Wtrysk wodny Caravelle VW combi, zwany także Van-Transporter

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
fredlegentil
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/05/05, 23:55

Wtrysk wodny Caravelle VW combi, zwany także Van-Transporter




przez fredlegentil » 02/02/07, 18:05

Odnośnie „domieszkowania wodą starego VW Caravelle”, metodą pantone, przejrzałem i poprawiono ... spróbuję przedstawić moją pracę.

(Inne osiągnięcia tutaj http://perso.orange.fr/quanthommesuite)

Będzie więc trochę trzydzieści zdjęć, a tekst, który z tym idzie, to mój pierwszy post tutaj, bądź pobłażliwy!

Chodźmy : Arrowd: : Arrowd: : Arrowd: zaczyna się tutaj.


Witam wszystkich,


Jestem nauczycielem mechaniki (28 lat, region Paryża) i od kilku lat uczę się o procesie Pantone.

Pomysł dodawania pary wodnej o bardzo wysokiej temperaturze (ponieważ w stanie płynnym silnik HS ...) istnieje od wielu lat do określonych zastosowań, konkurencji samochodowej, motocykli ... (A nawet, podczas drugiej wojny światowej lotnictwo niemieckie wzbogaciło swoje silniki w tlen, jeśli nie były duże problemy z wysokością ...).

Tego lata 2006 r. W końcu podjąłem działania w sprawie karaweli VW (jednostka benzynowa 1,9 litra), ponieważ miałem pod ręką pojazd, który raczej nadawał się do „doposażenia” z pracującym na nim silnikiem. z tyłu, z miejscem ...

Jak wygląda stara karawela?
Obraz

„Normalny” silnik
Obraz

Wydech tuż pod silnikiem, praktyczny ...
Obraz


Tło:

Pojechałem więc do Izraela w ramach budowy sierocińca i na miejscu, wraz z przyjacielem *, zadbaliśmy o wyposażenie jego pojazdu. (* Mój przyjaciel pracował wcześniej w klimatyzacji, on dlatego doskonale opanowuje przekazywanie ciepła, imponujące!)

Plan instalacji
(Istnieją 2 wersje: z rurką zanurzeniową i bez rurki zanurzeniowej)
Dlatego na poniższych zdjęciach skrzynka grzewcza będzie miała 3 lub 2 otwory, w zależności od miejsca realizacji ...

Pierwszy pomysł:
Obraz
Tutaj więc skrzynka grzewcza ma 3 otwory.

W poprzednim planie woda wypływała przez rurkę zanurzeniową, która miała dostarczać powietrze do skrzyni biegów ... A zatem system nie działał!

Montaż przyjęty: teraz, bez rurki zanurzeniowej, mamy parę na wyjściu z reaktora, widzieliśmy to bardzo wyraźnie.
Obraz



Technika:
(w mm)

Środkowy pręt reaktora (rozciągnięty): średnica 20 - długi 505 (zrobiliśmy to duże)

Rurka: średnica wewnętrzna 21 - średnica zewnętrzna 23 - długość 600

Obrazy związane z reaktorem:

Przygotowanie: robimy z tym, co mamy
Obraz

Spawamy więc 2 końce naciągniętego na środkowy pręt
Obraz

To koniec
Obraz

Zespół pręta w reaktorze
Obraz

Gra wewnętrzna (wiem, że jest rozmyta ...)
Obraz

W celu pozycjonowania środkowego pręta wykonaliśmy tyle 3 punktów spawania na każdym końcu: dopasowanie tych punktów za pomocą szlifierki!

Trzymaj w pozycji: mały otwór, a następnie mała śruba samogwintująca, która jest penetrowana tak mocno, jak to możliwe, a następnie przecięta brzytwą i przyspawana do rurki
Obraz

Cóż, powinniśmy teraz zająć się pulą
Obraz

Otwarcie słoika
Obraz

To wielka dziura ...
Obraz

Prezentacja reaktora nie jest taka zła
Obraz

Chodź, zamknijmy to wszystko: dopasowana doniczka
Obraz

Po tych wszystkich spawach zbliżamy się do słynnego „bełkotu”, bez którego (po zastanowieniu) moglibyśmy się obejść!
Bubbler został wykonany na rdzeniu starej wytwornicy pary typu „Vaporetto”.

