Mercedes 240 D Didiera

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :

Mercedes 240 D Didiera




przez camel1 » 03/03/07, 23:24

Cześć przyjaciele!

Właśnie dokonałem małej aktualizacji strony, dotyczącej prawdopodobnie bezużytecznego przygotowania (według Laurenta) kolejnego przejścia do ławki zasilającej...

Oto gdzie: http://reaction.directe1.free.fr/Merco220D/020307.html

Przyjemnej lektury!

A +++

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 04/03/07, 00:04

Cześć Camel1
Chciałbym wiedzieć kilka rzeczy.
Pomiędzy GV a reaktorem znajduje się wlot powietrza.
Jaka jest średnica tego?
Zauważyłem w moim samochodzie, że przy GV podłączonym bezpośrednio do wlotu, przy wlocie powietrza od 1 do 2 mm woda podnosi się, jeśli używam zwężki Venturiego wlotu.
Zamierzasz go usunąć czy zostawić i zrobić większy wlot powietrza?
Twój GV wydaje się być przechylony w kierunku tyłu samochodu. To poprostu ?
0 x
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 04/03/07, 01:17

Cześć Pit!

PITMIX napisał:Cześć Camel1
Chciałbym wiedzieć kilka rzeczy.
Pomiędzy GV a reaktorem znajduje się wlot powietrza.
Jaka jest średnica tego?
Zauważyłem w moim samochodzie, że przy GV podłączonym bezpośrednio do wlotu, przy wlocie powietrza od 1 do 2 mm woda podnosi się, jeśli używam zwężki Venturiego wlotu.
Zamierzasz go usunąć czy zostawić i zrobić większy wlot powietrza?
Twój GV wydaje się być przechylony w kierunku tyłu samochodu. To poprostu ?


Wlot powietrza ma średnicę 14 mm.
Usunąć wlot powietrza? Cóż, nie, potrzebujemy przepływu powietrza, aby wprowadzić parę do reaktora ...
Załóż większy wlot powietrza, kto wie...
Jak mówi André, musimy dla danego reaktora grać na stosunku powietrza do pary, który daje optimum.
W tej chwili jesteśmy w empirii, odpowiedź na twoje pytanie byłaby równoznaczna z odpowiedzią na pytanie: jaka maksymalna objętość aerozolu na sekundę może być przetwarzana przez reaktor, z jakim stosunkiem powietrza do pary.

I obawiam się, że tylko seria systematycznych testów przeprowadzonych na dedykowanej ławce będzie jedynym szybkim sposobem na osiągnięcie tego celu... widać problem uświadomienia sobie wpływu pojedynczego parametru, kiedy trzeba dojechać do test...

GV merco i 205 są faktycznie pochylone do tyłu, z nachyleniem co najmniej 45 °.

Jeśli chodzi o wlot powietrza od 1 do 2 mm, oznacza to, że depresja jest skierowana przede wszystkim na wyjście grota, w tych warunkach nie jest zaskoczeniem, że woda może się podnosić...
W rzeczywistości moim zdaniem depresja, jeśli chodzi o GV, nie ma innego celu niż doprowadzenie jej do idealnych warunków, aby umożliwić produkcję mniej lub bardziej nasyconej pary (granica T° < 100°C dla ciśnienie 1 bar)
Jeśli wciągniesz za dużo w GV, ustawisz go poza normalnymi warunkami pracy i tam... :zaszokować:
Istotne jest podciśnienie po stronie króćca wlotu, wlot do reaktora musi pozostać „wolny”, w szczególności na wysokości wlotu powietrza.

Tutaj...

A +++
Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 04/03/07, 02:34

Halo
Usunąć wlot powietrza? Cóż, nie, potrzebujemy przepływu powietrza, aby wprowadzić parę do reaktora ...
Załóż większy wlot powietrza, kto wie...


