Pantone montażu PATROL 3L3TD

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Wonder TITI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 07/03/06, 11:56
Lokalizacja: Bouzy

Pantone montażu PATROL 3L3TD




przez Wonder TITI » 31/03/07, 00:24

Bonjour à tous,
Jestem w trakcie montażu systemu Pantone na moim „TROL”.
Oto schemat końcowej instalacji (nie należy umieszczać rezerwuaru wody nad bełkotem):

Obraz

Oto schemat wlotu powietrza dla bełkotki z powrotem do przyjęcia:
Obraz

Mała wskazówka, aby ograniczyć poziom w bełkotaczu: carbu przekształcony, aby utrzymać tylko funkcję paliwa przylotowego (tutaj oczywiście woda!):

Obraz
l
bełkot na miejscu:
Obraz

Szwy powietrzne dla bełkotki natychmiast po turbo:
Obraz

Wykończenie (boczne) obok ogranicznika ciśnienia wlotowego:
Obraz

Voila, w najbliższych dniach połączę to wszystko!

W razie wątpliwości, jeśli zobaczysz annerie, nie wahaj się przed moimi testami!

DZIĘKI

JP
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 31/03/07, 01:16

Halo

Chodzi o to, aby przejść drugą stronę turbo (interesujące)
dla bełkotki konieczne jest podawanie wody pod ciśnieniem, aby zwalczać ciśnienie turbo przynajmniej w reżimie.

bełkot jest pod ciśnieniem, jedynym problemem, jaki widzę, jest to, że różnica między chłodnicą międzystopniową wystarczy, aby zapewnić dobrą cyrkulację w reaktorze? bez konieczności wprowadzania ograniczeń lub zwężek Venturiego przy końcowej mocy chłodnicy międzystopniowej.

Gdy turbosprężarka nie działa na 1800rpm, jest to tylko zasysanie w urządzeniu (tak długo, jak istnieje różnica w wykonaniu obiegu w reaktorze)
ale należy upewnić się, że to nigdy nie zniknie połykając dużą ilość wody bełkotającej bezpośrednio w silniku albo ostrożnie kładąc się na początku, a gdzieś w obwodzie pary. para płynie, ale nie szklanka z płynną wodą ...
Testuję ciśnienie w turbosprężarce i gra na akceleratorze przychodzi w momencie, gdy woda zaczyna oscylować w bełkocie i wraca, by monitorować, aby nie złamać silnika.
na twoim miejscu
Umieszczę również zawór zwrotny na przewodzie powietrza, który wdmuchuje się do bełkotki, tak że z jakiegoś powodu bełkot jest doprowadzany do ciśnienia atomspherique lub kleju irytującego poziomu wody itp., Który będzie ssał wodę bezpośrednio do tej rury i bezpośrednio do silnika ..
Małe lądowisko w Douzi w pobliżu Sedan wciąż tam jest? w latach 61 to owce zastąpiły kosiarki.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Wonder TITI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 07/03/06, 11:56
Lokalizacja: Bouzy




przez Wonder TITI » 31/03/07, 02:25

Andre napisał:Małe lądowisko w Douzi w pobliżu Sedan wciąż tam jest? w latach 61 to owce zastąpiły kosiarki.
Hi Andrew.

Wszystko, co mogę ci powiedzieć Douzy jest to, że jest dobry mały festiwal rockowy! Mieszkam w Bouzy w 100kms od Douzy : Chichot:

Rzeczywiście, bełkot jest pod ciśnieniem (przynajmniej turbo) i myślę, że przed i po interco występuje ciśnienie delta. Moje zainteresowanie (dla wydajności mojego silnika) polega na tym, że jest tak nisko jak to możliwe, ale przy tego rodzaju komponentach zawsze są straty! Przechyliłem krany (patrz diagram 2ème) i przetnę rury w żubrze, aby zwiększyć odcinek przejścia. Po stronie wstępu powinien mieć nawet efekt Venturiego.
Zastanawiam się nad umieszczeniem zaworu 1/4 w celu ograniczenia przepływu powietrza przez „obejście” i uniknięcia wysyłania zbyt dużej ilości pary.

W przypadku zaworu pomyślałem o tym, ale tak naprawdę nie wiem, gdzie go znaleźć!

