Pantone na motocyklu Terrot 350

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Segub
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 09/02/07, 19:29

Pantone na motocyklu Terrot 350




przez Segub » 25/02/07, 02:14

Halo

Teraz moja kolej, by wrócić na właściwe tory, wcześniej niż się spodziewałem, ale rozebrałem, wyczyściłem, zrobiłem sekcję zwłok mojego węglowodanu i naprawdę nie jest genialny. Znajduję gaźnik czy pantonizuję bestię?

Mam montowany z boku motocykl 350 z 1932 r., Który jestem w trakcie renowacji. Jest robota po stronie mechanicznej, jest zużyty, zużyty, zużyty... Kiedy skończyłem, poważnie chciałem się temu przyjrzeć, aby zamontować pantone. Dla wyzwania, które to reprezentuje, uzyskać lepszą wydajność młyna (około 9 CV pochodzenia, trochę światła z 2 z bronią i bagażem!) przy najmniejszym ryzyku dla mechaników.
Jest też zanieczyszczanie: Dane producenta podają ok. 4.5L benzyny i 0.5L oleju na 100 km! Nie nie, nie ma pomyłki w oleju, jest gorszy niż 2-suwowy! W rzeczywistości babcia to utracone smarowanie olejem, przechodzi raz w silniku, a to, co nie jest spalone, jest usuwane do natury przez odpowietrznik.

Na razie myślę o problemie i jeśli jest on realny w moich oczach, atakuję.
Mam dwa rozwiązania: system G lub 100% pantone.

System G wydaje się w zasadzie prostszy, ale sprawi mi trudne problemy. Muszę podgrzać wodę i są trudności ze stabilnością montażu przy różnicy temperatur zewnętrznych. W takim razie nie wiem jak włączyć olej do układu, czy raczej odzyskać go i wlać do baku przy każdym tankowaniu, nie wydaje mi się to zbyt praktyczne i 10% mieszanka olejowa do 4 suwów zaczynanie na zimno nie jest najlepsze.

100% pantone wydaje mi się w moim przypadku korzystniejsze. Mogę mieć informacje na temat maszyn, które działają ze 100% pantone. Myślę, że jest mniej wrażliwy na temperaturę zewnętrzną, bardziej skomplikowany w regulacji niż woda i najwyraźniej reakcja na przyspieszenie jest wolniejsza, co ma sens, biorąc pod uwagę długość i bezwładność gazów w pantonie. Istnieje również obawa o niestałe podciśnienie we wlocie po otwarciu przepustnicy.

Myślę zrobić to tak:
Chory gaźnik mojego Pétochona jest starej konstrukcji i można go zdemontować. Gaz może dotrzeć do studni igły o średnicy. 8mm. Lokalizacja zaworu gaźnika to miejsce, w którym podciśnienie jest najsilniejsze przy wszystkich prędkościach. Można nawet założyć nową igłę żeby dostosować się do tej nowej mega iglicy potem wyregulować przepływ.
Reaktor będzie miał pręt 8x120 w rurze wewnętrznej 10. Komora 5 cm za reaktorem i jedna z około 10 cm przed, aby dobrze ogrzać i spryskać mieszaninę. Mieszanka zostanie sporządzona z gaźnika modelu w skali 5 mm, patrz mniej, zasilana przez zbiornik pływakowy gaźnika motocykla przesunięty na dno silnika, zaczepiony do gaźnika modelu. W tym miejscu mógłbym włączyć olej wydobywający się z odpowietrznika i wymieszać go z benzyną.
Podniesienie buszli dwóch węglowodanów. zostaną otwarte w tym samym czasie w tych samych proporcjach.
Śruba igłowa małego gaźnika pozwoli na regulację gaźnika przy pełnym otwarciu. Zsynchronizowane otwarcie dwóch węglowodanów. będzie musiał mi pomóc przy średnich prędkościach, prawdopodobnie mam igłę, a następnie igłę, aby pomóc zmierzyć półotwory, aw pierwszym na tego rodzaju gaźniku jest drugi buszel, aby wzbogacić mieszankę zgodnie z życzeniem. Jeśli chodzi o regenerację, na razie nie mam rozwiązania, nie mam pompy do regeneracji.
Aby rozpocząć zimny rozruch, zainstaluj drugi mikrowęglan na rurze wlotowej, aby rozpocząć. Mógłbym użyć go jako ręcznej pompy wspomagającej.

Tutaj, czy możesz poprawić moją kopię? Zapobiegnie to wymyślaniu na nowo rozwiązań, które już zostały wypróbowane lub które nie działają, i marnowaniu cennego czasu.