Wlot powietrza ma minimum, to pewnym jest, że jeśli obliczymy powierzchnię szczątkową pręta reaktora to średnica 16mm -14 mm pręt = 47,1mm kwadrat lub rura 7,75 mm
więc rura 8mm załatwi sprawę, większa niewiele zmieni..
Dla tych, którzy używają gaźnika, takiego jak Zac, dysza musi być mniejsza, jeśli chce mieć zagłębienie na zwężce Venturiego małego gaźnika, tj. 6 mm lub mniej.
W moich pierwszych eksperymentach z czajnikiem elektrycznym do wytwarzania pary przepychałem parę przez jedną gałąź krzyża, a drugą gałęzią zasysałem powietrze do reaktora, bez niebezpieczeństwa wysyłania zbyt dużej ilości pary do reaktora.
Jeśli połączymy dane Davida, który powiedział, aby unikać gotowania wody, ma rację, jeśli zasysamy bezpośrednio do bełkotki, w której się znajdujemy (ciśnienie szybkiego wrzenia w bełkotce) i nasycamy reaktor gorącą parą, ale prostym wlotem powietrza to działa..
Bełkotka staje się GV, nie jest wydajna, ale wytwarza parę

Do czego służy pomocniczy wlot pary na wylocie z reaktora?
(Wykonać test pary bezpośrednio bez przechodzenia przez reaktor?
lub zrobić mieszaninę pary z tą wychodzącą z reaktora?

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 04/03/07, 09:57

Cześć Andrew!

Andre napisał:Halo
Do czego służy pomocniczy wlot pary na wylocie z reaktora?
(Wykonać test pary bezpośrednio bez przechodzenia przez reaktor?
lub zrobić mieszaninę pary z tą wychodzącą z reaktora?

André


Tak, aby łatwo przełączyć się na bezpośredni test pary...


A +++
Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 04/03/07, 10:16

Wielbłąd źle mnie zrozumiałeś.
Miałem na myśli usunięcie zwężki Venturiego, aby ssać słabiej i nie usuwanie wlotu powietrza.
No ok spróbuje z trójnikiem i mocnym wlotem powietrza.

Jeśli z jednej strony zwiększymy ssanie dzięki zwężce Venturiego, az drugiej wykonamy silny wlot powietrza na wylocie GV, to jest to równoznaczne z quazmentem znoszącym podciśnienie na poziomie GV. Ok, bardzo dobrze jest zapobiegać podnoszeniu się wody.
spowoduje to anulowanie funkcji GV.
Ale tak naprawdę to w dużej mierze odpowiada na moje pytanie. Wymaga dużo powietrza i bardzo mało pary.
Myślałem, że robiąc wlot powietrza 2mm i mając niskie ssanie będzie to samo.
0 x
laurent.delaon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 168
Rejestracja: 13/08/05, 17:49

Re: Mercedes 340 D Didiera




przez laurent.delaon » 04/03/07, 12:00

camel1 napisał:
Właśnie dokonałem małej aktualizacji strony, dotyczącej prawdopodobnie bezużytecznego przygotowania (według Laurenta) kolejnego przejścia do ławki zasilającej...


Ha dobrze, że powiedziałem, że ja? możesz podać dowód na to co mówisz?

Sprawiasz, że mówię rzeczy, które ci odpowiadają, o rzeczach, których nigdy nie powiedziałem.

Zauważyłem, że padł montaż na merco (rura zasilająca) dobrze przed 4000km... Poza tym dla sond temperatury będzie to samo. Stopniowo będą tracić stopnie i rozpadać się. Nadaje się do natychmiastowego użycia, ale nie na dłuższą metę.
Widzisz, nie pojawia się to na twoich diagramach.
0 x
Alex 56
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 35
Rejestracja: 09/03/06, 17:33




przez Alex 56 » 04/03/07, 14:55

Witam wszystkich

Dla Ciebie Pitmix.

Twój problem regulacji GV, wierzę, że wszyscy mamy do czynienia
do tej niepełnosprawności. Oczywiście w przypadku Venturiego woda przecina tę GV
w mgnieniu oka: z 250 mm podciśnienia (przy 2000 obr./min)...!

Znalazłem parowanie 1/2, wkładając Jet 56/100
(0,56 mm średnicy), dysza gaźnika samochodowego.
w gumowej rurze między stałym poziomem a wlotem
GV Nie jestem daleki od prawdy (silnik 2,1 l R21 D).
Umożliwia to „natlenienie” pary za GV, zanim wejdzie
do reaktora za pomocą dyszy o średnicy 3 mm.
- Stały poziom: 1 cm poniżej najniższego punktu GV
- Dziś rano było to 1/14 zużytego GO (7% wody)
- Trasa: 3,8 km (w jedną stronę: 1,9 km w dół i powrót: 1,9 km pod górę)
- Temperatura na wylocie GV: 74°
- Wyjście T° z silnika „gazowego”: 65° w dół i 72° w górę: prawie za dużo!
-Elektryzacja: 70 mv zjazd i podjazd: 160 mv
-Zużycie wody: 1/3 w dół i 2/3 w górę.
-Zużycie GB: 176,9 cm3

