Pantone i MHD

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

Pantone i MHD




przez SixK » 27/01/07, 11:33

Taka mała myśl, która przyszła mi do głowy wczoraj wieczorem podczas oglądania wideo konferencji jp-petit na samolotach MHD i B2.

W tym filmie opowiada o generatorze MHD i plazmie...

W tym miejscu zastanawiam się, czy tworząc uzwojenie wokół reaktora Pantone nie uzyskamy prądu elektrycznego?
Aby to zrobić dobrze, uzwojenie musiałoby prawdopodobnie znajdować się wewnątrz reaktora, w kontakcie z powietrzem, ale biorąc pod uwagę panującą tam temperaturę, musi to być oczywiście niemożliwe do osiągnięcia...

Nie wiem, czy ktoś kiedykolwiek próbował tego typu konfiguracji?

SixK
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79287
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 27/01/07, 11:38

Oczywiście uzyskujemy prąd, ponieważ wokół działającego reaktora istnieje pole magnetyczne (nawet jeśli jest słabe, istnieje)...
z powodu wolnych elektronów/jonów w ruchu...

Efekt jest oczywiście odwracalny, ale myślę, że na tym analogia się kończy...
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 27/01/07, 12:23

To interesujące, będziemy musieli zobaczyć, jak wysokie będzie napięcie i intensywność...

Zastosowaniem, które mogłoby z tego wynikać, byłoby, jeśli dobrze zrozumiałem zasadę MHD, regulacja przepływu powietrza w reaktorze.... umożliwiając w ten sposób przyspieszenie lub spowolnienie przepływu w zależności od potrzeby ;)

Koniec z problemami z wieloma reaktorami, jeśli w ten sposób uda nam się uzyskać wystarczającą kontrolę nad natężeniem przepływu...

Innym zastosowaniem byłoby na przykład odzyskiwanie nieco większej ilości energii za pomocą generatora Pantoniser.

Tak czy inaczej, być może jest coś do odkrycia w tej okolicy.

SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY

Re: Pantone i MHD




przez lio74 » 27/01/07, 14:45

SixK napisał:W tym miejscu zastanawiam się, czy tworząc uzwojenie wokół reaktora Pantone nie uzyskamy prądu elektrycznego?
.........
Nie wiem, czy ktoś kiedykolwiek próbował tego typu konfiguracji?
............
SixK


witam,

Wydaje mi się, że przeczytałem gdzieś, że eksperymentator próbował umieścić uzwojenie, aby indukować prąd w reaktorze!!!

Czytałem trochę o uzdatnianiu powietrza plazmą... dokładnie jest to zwój rurki i elektroda (pręt), na którą przykładamy duży potencjał, aby wytworzyć plazmę...

interesujące mogłoby być wykonanie plazmy kontrolowanej zgodnie z reżimami.. ?? jeśli na miejscu jest specjalista od plazmy forum!! ?? :?

@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 27/01/07, 15:31

cześć, to musi wymagać dużo energii!
jeśli chodzi o rezystancję, w patencie komory jest jeden, ale do ogrzewania przed uruchomieniem.W reaktorze wydaje się to trudne do osiągnięcia, biorąc pod uwagę ciepło! i jeśli położymy na nim porcelanową powłokę, zaizoluje to lub przynajmniej wytworzy bezwładność dla ogrzewania rury/rdzenia.A ponieważ prąd jest przekazywany do pary za pomocą jonów ujemnych, prąd jest wykorzystywany??? ?
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 27/01/07, 15:32

Myślę, że mamy dość, żeby neurony dymiły :D
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 27/01/07, 15:55

Wiadomo, że trzeba mieć dużo energii, żeby grać na flow z takim systemem (o ile ten system działa).
Ale jak mówi w swoim filmie jp petit, energia może zostać wytworzona w wyniku tarcia powietrza o MHD... a zatem o karoserię samochodu :)

Z (ekstrapoluję ;) ), oprócz posiadania super ekonomicznego samochodu, mielibyśmy także samochód niewidoczny dla radarów : Chichot:

No ale wróćmy do rzeczy realistycznych... powinniśmy już wiedzieć jaką moc może dostarczyć uzwojenie wokół reaktora Pantone...

SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/01/07, 18:16

jeśli dobrze zrozumiałem (daleki jestem od specjalisty Pantone) nie jest tak gorąco: są izolatory, które są w stanie wytrzymać
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 27/01/07, 18:27

Witam,

SixK napisał:powinniśmy już wiedzieć, jaką moc może zapewnić uzwojenie wokół reaktora Pantone...


Aby odzyskać prąd w uzwojeniu, należy je umieścić w polu magnetycznym zmienna. Tak się dzieje w alternatorze.

Reaktor wytwarza jednak prawie stałe pole magnetyczne i zawsze jest skierowane w tym samym kierunku. Cewka wychwytuje ulotne skoki napięcia tylko podczas nagłych zmian prędkości. I w stanie ustalonym nic.

Z drugiej strony faktycznie musimy być w stanie stworzyć termogenerator MHD (prąd stały) z termomagnesu pochodzącego z reaktora Pantone.

Wyglądałoby to tak:

Obraz
Czerwone linie symbolizują wirowanie jonów wokół pręta, u źródła pola magnetycznego.

Wyrzucając jony z reaktora z dużą prędkością styczną i prostopadle do generowanego przez nie intensywnego pola magnetycznego, musimy być w stanie odzyskać znaczny prąd stały dzięki odwrotnemu MHD.

http://vortex.francophone.free.fr/viewsujet.php?id=53

Zobacz dyskusję na ten temat na stronie forum dedykowane VSLA

Jednak użycie reaktora Pantone jako generatora skutkowałoby spowolnieniem, a przede wszystkim neutralizacją (poprzez przewodzenie) wytwarzanych jonów: pogorszyłaby się jego efektywność spalania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY




przez lio74 » 29/01/07, 09:05

SixK napisał:Wiadomo, że trzeba mieć dużo energii, żeby grać na flow z takim systemem (o ile ten system działa).


tak, to prawda, plazma do uzdatniania powietrza ma napięcie około 50 kV (pole rozpadu powietrza 30 kV/cm.. tak mi się wydaje)... 50 kW to całkiem sporo akumulatorów : Lol:

dla Denisa:
między wylotem reaktora a wejściem do tłoka jest też świeca 24 V... to musi jeszcze dobrze jonizować gaz (bez sięgania aż do plazmy... ale hej)!!!

@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan

Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!

Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88