Proces GVI na BMW 318 tds

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
roll123
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 30/01/07, 13:03
Lokalizacja: Belgique

Proces GVI na BMW 318 tds




przez roll123 » 15/02/07, 19:14

Dobra, zaczynam.
Nieprzyzwyczajony do pisania na a forum więc przepraszam, jeśli odpowiedzi są czasem trochę spóźnione.
Zamontowałem na moim 318tds reaktor i waporyzator GVI jak na mercedesie michela.
Na wyniki przyjdzie nam trochę poczekać, bo przeprowadzone pomiary nie spełniają moich oczekiwań. W przypadku zdjęć prześlę je, gdy tylko zrozumiem system.. lol.
W przypadku pytań i pomocy technicznej nie wahaj się ze mną skontaktować.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 15/02/07, 21:31

Halo
ponieważ wykonane pomiary nie odpowiadają moim oczekiwaniom

jakie były nadzieje?

Uważajcie zimą, krótkie trasy, ekonomia praktycznie zerowa, jest tylko na głównej trasie z obciążonym silnikiem i przede wszystkim turbo, ciepło nie jest dostępne na reaktorze.
wszystko musiało być izolowane wełną mineralną.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/02/07, 22:38

Witamy na pokładzie, Ride123

jakie jest "podstawowe" zużycie twojego behemota????

nie może być super chciwy?, który to rok?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Proces GVI w BMW 318 tds




przez Christophe » 15/02/07, 22:58

roll123 pisze:W przypadku pytań i pomocy technicznej nie wahaj się ze mną skontaktować.


Cóż, na początek, aby wstawić obrazy, użyj linku „Dodaj obraz lub plik na forum.” pod oknem do pisania wiadomości.

Jeśli to nie zadziała, skontaktuj się ze mną przez e-mail.

Dziękuję za twoje świadectwo.
0 x
roll123
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 30/01/07, 13:03
Lokalizacja: Belgique




przez roll123 » 16/02/07, 08:19

Voila, podstawowy minus to 6.9 Lau na 100 km.

Zamontowałem 16cm GVI, który obsługuje mój reaktor umieszczony w rurze wydechowej.W tej chwili mój komputer pokładowy pokazuje mi zużycie 6.7L, czyli trochę lepiej, ale trzeba też powiedzieć, że moja instalacja ma tylko działa od soboty wieczorem i że przejechałem tylko 250 km (do pracy).
W ten weekend zrobię trochę tys km żeby zobaczyć co powie.
Zastanawiam się, czy problemem nie jest mój reaktor. Rzeczywiście, w tym modelu BM rura wydechowa jest prosta i bardzo płaska. Turbo znajduje się tuż poniżej maksimum 5 cm.
Byłem więc zmuszony przeciąć rurę wydechową, aby gazy wydostały się na reaktor. Mam nadzieję, że wszyscy rozumieją zgromadzenie, ponieważ nie jest to łatwe do wyjaśnienia. Narysuję schemat, będzie łatwiej.

Wkrótce

Oliwkowy
0 x
roll123
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 30/01/07, 13:03
Lokalizacja: Belgique




przez roll123 » 16/02/07, 11:23

Cóż, oto jest, po prostu wyglądał poprawnie, przetestowany i wszystko....
Najwyraźniej problem pochodzi z mojego GVI, bo zamiast pary leci mi woda...
Problem wynika z mojego stałego poziomu.
Założyłem automatyczny odpowietrznik instalacji centralnego ogrzewania, ale nie jest najlepiej..

POMÓŻ, kto wie, jak pomóc mi znaleźć rozwiązanie
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 16/02/07, 17:45

Halo

Narysuję schemat, będzie łatwiej


Jeśli dobrze zrozumiałem rozpylasz wodę wtryskiwaczem na gorącą część wydechu (która musi być odpowiednio długa) żeby trochę odparowała, wtedy ta para i powietrze dostaje się do reaktora, wyjście z silnika dociera przed turbo
bezpośrednio lub ze zwężką Venturiego w celu zwiększenia ssania
to co wychodzi z reaktora nie może być płynne (turbo nie lubi kropel wody turbina jest z aluminium prawie osiągnęła prędkość dźwięku)