Zaczynam poznawać tę trasę: zrobiłem ją co najmniej 40 razy i na każdym wyjeździe
jest zaszyfrowany ... w tym dziesięć razy przed wszystkim Pantone ...!
Jeśli chodzi o ekonomię, na tym kursie jestem znacznie powyżej 20% (ja nie
nie podawaj żadnych liczb, ponieważ jest to bardzo kontrowersyjne, a nawet brutalne
o tym temacie)
Z drugiej strony, płaski, przy 90, oszczędza tylko 10 do 13% GO

Oto Pit, jeśli może ci pomóc. Strzelam z 2.1 l i myślę, że twój
to 1,9 l Przejrzyj żebra w dół.

Kenavo. A..56
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 04/03/07, 15:42

Dobra robota Aleks
Jeśli chodzi o ekonomię, na tym kursie jestem znacznie powyżej 20% (ja nie
nie podawaj żadnych liczb, ponieważ jest to bardzo kontrowersyjne, a nawet brutalne
o tym temacie)
Z drugiej strony, płaski, przy 90, oszczędza tylko 10 do 13% GO


Ty się nie kłócisz! jesteś w liczbach, jeśli jeździsz trochę szybciej po płaskim, pozostanie powyżej 20%, aw pewnych warunkach będziesz ocierał się o 30%, poprawisz się, grając na proporcjach pary i powietrza, ale małe różnice są trudne zmierzyć

Dziś rano było to 1/14 zużytego GO (7% wody
)

zużycie wody oscyluje wokół tych liczb nawet 10% za jednym razem twoja ekonomia będzie mniejsza, ale moment obrotowy wzrośnie, aw innych testach wlejesz jeszcze mniej wody, a ekonomia będzie dobra, nie wiedząc dlaczego..

Co może Cię zaniepokoić, że 20% dawki wody prawie zawsze będziesz robić przy średnich ustawieniach, ale kiedy pocierasz 30% i nie możesz tego odtworzyć za każdym razem, staje się to irytujące, pierwsze pytanie, które sobie zadasz czy to możliwe, że czasem jest więcej, a na odcinkach podróży mniej i dlaczego.

Monitoruje temperaturę wylotową reaktora.
Ponieważ jeśli chcesz zmniejszyć zużycie wody z bardzo gorącego reaktora, wylot może się podnieść i odwrotnie, jeśli chcesz więcej wody, wylot staje się zimniejszy, jest to jeden z problemów zależny od wymiarów reaktora, więc trudno jest zrównoważyć przepływ wody i jej temperaturę na wylocie, należy zadać pytanie, czy przepływ wody ma największy wpływ na temperaturę tej pary na wylocie, czy na jedno i drugie
Właśnie wpadłeś w długie testy, dokładnie analizuj i badaj wyniki, aby nie tracić zbyt wiele czasu.

Zachowaj ostrożność podczas testów zużycia w górę iw dół
to korzyść konsumpcyjna, dobry test jest na w miarę płaskiej drodze i na długiej trasie bo pierwsze 15 km reaktor nie ma takiej samej reakcji
Pamiętam test zużycia w samolocie przez ponad godzinę, przez większą część testu lekko zwiększasz, a następnie zmniejszasz, cicho schodzisz, osiągasz bardzo dobre zużycie!, ale w rzeczywistości wznoszenie i opadanie należy wykluczyć z testów, tylko dobre testy w locie poziomym ze stałą i znaczną prędkością.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 04/03/07, 18:10

Cześć
Camel1 Potwierdzam to, co powiedziałem, bądź ostrożny, jeśli używasz zwężki Venturiego bezpośrednio z GV.
Albo będziesz musiał zrobić większy wlot powietrza, albo usuniesz zwężkę Venturiego.
Właśnie przeprowadziłem test z rurką wlotu powietrza 12 mm, woda wciąż się podnosi, więc uruchamiam silnik na obrotach 2000 obr./min przy 40-50 km/h.
Obraz
Obraz
Alex, nie do końca zrozumiałem.
Czy to wlot powietrza który zrobiłeś między pływakiem a GV z dyszą czy zaciśnięcie wlotu wody za pływakiem?
Jeśli w końcu jest to uzda, twój spławik jest urządzeniem zabezpieczającym i przepuszcza tylko to, co przepuszcza odrzutowiec.
To jak nakładanie węglowodanów na wodę, prawda?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 142