Golf GTD 2: doping woda

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
calou13
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 11/02/07, 20:06

Golf GTD 2: doping woda




przez calou13 » 15/02/07, 21:55

Witam wszystkich ; Śledzę cię już od jakiegoś czasu forum i gratuluję wszystkich prób. Tak więc właśnie nabyłem 2 Golfa 88 GTD i chciałbym się dowiedzieć czy był to dobry powód do dopingu wodą. Jak myślicie, jaki układ byłby najodpowiedniejszy dla tego typu silnika (turbodiesel) i czego mogę oczekiwać pod względem wydajności! Wszystkie Twoje świadome opinie są mile widziane!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/02/07, 23:33

TurboD z wtryskiem pośrednim i bez elektroniki to idealna podstawa do rozpoczęcia domieszkowania wodą lub pantone.

Na plus zasługuje przestrzeń pod maską... podobnie jak rozmieszczenie kolektorów wydechowych i dolotowych.

Moje obserwacje pozwoliły mi odkryć, że silnik z 2 zaworami na cylinder i kolektorami dolotowymi i wydechowymi po tej samej stronie głowicy cylindrów ma tę zaletę, że umożliwia bardzo krótkie spięcie pomiędzy wylotem reaktora a wlotem dolotowym.
Pojazdy z silnikami umieszczonymi wzdłużnie często zajmują dużo miejsca, zwłaszcza jeśli są to duże pojazdy, których komora silnika jest zaprojektowana tak, aby pomieścić duże silniki 6- lub 8-cylindrowe w kształcie litery V lub rzędowe.
Tego typu instalacja staje się rzadkością w nowoczesnych maszynach europejskich.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 16/02/07, 08:14

Witam serdecznie
Kolega z Golfa.
Praca będzie dla Ciebie łatwiejsza, ponieważ Twój silnik nie posiada elektroniki.
Myślę, że osiągniesz lepsze rezultaty niż ja.
Muszę także dokonać pomiarów konsumenckich, aby dowiedzieć się, gdzie jestem.
0 x
calou13
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 11/02/07, 20:06




przez calou13 » 16/02/07, 18:26

Tak, wydawało mi się, że ten silnik szczególnie dobrze nadawał się do Pentone. Czy sądzisz, że powinienem preferować GV od bubblera?
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 16/02/07, 19:04

To zależy od ciebie.
Mains, bubbler... To głównie kwestia rozmiaru.
Można zrobić bubbler, który nagrzewa się wraz z wydechem, powstaje bubbler GV...
Można także zrobić GV bez reaktora lub reaktor bez GV i barbotera... z mini gaźnikiem.
Najważniejsze jest, aby uzyskać coś, co Cię satysfakcjonuje i daje rezultaty.

Jak korzystasz ze swojego samochodu?
Myślę, że to zasadnicze pytanie.
Jeśli będziesz go używać bardzo rzadko, tak jak ja, będziesz miał trudności ze sprawdzeniem, czy Twój system działa.
Musisz dokładnie wiedzieć, jakie jest zużycie paliwa Twojego samochodu na autostradzie przy stałej i umiarkowanej prędkości.
0 x
calou13
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 11/02/07, 20:06




przez calou13 » 16/02/07, 19:21

Tak naprawdę w tej chwili dopiero go kupiłem, więc nie wiem, jakie jest jego zużycie i to niewiele. Myślę, że będę go używać głównie na wyjazdach na dystansie około 10 km.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 16/02/07, 19:39

Jest ograniczony, ale hej, jeśli będziesz go używać regularnie, na przykład codziennie, zużycie szybko się skończy.
Podczas moich montażu upewniam się, że mogę całkowicie odizolować system, aby móc dokonać porównań z reaktorem i bez reaktora.
Dzięki temu wiem, czy jest skuteczny, czy nie.
Z drugiej strony jedno może pomóc Ci dowiedzieć się, czy to działa bez robienia tysięcy km, a jest to słynny efekt dopingu. Trochę więcej pod względem momentu obrotowego silnika.
Osobiście nigdy się tak nie czułem.
I wciąż poszukuję tego efektu.
Właściwie powinienem wypróbować samochód domieszkowany wodą, który daje taki efekt i porównać.
Z reaktorem pracującym i reaktorem wyłączonym z eksploatacji, bez wody i powietrza.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 16/02/07, 20:38

Halo
calou13 napisał:Tak naprawdę w tej chwili dopiero go kupiłem, więc nie wiem, jakie jest jego zużycie i to niewiele. Myślę, że będę go używać głównie na wyjazdach na dystansie około 10 km.

Nie chcę Cię zniechęcać, ale na wycieczki 10km
nie zobaczysz dużej różnicy między reaktorem i bez reaktora, tak samo jak w przypadku decyzji o przejściu na ropę.
Czas ogrzewania wynosi 4 km w lecie.
Musisz być tego świadomy, zanim spodziewasz się interesujących liczb.
Dlatego zanim zainwestujesz w tę pracę, musisz się nad tym zastanowić.
żeby nie zawieść się wynikami, które w mieście to marne 5% i wciąż czasami niemierzalne..

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 16/02/07, 21:01

Potwierdzam to co mówi André.
calou13 to 13, jak twój wydział?
Ostatnio edytowane przez PITMIX 16 / 02 / 07, 21: 03, 1 edytowany raz.
0 x
calou13
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 11/02/07, 20:06




przez calou13 » 16/02/07, 21:02

Dzięki Andre; Prawdą jest, że o tym myślałem, moja praca jest 10 km od domu, więc samochód ledwo ma czas się rozgrzać. Muszę jeszcze zobaczyć, ale na pewno nie zacznę od razu!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 154