Raz po raz odzyskiwanie ...
Obraz

Test ogniowy, więc gaz?
Obraz

Przygotowanie pudełka
Obraz

Połączenia skrzynek
Obraz
Wreszcie usunęliśmy środkową rurę (wlot powietrza), co spowodowało więcej problemów (wycieków) niż cokolwiek innego, i idzie bardzo dobrze bez ...

Z podstawą do mocowania
Obraz

Ten bełkot jest następnie instalowany tuż nad wylotem, prawie stykamy się z nim, ale nie musimy tworzyć wybuchowego szybkowaru w VW ...

Jest gotowy do naprawy w VW
Obraz

Jest gotowy do podłączenia
Obraz

Wyposażony garnek gotowy do montażu
Obraz

To wszystko zabawna hydraulika ...
Och, piękny kołnierz pobity poniżej. (Nie, nie są potrzebne żadne wycieki)
Obraz

W celu dogrzania woda wpuszczana do „bełkotki” (która jest tutaj raczej prostą hermetyczną skrzynką dobrze znoszącą ciepło) wcześniej krążyła w bardzo małym miedzianym kanale, który otacza wydech kilkoma spiralami ... Ogrzewany!

Obraz

Obraz


Woda jest gromadzona i dystrybuowana ze zbiornika spryskiwacza przedniej szyby (~ 5 litrów). Myśleliśmy również o zbiorniku wyrównawczym ...
Obraz

Jesteśmy prawie na miejscu, wciąż musimy to wszystko podłączyć do układu paliwowego.
Obraz

Zespół kończy się zatem (demontaż górnej części gaźnika), para dociera tuż nad wlotem.
Obraz

Oto z grubsza zespół widziany z góry.
Obraz

Obraz


Krótko mówiąc, zanim spalanie tej karaweli VW wynosiło od 11 do 12 litrów (silnik benzynowy 1,9 l o pojemności skokowej, moc = 57 kW / 78 KM), a tutaj mamy od 8 do 10 litrów (w zależności od obciążenia) ale w każdym razie silnik reaguje znacznie lepiej niż poprzednio i mocniej „popycha” pojazd, co jest całkiem dobre, gdy układ jest gorący.
Bezczynność nie jest taka sama, teraz wszystko jest znacznie bardziej „normalne”, wszystko idzie bardzo gładko.
Zainteresowanie takim systemem jest zatem z pewnością przede wszystkim na poziomie zanieczyszczenia, a umieszczając dłoń za wyjściem z doniczki, nie czujesz suchego, duszącego i zwietrzałego powietrza, a raczej rodzaj gazu gorąco i prawie wilgotno, co jest znacznie mniej nieprzyjemne niż wcześniej! (W każdym razie pachnie mniej niespalonymi gazami)


To wszystko, co mogę dziś powiedzieć. Jeśli muszę przerobić lub doradzić komuś w sprawie dopingu, tutaj we Francji mam inne pomysły na uproszczenie problemu!


Witam.

Fred
Ostatnio edytowane przez fredlegentil 15 / 02 / 07, 11: 39, 4 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY

Re: Woda dopingowa Caravelle VW, zwana także combi-Van-Transpo




przez lio74 » 02/02/07, 19:16

fredlegentil napisał:Będzie więc trochę trzydzieści zdjęć, a tekst, który z tym idzie, to mój pierwszy post tutaj, bądź pobłażliwy!

Chodźmy : Arrowd: : Arrowd: : Arrowd:


chodźmy ... gdzie nie wiem ... zapomniałeś umieścić link rrrr :x

szybko zostać poprawione ... Chcę to zobaczyć : Lol: : Wink:

@ ++
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 02/02/07, 22:42

Cześć Fred
Dobra, jesteś moim sąsiadem, będziemy musieli się spotkać.
Z jednej strony podzielę się z Wami moim doświadczeniem (jeśli możemy to tak nazwać), az drugiej strony, abyście mnie nauczyli.
„Im bardziej jesteśmy szaleni, tym mniej ryżu”. O nie, to Coluche : Chichot: .
„Im bardziej jesteśmy szaleni, tym więcej się śmiejemy”

Uwaga: mała sugestia, twoje zdjęcia są trochę za duże, potrzebujesz ekranu 42 " : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY




przez lio74 » 03/02/07, 16:27

PITMIX napisał:Uwaga: mała sugestia, twoje zdjęcia są trochę za duże, potrzebujesz ekranu 42 " : Lol:


: Lol: tak! uśmiechnął się, czytając koniec linii ... ale zdjęcia są tam !!!

dziękuję Fred!
Mam przyjaciela, który ma kombi ... to dla niego mały klejnot ... i nie chce dotykać silnika ... z tymi zdjęciami Mam nadzieję, że to go trochę przekona ...

