compresseur

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
morficzny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 12/12/04, 13:24




przez morficzny » 12/12/04, 13:29

Witam wszystkich !

Chcę zrobić palnik Pantone. Chcę się tylko dowiedzieć gdzie mogę kupić małą sprężarkę taką jak na schemacie:

Obraz

dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/12/04, 14:07

Jedynymi sprężarkami, które mogą wytrzymać takie warunki, są sprężarki/pompy łopatkowe. Sprężarki membranowe są oczywiście wykluczone... modele tłokowe objętościowe wymagają dość znacznej adaptacji i nie zapewniają ciągłego podciśnienia... z wyjątkiem modeli wielocylindrowych: im więcej cylindrów, tym bardziej ciągły przepływ. .ale biorąc pod uwagę moce sprężarki wielocylindrowe...ten wybór jest wykluczony

Pan David zrobił taki na wymiar. Myślę, że takie modele można odzyskać gdzie indziej...tylko gdzie?

Kiedyś zapytałem i nowa cena takiej sprężarki dla mocy płomienia około 10 kW (w oparciu o PCI oleju opałowego) wynosiła około 1500 euro...

Uważam, że niektóre samochody są wyposażone (w przypadku EGR) w taką pompę łopatkową, którą można dostosować...

Proszę bardzo... informuj nas o reszcie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 12/12/04, 23:51

Cześć

Stare klaksony samochodowe (w stylu włoskiego klaksonu) były zasilane powietrzem przez małą sprężarkę łopatkową.
Nie wiem, czy to wystarczy, jeśli chodzi o przepływ. Znalezienie go na złomowisku samochodowym powinno być dość łatwe.

dobra robota
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 13/12/04, 15:53

cześć Morfi
tak czy inaczej spróbuj znaleźć sprężarkę samochodową bezpośrednio na złomowisku (sprężarkę doładowującą), w zależności od wielkości palnika

ideałem byłoby znaleźć sprężarkę śrubową (lancia trevia 2.0I lub w mazdzie wyposażyli 2.0 diesel ale nie pamiętam modelu) bo ten model nie wymaga zbyt dużo energii

poza tym jest paleta (typ korzeniowy) jak w Mercedesie SLK lub w kilku modelach Lancii, oni również ją zamontowali… i oczywiście amerykańskie samochody typu muscle car, ale te sprężarki mają zerową wydajność (średnio 50-70% ) z drugiej strony potrafią zapewnić ogromne ciśnienie (mam znajomego, który miał Chevelle, który w swoim 6 ci wysyłał 487 barów)

w przeciwnym razie są też kompresory od VW polo g40 golf g60 ale nie są one niezawodne w czasie (80000 100000-XNUMX XNUMXKM) i są niezwykle drogie w naprawie, a także są dość głośne

w przeciwnym razie jest kilka modeli z turbinami (cichymi) napędzanymi przekładnią epicykliczną. W zasadzie działa jak turbosprężarka, ale napędzana paskiem... ale też jest za droga

pozdrawiam B)
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)
... ______
... / ______ \
. (00 00 = H =)
..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 191