Czy możesz mi powiedzieć, co myślisz o trybie grzania bełkotki, dolna ściana przylega do rury wydechowej, ale obawiam się, że zbyt mocno się nagrzewa. Postawię sondę T °, ​​ale jaka jest dobra T ° dla floty? Jeśli się przegrzeje, włożę płytę izolacyjną między rurkę a bełkotkę.

Co sądzisz o moim reaktorze ze stali nierdzewnej 18mm z prętem o długości 16mm, 20cm?

To, czego nie widzimy, to zawór 1 / 4, który wypuszcza parę natychmiast po zatrzymaniu gorącego silnika.

Tak, do jakiej nazwy odnosi się moja instalacja: "Pantone", GEET "itp ... gubię się we wszystkich tych systemach !!!
0 x
Mój 4x4, traktuję to tak, że zanieczyszcza mniej: olej w zbiorniku i para wodna przy przyjęciu !!!
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 31/03/07, 12:01

Halo

Realizacja pełna pomysłów ....
Dla zbiornika na wodę, który zasila bełkotkę, podasz go pod tym samym ciśnieniem, co wylot turbo!

W moich testach użyłem również systemu igieł pływakowych gaźnika (właściwie całego zbiornika gaźnika). Problem polega na tym, że korpus z węglika jest wykonany ze stopu cynku i igły mosiężnej. Z wodą jako elektrolitem jest to stos i rodzaj białawego osadu na powierzchni wody w kadzi i na igle.

Zamknął się w dni bezczynności 2 lub 3 najczęściej w pozycji zamkniętej. Odzyskałem mechanizm zamykający i mosiężny pływak i przerobiłem plastikową wannę. Teraz to działa.

Econologiquement twoje.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Wonder TITI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 07/03/06, 11:56
Lokalizacja: Bouzy




przez Wonder TITI » 31/03/07, 14:45

Dziękujemy FLYTOX.
Flytox napisał: Dla zbiornika na wodę, który zasila bełkotkę, podasz go pod tym samym ciśnieniem, co wylot turbo!

Nie, w przeciwnym razie ciśnienie rezerwy będzie naciskać na igłę, która się nie zamknie.
Ale myślę, że zrozumiałem, skąd pochodzisz; kiedy pływak pochyli się, część ciśnienia przejdzie przez wypełnienie. Muszę przyznać, że nie myślałem o tym! Powinien nadal działać. W rzeczywistości ciśnienie w bulorze będzie niskie: ciśnienie turbosprężarki na mojej maszynie wynosi +/- 50kPa, a ciśnienie delta pomiędzy wyjściem turbo a wejściem kolektora jest bardzo słabe (przynajmniej szacuję to 10kPa). więc najwyżej będzie 10kPa ciśnienia w bełkotce.

Flytox napisał:W moich testach użyłem również systemu igieł pływakowych gaźnika (właściwie całego zbiornika gaźnika). Problem polega na tym, że korpus z węglika jest wykonany ze stopu cynku i igły mosiężnej. Z wodą jako elektrolitem jest to stos i rodzaj białawego osadu na powierzchni wody w kadzi i na igle.

Zamknął się w dni bezczynności 2 lub 3 najczęściej w pozycji zamkniętej. Odzyskałem mechanizm zamykający i mosiężny pływak i przerobiłem plastikową wannę. Teraz to działa
Moją zasadą jest gaźnik zbiornika, ale ryzykuję taką samą karę jak ty, to prawda! Z drugiej strony wybrałbym raczej utlenianie Zamaka niż elektrolizy. Ale nic o tym nie wiem, więc zdecydowanie masz rację.
0 x
Mój 4x4, traktuję to tak, że zanieczyszcza mniej: olej w zbiorniku i para wodna przy przyjęciu !!!
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 31/03/07, 19:51

Flytox napisał: oraz białawy osad na powierzchni wody w kadzi i na igle.


powitanie

łyżka octu pełna 2 pełna i ustawiona (lub sikasz).

