Doping silnika spalinowego parą wodną

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Doping silnika spalinowego parą wodną




przez Flytox » 12/03/07, 23:05

Witam wszystkich

Nowy na miejscu, ale zamiłowanie do mechaniki i ekologii przez długi czas. Próbuję zamontować Diesel R19 doping dla pary wodnej. Jest to mój pierwszy zespół i chciałbym, aby otrzymać opinii ekspertów mój schemat montażu przed sfinalizowaniem nic. Nie może być bardzo wyraźne Crobar .... Zasadą jest, aby spróbować dawki wlotowej wody GV zamiast w dół z parą wodną. To wydawało się bardziej "prosta" a priori.

Obraz


Econologiquement Ciebie
Flytox
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 12/03/07, 23:14

hi mile widziane
Wow :zaszokować: to high tech ... Bardzo ładny wzór.
Rozumiem regulację pompy spryskiwacza : Chichot:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 13/03/07, 00:54

Halo
Witamy w wodzie doping, piękny design,
nie robić rzeczy na pół, to wymaga dużo energii materializacji takiego układu co najmniej automatyzmu
Nie rozumiem, dlaczego pokładzie woda podgrzewa się z wodą silnika przed udaniem się, wyciągają parownika? w démmarrage fazy lub pierwszych 4 km podgrzewania to nie istnieje, albo cyklon, chcesz zapewnić, że nic z parą wodną i oddzielenie cieczy, ale w zasadzie raz przeszedł wokół spalin nie jest zły parowy

Jeśli chcesz przepłacać Energy pierwsza testuje jeden dopływ pary w kolektorze z ręczną regulacją i verrifie wyniki i gdzie trzeba skupić pod kontrolą
lub rodzaj pary ..
Powiem to tak pięknym becaufe montażu, nie wiedząc, czy nie powoduje po to może być frustrujące dla Ciebie na koniec, jeśli wyniki nie są, jak chcesz ...
Chyba, że ​​masz sprzęt i narzędzia i sprzęt, które masz czas dostępne, aby poświęcić się realizacji projektu ..
Laurent Rada żądają to on jest najbardziej zaawansowanym na świeżą parą w silnikach ..

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

domieszką parowa




przez Flytox » 14/03/07, 18:24

utracone wiadomości
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

domieszką parowa




przez Flytox » 14/03/07, 20:08

Witam Pitmix Andre i inne

Widocznie moja wiadomość wczoraj zaginął, nie rozumiałem dlaczego. Musiałem kontrolować piłkę?

Miło was interesuje w moim programie.

Niektóre informacje starać się być bardziej jasne:
Podstawowym założeniem jest, aby jak reagować możliwie GV, "w stanie" śledzić potrzeb silnika, gdy zmienia się obciążenie. Więc wybrałem pewną ilość wody, aby ogrzać niski (1 / 4 do 1 / 2 litr?).
W celu dalszej poprawy zdolności reagowania, GV składa 4 6 przewody / 8 mm miedzi lutowane bezpośrednio na zewnątrz, na wieszaku wydechowego. (Powierzchnia ogrzewania jest bardzo duża w porównaniu do objętości ogrzewanej wody). Na koniec, woda dochodzi do GV ​​podgrzewa się w odgałęzieniu obwodu chłodzącego. (70 ° F).
Gdy samochód wraca do biegu jałowego, temperatura skóry wydechu spada do <100 ° w ciągu zaledwie kilku sekund. W związku z tym istnieje bardzo mało kalorii dostępnych do odparowania wody w SG. Jeśli więc woda jest już gorąca, utrzymamy produkcję pary „trochę dłużej”. Gorąca woda jest łatwiejsza do odparowania niż zimna).

Najlepiej, gdy jesteś w średnim lub wysokim obciążeniu woda paruje niemal natychmiast po wejściu do GV ​​oraz objętości wody w rurach jest bardzo niska, a więc odpowiedź brzmi "błyskawiczne" dostosowanie zapłaty od wody. (Jeśli jest to nie mówię o Conn .....)