Mała rada
to jest problem nas wszystkich, zaraz po zakończeniu montażu jest podekscytowanie wielkim testem i często rozczarowanie, ponieważ system zawiódł po 150 km i przez całą resztę podróży nie działał (testy, które wykorzystują morale)
Trzeba mieć legowisko żeby wiedzieć czy działa (chociaż masz chwilowe zużycie co jest dobrym wskaźnikiem) Ja mierzę temperaturę na wylocie z reaktora, to mi mówi czy reaktor jest zalany wodą czy nie.
Przed dużymi testami 400km lub 100km za jednym podejściem
Doprowadź cały obwód do celu na małych biegach 150 km
konieczne jest upewnienie się, że wtryskiwacz nie jest zatkany, że poziom wody i zużycie wody są regulowane, jest to około 1 litr wody na 100 km, a nawet mniej w zależności od obciążenia silnika, Zużycie wody jest krytycznym elementem dla dobrych osiągów , bardziej krytyczny niż projekt reaktora.
Reaktor znajduje się najbliżej turbosprężarki, więc nie spodziewaj się, że podczas jazdy z prędkością 450 km/h będziesz miał znacznie więcej niż 110 c spalin
w związku z tym ogranicz przepływ wody tak, aby na wylocie z reaktora była bliska 100°C, w każdym przypadku reaktor musi być suchy.
zbyt twarda woda zatyka małe otwory wtryskiwaczy

Zrób schemat, nawet zgrubny, z pomiarami wyjętymi z reaktora i do grzejnika, jeśli chcesz porady.. trudno sobie wyobrazić montaż.
Czy ma intercooler?

André
Ostatnio edytowane przez Andre 16 / 02 / 07, 21: 18, 1 edytowany raz.
0 x
roll123
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 30/01/07, 13:03
Lokalizacja: Belgique




przez roll123 » 16/02/07, 19:12

Andrew
Aby przejść do najprostszego, jeśli chcesz w wydechu umieściłem układ złożony z 2 miedzianych rurek, które kapilarnością i wazonami komunikującymi się ze zbiornikiem na wodę (z którym mam problemy) dają mi parę.
Ta para jest wtryskiwana do reaktora, który znajduje się przed rurami wydechowymi, nad turbosprężarką.
To, co wychodzi z reaktora, jest przewodzone i dzielone na 4 części, po czym wprowadzane jest bezpośrednio do rury wlotowej.

Christophe:
Jeśli wkleję tutaj swoje zdjęcia, to będą 2 lub 3 strony, gdzie polecacie mi je umieścić? DZIĘKI

Bien à vous
Oliwkowy
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 16/02/07, 20:29

Witam,
Aby wejść bezpośrednio do kolektora dolotowego z turbosprężarką
musisz zwiększyć ciśnienie GV.
Bo przy niskich obrotach w rurze jest w depresji, ale już od 2000 turbo wciska w rurę dolotową od 0,5 do 1 bara i przeciska się przez reaktor i jedzie wszędzie..
Próbuję zobaczyć, jak na to naciskałeś..
(jest to wykonalne, ale z pewnymi środkami ostrożności, zwiększenie ciśnienia z wydechem po stronie GV)
Zawór ERG działa na tej zasadzie, wydech daje większe ciśnienie niż turbo...

André
Ostatnio edytowane przez Andre 16 / 02 / 07, 21: 10, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 16/02/07, 21:02

Cześć Oliver!

Witaj w klubie ! : Chichot:

Otrzymałem Twoją wiadomość prywatną dotyczącą Twojego problemu, ale nie podajesz wystarczająco dużo szczegółów, abym mógł zorientować się...

Zwykle, jeśli zastosujesz się do montażu opisanego na mojej stronie, przestrzegając zasady linii poziomej, nie powinieneś mieć podnoszącej się wody...

Jednak w swoim ostatnim poście mówisz:

Ta para jest wtryskiwana do reaktora, który znajduje się przed rurami wydechowymi, nad turbosprężarką.


Twój opis sugeruje, że wysyłasz wyjście GV TYLKO do wejścia reaktora? ... :zaszokować:

W takim przypadku normalne jest, że woda jest zasysana, aż do zatopienia twojego gv i być może twojego reaktora ...

Wiedz, że KONIECZNIE wysyłasz mieszaninę powietrza i pary do wejścia do reaktora, w przeciwnym razie nie zadziała, aw najgorszym przypadku ryzykujesz spieprzenie młyna!

Reasumując trzeba mieć wężyk który idzie od GV do T, którego wyjście idzie do wlotu reaktora, a drugie odgałęzienie do filtra powietrza, albo dodatkowy filtr powietrza typu tuning (który można najlepiej jak najbliżej reaktora)

Aby naprawić pomysły, zobacz animację, którą umieściłem na dole tej strony:

http://reaction.directe1.free.fr/205D/205D.html

Tutaj, mam nadzieję, że odpowiedziałem na twoje pytanie, daj nam mały crobard swojej instalacji, jeszcze nie eksperymentowałem z turbo, jestem ciekaw, jak to zrobiłeś! :D

A +++

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 87