Ze względów estetycznych chciałbym zachować krzywiznę garnka, ale z reaktorem jest to prawie niemożliwe, chyba że włożę do niego kulki jako pręt. Dla tych, którzy próbowali, kulki są mniej skuteczne niż wędka, czy to to samo?

Dziękuję i do zobaczenia!
Ostatnio edytowane przez Segub 04 / 03 / 07, 23: 21, 1 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/02/07, 06:35

Witam,
Podejmujesz kontrakt dla mężczyzn, droga będzie długa i trudna, chodzenie w 100% pantonie do jazdy po autostradzie jest wykonalne, ale jazda po mieście ze zwalnianiem i przyspieszaniem nie jest łatwa.
Co trzeba wiedzieć o 100% pantonie przy wejściu do reaktora montujemy mały gaźnik jego wlot powietrza pozostaje nieruchomy otwór musi być mniejszy niż pozostała powierzchnia pręta reaktora..
na wyjściu z reaktora potrzebny jest regulowany wlot powietrza to powietrze będzie się mieszało z gazem wychodzącym z reaktora, wszystko to przechodzi przez oryginalny motylek akceleratora.
Aby kontrolować prędkość obrotową silnika, konieczne jest kontrolowanie w odpowiednich proporcjach bogactwa gaźnika wprowadzanego do małego gaźnika i pantonu wyjściowego wlotu powietrza. (czy to wszystko jest zsynchronizowane z motylem)
Mam ten zespół na małym generatorze, który robi dwa zawory do obsługi i śrubę bogactwa
Lepiej przestrzegać kolejności najpierw wzbogacenia benzyny, potem dodania powietrza, jeśli zrobisz odwrotnie, silnik się dusi.

Powinieneś zdobyć mały statyczny silnik, aby opanować regulacje, działa równie dobrze na oleju, jeśli uruchomisz go na benzynie lub alkoholu.

André
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 25/02/07, 09:31

witam i witam, twój model nie pasuje do góry, poeksperymentuj! Jestem trochę w (starej) części, metale z epoki nie były straszne, jeśli twój gaźnik jest zużyty, silnik, skrzynia biegów, skórzane sprzęgło itp. nie mogą być w dobrym stanie!! biorąc pod uwagę cenę przerobić części!!!!!
toczyć się z jeszcze dwoma bagażami Mam nadzieję, że to żart, daleko nie zajedziesz! nie przejedziesz wielu km, nawet jak dobrze się nagrzeje! Ufam ci!!!!!! :zaszokować: za wysłużoną kolekcję, która będzie przejeżdżać 250 do 400 km/rok : Arrow: daleko od ważności! weź nowszy model, z jakiego regionu jesteś?
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Segub
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 09/02/07, 19:29




przez Segub » 25/02/07, 23:17

Halo

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Przede wszystkim Denis musiałeś napisać literówkę: pomyliłeś się w liczbie zer albo chodziło Ci o przebieg nieroczny weekendu.... Naprawdę mam zamiar przejechać się tą maszyną z moją kobietą i pełne sakwy!

Rower toczy się, ale jak mówisz: odjedzie na kołach, ale wróci na płaskowyżu.Dlatego obecnie jest w kawałkach i ma dogłębnie przerobioną całą mechanikę. zewnętrzna pozostaje mniej więcej w swoim własnym soku. Pudełko jest wykończone nie bez uprzedniego przetarcia ramion frezarką i tokarką. sprzęgło zostało zregenerowane z kawałkami innych sprzęgieł a części zużywające się zostały przerobione. Magneto również zostało przerobione. cewka i mieszkanie przez profesjonalistę, a ja zmieniłem, naprawiłem lub przerobiłem 8 innych części, aby były naprawdę niezawodne. Obecnie jestem na niskim silniku i mam zamiar go ponownie złożyć. Nie mówię ci, jaki był, to nie jest temat do tego forum, ale nowoczesny silnik już dawno by eksplodował...

Tutaj wszystko po to, żeby powiedzieć, że wyglądam na szalonego, żeby chcieć z nim jeździć, ale nie martw się, nie jestem nieprzytomny z tego wszystkiego i we wrześniu, jeśli zostanie w pełni zmontowany, zamierzam pojechać na wakacje z żoną na tan-smutny i zawsze wracaj do kierownicy Terrota.

André, dziękuję za odpowiedź, nawet jeśli trochę mnie to martwi.

po pierwsze układ który opisujesz nie kłóci się widocznie z moim pomysłem, nawet jeśli nie założysz klapy na wejściu do reaktora.
Z drugiej strony rozumiem, że przyspieszenia są powolne z powodu dużej bezwładności w odpowiedzi reaktora. Jeśli uda mi się wyregulować nawęglanie, nadal miałbym duże beueueueueu ..... przed poum poum ... na przyspieszenie, podczas gdy gazy reaktora przyspieszają.
Dlatego nie jest konieczne dążenie do przyspieszenia gazów z reaktora, ale raczej ich wzbogacenie w celu ograniczenia czasu reakcji. wtedy konieczne będzie ich wyczerpanie, ponieważ gazy przyspieszają w reaktorze. Hm... nieoczywiste....