W cyklonie, w moich wstępnych testów, I ogrzewa moje miedziane rury palnika 6 / 8 mm wody wstrzykiwanie mniej lub bardziej "nagle". Z drugiej strony tam często dochodzi do gwałtownego wyrzutu pary, która napędza z nim pełne dużych kropel wody. Ta operacja wydawała się zbyt niestabilne i wydawało się ważne, aby nigdy nie wysyłać wodę do "pakietu" w silniku.

Anegdota, widziałem silnik wysokoprężny z uszczelki głowicy, która została pissing wody chłodzącej do komory spalania (zbyt długo). Wynik, dziura-podziurawiony dziesiątki głowicy (detonacji) z rodzaju aspekcie musu czekoladowego ale bardziej niestrawny głowicy tłoka i śmierci.


Andrew, zgadzam się z tobą, mogłem zrobić o wiele łatwiejsze i nie mam gwarancji ani pewności, dlaczego mój zespół będzie (zwłaszcza za pierwszym razem). Ale przyjemność mechaniki to nie liczy ... Do czasu, miejsca i sprzętu umieścić to wszystko na miejscu, myślę, że będzie lepiej niż inni.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Legenda: Buck, Górna część GV, Solenoid 3 kanałów dopuszczenie Wraz z cyklonem, schematem.
(Brak szkoleń elektryk ...... Mam nadzieję, że to działa)

Pytanie: Czy powinniśmy obawiać się, że rezonator wlotu końcu skroplić dużo wody i sprawia mi problemy? Powinniśmy umieścić dren lub gdy przepływ powietrza jest na tyle energiczny, aby usunąć wodę stopniowo, ponieważ skrapla?

Pitmix Twoja edycja ze stałym poziomie i pompą wycieraczek, zdarza wam się rozbroić "bez powodu"? Kopalnia prowadzi czasu razem z bąbelkami. Pompa może pracować w poziomie?

dobra mechaniczna
Econologiquement Ciebie
Flytox
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

domieszką parowa




przez Flytox » 14/03/07, 20:20

0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 14/03/07, 20:41

Cześć
To wspaniałe, co robisz.
Masz pomysły są dobre, przechodząc do końca, a zwłaszcza, jeśli to nie działa, nie tracą nadziei.
Moja pompa pracowała na R5 poziomo, ale nie jest zażegnany bez powodu, gdyż nie było wlot powietrza.
Woda rozpylana przez otwór mniejszy niż igły insulinowej. Strumień był cienki jak włos. Tak więc powietrze nie może tam wejść. Pompa została umieszczona znacznie poniżej minimalnego poziomu mojego zbiornika wody, aby uniknąć rozbrojenie.
Prawdziwym problemem jest raczej korzystać z niezbyt czystą wodą wapienną filtrowana tuż przed dyszą, aby zapobiec jego zatkania.
Nawet więc czasami lepiej jest sprawdzić, czy nie jest zatkany.
W rzeczywistości z czujnikiem temperatury pary wodnej wiesz bardzo szybko, jeśli jest zatkany, czy nie.
Na moim R5 nie ogrzewać, jeśli nie było wody.
Suprimmes spacji w nazwach plików
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 14/03/07, 23:05

powitanie
„Im mniej jest to proste, tym mniej jest bardziej skomplikowane”.
Pantone to model z gaźnika zaworu i depresji skuter na 1.9l Renault jest niemowlęctwa techniki, to działa bez zarzutu i nie weźmie udać 6 miesięcy.