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 01/04/07, 04:28

Halo
Czy możesz mi powiedzieć, co myślisz o trybie grzania bełkotki, dolna ściana przylega do rury wydechowej, ale obawiam się, że zbyt mocno się nagrzewa. Postawię sondę T °, ​​ale jaka jest dobra T ° dla floty? Jeśli się przegrzeje, włożę płytę izolacyjną między rurkę a bełkotkę


Ten tryb ogrzewania będzie niewystarczający dla małych serii i prawdopodobnie na długich trasach, obecnie mijam miedzianą rurkę wewnątrz silnika bełkotowego, benzyna i muszę izolować bełkotę, czyrak
gotować wodę tylko przez kontakt z turbo wydechowym olejem napędowym musi być woda w małych ilościach i wokół wydechu bezpośrednio, a jeśli bełkot jest mały, rozpuszcza się wszędzie z wentylacją to Jest pod maską.
Niektóre z nich wrze, czy ma inne wyniki niż 85c ma 95c
czego unikać to utopienie reaktora na parze osobiście wolę dobrze mgiełkę parową w desous 100c
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 01/04/07, 12:39

Zac napisał:
łyżka octu pełna 2 pełna i ustawiona (lub sikasz).

@+


Bonjour à tous

Dzięki zac. Czy ocet działa z innymi metalowymi parami? (aluminium, miedź, mosiądz, stal nierdzewna) Są to różne stopy, które mam w obwodzie chłodzenia.

Jeśli chodzi o sikanie:
Widzę tu scenę: otwórz kaptur z boku autostrady,
Wejdź na silnik i pod kaptur ... i po prostu wyceluj! Jasne, że musi być elastyczny ... lub mieć bardzo długi ... następny. Albo jedno i drugie.
Z mamą i dziećmi w samochodzie ... Mamo, mamo, co sprawia, że ​​tata?
Mama poważnym tonem: „Zamknij się, tato remont samochód !"

Econologiquement twoje.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 01/04/07, 19:57

powitanie

Istnieją rozwiązania 2 albo przechodzisz przez butelkę pośrednią albo (moja metoda) wąż (zbiornika na wodę) jest dość długi i wymienny zbiornik :P :P :P

nie wiem, czy używam tej techniki z motłochem lub modelem.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 02/04/07, 00:29

Salut!

Witaj w tobie, miłe osiągnięcie ... :D

Czy możesz mi powiedzieć, co myślisz o trybie grzania bełkotki, dolna ściana przylega do rury wydechowej, ale obawiam się, że zbyt mocno się nagrzewa. Postawię sondę T °, ​​ale jaka jest dobra T ° dla floty? Jeśli się przegrzeje, włożę płytę izolacyjną między rurkę a bełkotkę.


Widziałeś to? Tutaj dla zasady ...
http://reaction.directe1.free.fr/index.htm

i tam do realizacji:
http://reaction.directe1.free.fr/205D/gv.htm
http://reaction.directe1.free.fr/Merco220D/merco.htm#calculGV1

Powinno być zrozumiałe, że przy tym montażu rozwiązujesz wiele swoich problemów, zwłaszcza dotyczących depresji, ponieważ oszczędzasz spadek ciśnienia bełkotki -anapu! : Chichot: - kto jest ENOOORME! :zaszokować:

Z drugiej strony upraszczasz realizację.

Tak, do jakiej nazwy odnosi się moja instalacja: "Pantone", GEET "itp ... gubię się we wszystkich tych systemach !!!


Ben, system dopingu parowego, opracowany przez bubbler, zwany „à la française”, nazywany jest przez naszą społeczność „systemem G”, a to na cześć pewnego pana G., prekursora pantone na traktorze i jednego z pierwszych uprościć sprawę ...

Różne refleksje skłoniły nas do podjęcia próby jak najszybszej reakcji montażu, zwłaszcza w zakresie produkcji pary ...

Ta natychmiastowa koncepcja generatora pary, o której wspomniałem w poprzednim poście, nazwaliśmy go systemem G +

Więc jeśli zrobisz swoje proto z bełkotem : Arrow: System G

Jeśli umieścisz GV zamiast bełkotu : Arrow: System G + :D

Pozwalam ci myśleć o tym i nie wahaj się zadawać pytań, po przeczytaniu wszystkiego. : Wink:

Ciesz się czytaniem i nie przejmuj się bełkotem : Chichot: 8)

+++

Michel
Ostatnio edytowane przez camel1 02 / 04 / 07, 01: 30, 2 edytowany raz.
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 215