André, między niskimi obrotami a pełnym gazem, czy bardzo wzbogacasz swój wtrysk do reaktora? mniej więcej w jakiej proporcji? to ma dać mi pomysł.

Cóż, rezonujmy: Musisz być w stanie zautomatyzować bogactwo mieszanki w bezpieczny i szybki sposób. Wynalazł na nowo gaźnik z pantonem w korpusie. Oznacza to mały reaktor i kawałek elektroniki.
Z małego reaktora znam tylko te wyprodukowane przez Michela Davida. Czy coś jeszcze zadziałało lub nie zadziałało?
Elektronika musi, moim zdaniem, być w stanie poznać objętość powietrza pochłanianego przez silnik w dowolnym momencie i odpowiednio dostosować bogactwo ze szczytem bogactwa przy odzyskiwaniu, aby zrekompensować bezwładność reaktora. Tutaj potrzebuję pomocy, nie znam się na elektronice.
Jeśli te dwa warunki są spełnione, powinno to być wykonalne. czy ja o czymś zapominam?

Denis, mówisz do mnie: „weź nowszy model, z jakiego regionu jesteś?” Cóż... Jestem w dolnej części Loir-et-Cher (41). Po co ? eee... masz jakieś ciekawe rzeczy w garażu albo na półkach?

To wszystko na dziś wieczór, więcej później.
Segub
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 25/02/07, 23:35

tak mam cos, co do elektroniki w twoim terro to szaleństwo, ale hej oryginalnie wydaje mi sie ze masz ręczną regulację bogactwa to top,
a jak już tyle jeździsz to wybierz się na przejażdżkę 38 :D
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 25/02/07, 23:37

nie mogę się doczekać zdjęć pantone terro!!!
niektórym trudno w to uwierzyć :zaszokować:
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 25/02/07, 23:53

cześć i witaj
Twój motocykl jest piękny.
Nie uszkodzi tego.
Jeśli masz taką możliwość, wykonaj części do pantonizacji, a oryginalne odłóż na bok.
W ten sposób, jeśli pewnego dnia zdecydujesz się go upuścić, możesz przywrócić go do oryginału.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/02/07, 01:33

Halo
André, między niskimi obrotami a pełnym gazem, czy bardzo wzbogacasz swój wtrysk do reaktora? mniej więcej w jakiej proporcji? to ma dać mi pomysł.


Proporcja jest dość znacząca na biegu jałowym i pełnej mocy, mówimy o 7 do 10 razy większym.. (tau zużycie paliwa na biegu jałowym/pełnym zużyciu energii..
Przy 100% reaktorze Panton nie możemy osiągnąć pełnej mocy.

Ale radzę ci nie zabijać tego pięknego zabytkowego modelu, aby zainstalować panton, jest wiele starych silników leżących wokół, aby zainstalować pantony z wydechem po tej samej stronie, co wlot, to pomaga na długość kanału.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/02/07, 09:48

:zaszokować: Dodaję swój głos do innych...

Jaka piękna maszyna!
Nie wyobrażam sobie modyfikowania takiej maszyny, kawałka naszej motocyklowej archeologii!
Nie, nie próbuj pantone na wierzchu. Co chcesz z tym zrobić? Jakie zainteresowanie techniczne? Nie dałoby się tego przenieść na bardziej nowoczesny silnik!
Już wielu członków tzw forum nie mogą jeździć na tyle, aby zmierzyć wydajność ich transformacji...
Korzystanie z takiego urządzenia będzie tak epizodyczne, że będziesz się męczyć na próżno!

Radzę raczej poszukać maszyny mającej mniej niż 20 lat, niezawodnej i prostej (honda, bmw, kawa...) w dwucylindrowym silniku z częściami dostępnymi na złomowiskach motocyklowych.
Inaczej jest w przypadku tej pięknej maszyny, nie nadającej się do użytku na co dzień. :?

Jeśli się zdecydujesz, przynajmniej postaraj się, aby twoje modyfikacje były odwracalne i abyś mógł przywrócić je do pierwotnego stanu…

Podpisano: staromodny kochanek. Mój dziadek flirtował z moją babcią w Terrot. : Chichot:
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 26/02/07, 10:02

jeśli to nie żart, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami

Nie wystarczy 500z? :D
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 195