała komora).
Gaz (syntetyczny) kierowany jest do gaźnika za filtrem powietrza. Bezpośrednio za filtrem powietrza przyspawano metalowe kolanko. Węże umożliwiają odciążenie spoin od drgań.

Szczegóły:
Miedziana cewka jest zintegrowana z bełkotką w celu przepuszczania chłodziwa. Oryginalna pompa wystarczy bo tylko wydłuża obwód chłodzenia.
Przepustnica, którą odzyskaliśmy od Eksperta Renault (o ile dobrze pamiętam...) jest połączona kablem z pedałem gazu. Zauważyliśmy, że po zwolnieniu pedału przyspieszenia pojawiło się zapotrzebowanie na powietrze, co powodowało szarpnięcia podczas zwalniania. Ten głupi, mały system rozwiązał tę niedogodność.

Et voila

Do wszystkich, którzy czytają ten post: bądźcie wyrozumiali w kwestii wyjaśnień technicznych, a także jakości naszego systemu. Jak Yann powiedział bardzo prosto, to wciąż pantone studenckie (w dodatku w szkole biznesu) i nie udajemy, że porównujemy się do ekspertów, którzy przeprowadzają eksperymenty na tej stronie. Naszym celem było promowanie technologii, w którą wierzymy i która przynajmniej nam się udała.
Więcej informacji o tym czym się zajmujemy znajdziesz w poście:
econologie.com/forums/revue-de-presse-econologie-et-ou-pantone-t1165-70.html

bardziej
0 x
Yann-Gaël
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 04/02/07, 13:43
Lokalizacja: Nancy-Moskwa

chłodny




przez Yann-Gaël » 24/04/07, 17:14

Dziękuję bardzo za rozpowszechnianie zdjęć ... tutaj, w Rosji, wszystko jest nadal trankil.
0 x
Zespoły 2 Pantone zrealizowane na 4L pomyślnie, we współpracy z firmą, w ramach projektów asocjacyjnych; Nigdy nie będę inżynierem, ale mogę sprzedać każdemu dobry projekt ... mam dobre słowo ...
Boże
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 15/03/07, 19:41




przez Boże » 24/04/07, 21:00

Cześć Yann

Cieszę się, że cię widzę forum... Z przyjemnością za zdjęcia!!
Pozostaje tylko wypuścić Pantone w Rosji : Chichot:

bardziej
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158