@+

PS: MP mną skontaktować, jeśli chcesz bardziej precyzyjne rury

PS2: Hau dźwiękowy naprawdę ładny kubek
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

domieszkowany parowa




przez Flytox » 14/03/07, 23:30

https://www.econologie.com/fichiers/partager/3voies.jpg

Pitmix dziękuję za informacje.
Masz pomysł na życie pompy wycieraczki?
Jak się nagrzewa wiele 12 V (to jest do pracy przerywanej) Ja 9V dostaw, nie potrzebują dużo przepływu i ciśnienia (dzisiaj). To nie powie mi, czy to jest w stanie zrobić tak wiele godzin jako silnik. Możesz zmierzyć ciśnienie przed strzykawki? Kopalnia nie przekracza 1.2 bary 10V. (Renault)
Chao
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :

Re: doping pary




przez camel1 » 14/03/07, 23:33

Flytox Hi!

Flytox napisał:...
Podstawowym założeniem jest, aby jak reagować możliwie GV, "w stanie" śledzić potrzeb silnika, gdy zmienia się obciążenie. Więc wybrałem pewną ilość wody, aby ogrzać niski (1 / 4 do 1 / 2 litr?).
W celu dalszej poprawy zdolności reagowania, GV składa 4 6 przewody / 8 mm miedzi lutowane bezpośrednio na zewnątrz, na wieszaku wydechowego. (Powierzchnia ogrzewania jest bardzo duża w porównaniu do objętości ogrzewanej wody). Na koniec, woda dochodzi do GV ​​podgrzewa się w odgałęzieniu obwodu chłodzącego. (70 ° F).
Gdy samochód wraca do biegu jałowego, temperatura skóry wydechu spada do <100 ° w ciągu zaledwie kilku sekund. W związku z tym istnieje bardzo mało kalorii dostępnych do odparowania wody w SG. Jeśli więc woda jest już gorąca, utrzymamy produkcję pary „trochę dłużej”. Gorąca woda jest łatwiejsza do odparowania niż zimna).


Dobrze, spojrzałem na diagramie, stosować się do wyjaśnień, myślę, że jesteś w porządku zabrać swoją głowę za nie wiele ...
Pojęcie gvi jest podgrzanie bardzo małej ilości wody, w czasie, bezpośrednio wylotowego gazu, którego temperatura jest również oparte na wezwanie mocy silnika (i reaguje znacznie szybciej, niż myślę!)
My opracowane w tej dziedzinie, pokazał mi, że wytwarzanie pary wiernie przestrzega tych namawianie do pedału gazu.
W moim przekonaniu GVI była trasa z wszelkimi Bazaar, serwo, zaworów i elektroniki, i zapewnienie, że projekt i staranne projektowanie elementów, mamy pożądany rezultat przy minimum elementów gry (z mniejszą liczbą elementów, tym bardziej zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemu).

Wiem, że kiedy spadnie na takiej prostej rzeczy jak to:
http://reaction.directe1.free.fr/205D/gv.htm
możemy sobie powiedzieć: „To zbyt proste, zrobię lepiej”
Powiedz sobie, że ten rysunek jest wynikiem długich sesjach papier / ołówek, a następnie przez długie treningów / rozwój / środków do osiągnięcia ustabilizowaną formę, która działa i empirycznie dopracować wymiary ...

Zauważam ponadto, że w ciągu ostatnich osiągnięć, posuwamy się coraz bardziej w kierunku zasady GV, co jest dobrą rzeczą. Ale chce zmienić przepis, który działa, aby dać mu kartę osobistą, można szybko przejść do rozczarowania i zniechęcenia.

Gdybym starał się dać plany (z wyjaśnieniem i wymiarów) jest zapobieganie nowy tracić cennego czasu, który jest bardziej brakuje w większości z nas ...

Jeśli mam dla ciebie jakąś radę, zacznij od zainspirowania się „prostym” rysunkiem (ale nie tak prostym, jak się wydaje), aby go wykonać (droga od papieru do skrawek), odłóż go, a następnie zmierz wyniki ...
Wtedy zawsze można zadać pytanie o poprawę ...

I parafrazując podpis:

Im więcej pedałować wolniej i mniej advance Ci bardziej delikatnie! : Lol:

Dobre myślicielstwo i witamy w klubie!

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 173