@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan

Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!

Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 03/02/07, 17:46

cześć, dobrze zrobione! Czy twoje materiały eksploatacyjne są naprawdę niezawodne? Ponieważ wynik był pierwszym ciosem: + brawo!
system jest wystarczająco gorący po ilu km?
garnek wystarczająco się nagrzewa ?? (daleko od wylotu zaworu)
na moim deuch docieram do 8l5, wygrałem, ale mogę zrobić lepiej, właśnie obniżyłem stały poziom GV, połknąłem 1.5l / 100 wody :zaszokować: jest zbyt wiele, ponowne uruchomienie było trudne, szczególnie przez usunięcie odpowietrznika oleju z obwodu.
miło jest widzieć nowy samochód w służbie dopingu :D
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 03/02/07, 18:30

To, co zrobiłeś, to trochę pomysł, który podałem w mojej ostatniej prywatnej wiadomości.
Sprawiasz, że woda gotuje się w miedzianej rurce, wysyłasz ją naturalnie do bełkotki, a para, która z niej wypływa, jest zasysana przez reaktor.
Czy możesz nam podać schemat. Twój system bardzo mnie interesuje.
Mam wrażenie, że to główna ilość pary jest główną różnicą w porównaniu ze wszystkimi złożeniami, które wykonałem.
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 03/02/07, 18:39

cześć pit, na moim montażu żałuję, że nie umieściłem zaworu, aby zmierzyć ilość pary w porównaniu do powietrza zewnętrznego.
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 03/02/07, 18:44

ww, jestem zainteresowany, ponieważ system powietrzny wygląda jak deuch

gaz jest wtryskiwany przed filtrem powietrza, prawda?
czy jest wystarczająco ssania?
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 03/02/07, 18:52

Tak, to prawda, że ​​nie powinno być zbyt dużo pary, ponieważ gdy jest jej zbyt dużo, to rekondensuje się, co powoduje problemy z gaźnikiem.
Miałem ten problem, że nie było za dużo pary, ale za dużo kondensacji, to nie jest świetne.
Dobrą rzeczą, którą myślę o VW Freda, jest to, że para wytwarzana przez cewkę jest w jakiś sposób rozluźniona w pęcherzyku, więc myślę, że tam właśnie skrapla się maksimum. Powietrze zasysane przez reaktor jest naładowane parą, ale pozostaje stosunkowo suche.
W końcu wszystko to jest tylko przypuszczeniem, że dobrze by go uchwycić.
Jestem prawie pewien, że wszystkie urządzenia, które wypróbowałem, nie wytwarzały wystarczającej ilości pary. Uderzenie cewki już próbowałem, ale bezpośrednio zasilało reaktor.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 03/02/07, 18:58

Witam,
Witamy w Pantoneux
montaż dobrze opisany na zdjęciu (alternator bosch został ostatnio zmieniony)
Kilka pytań byłoby interesujących do opisania w Internecie forum
wejście nad gaźnikiem, jak to się dokładnie robi, aby utrzymać próżnię, która zasysa bełkotkę?

Reaktor po prostu umieszcza się w rurze wydechowej, gdzie przed rozszerzeniem spalin jest otoczony wąskim kanałem.
Czy bubbler ma wlot powietrza? poziom nie powinien być wysoki, ponieważ próżnia z wejściem gaźnika jest skomplikowana w przypadku benzynowego silnika handlowego przy niskiej prędkości (na biegu jałowym)
Przybliżone zużycie wody?
Nie zrozumiałem, jak podgrzewany jest bełkot.
Czy zauważyłeś, że olej i świece są czyste?

Ponieważ w silnikach benzynowych rzadko widuje się zestawy dopingujące wodę, w tym przypadku forum będziemy mogli porozmawiać o problemach związanych z ulepszeniami

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 136