Fiat Punto Sx td60 1998

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Naeco_29
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 14/01/07, 17:42

Fiat Punto Sx td60 1998




przez Naeco_29 » 22/01/07, 21:21

Halo
Od dwóch tygodni odkryłem przypadkowo system pantone i jestem bardzo zainteresowany i zamierzam zainstalować go na moim samochodzie
Po małym odbiciu małego problemu i optymalizacji instalacji reaktora pantonowego z systemem GV

Fiat Punto jest wyposażony w małą turbosprężarkę (po przeczytaniu wyposażenia na turbo diesel I nie jest wliczony).

Problemem turbodoładowania jest to, że wlot powietrza ma obniżenie powietrza, ale przeciwnie, jeśli turbo jest aktywowane, ma ciśnienie powietrza.

W pierwszym przypadku właśnie powiedziałem sobie, dlaczego nie żądłem dostarczenia gazu pantone przy wejściu do turbo, ale myślę, że straciłbym zysk, który można wygrać dzięki systemowi pantone, zwłaszcza w stabilnym reżimie, który nie wymaga bez turbo

Pomyślałem więc, dlaczego nie grać między dwoma fazami działania turbo, tj .:

przestawić przyjazd gazu pantone tuż przed wejściem powietrza (turbo nie aktywuje się)

-pike drugi gaz pantone przed turbo (aktywacja turbo)

Ale można by powiedzieć, że przy takim połączeniu nie będzie możliwe żadne obniżenie bez określonego systemu, i dlatego myślę, aby użyć dwóch sond ciśnienia i dwóch małych elektrozaworów podłączonych do komparatora AOP, który rozwiązuje obawy w obu przypadkach, w stanie ustalonym, kierunek gazu w silniku i kiedy aktywacja turbodoładowania jest larriverem w górę, który jest otwarty

Oto, jak myślę, aby nawiązać połączenie
Co o tym myślisz :?
dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 22/01/07, 21:25

cześć i witamy w forum

Nie odsuwaj głowy przed turbo (w każdym razie nadal się obraca), tym łatwiej jest działać : Lol:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 22/01/07, 21:43

Witam,
O ile wiem, nie znam żadnego montującego pantona po turbo, wszyscy wchodzą przed turbo ..

Zac na turbo, którego próbowałeś, ma mniej dobre osiągi niż bez turbo ..
tylko po to, by zorientować się, czy to tylko brak ciepła lub przekazanie pantona gazowego z wlotu przez turbinę turbo?
oba problemy są korygowane, ale kosztem wielu modyfikacji, których nie chcę podejmować tylko po to, by wiedzieć ..
Oznacza to, po pierwsze, umieszczenie reaktora przed turbo (myślę o tym)
a drugi zwiększa ciśnienie w reaktorze z takim samym ciśnieniem jak turbosprężarka, aby wejść bezpośrednio do kolektora, ale mam wątpliwości, czy jest to dużo energii dla małego zysku i jest to nieodwracalny manewr na mój silnik i daleki od prostoty ..

André
André
0 x
Naeco_29
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 14/01/07, 17:42




przez Naeco_29 » 23/01/07, 19:25

oki dak
Szczególnie chciałem wiedzieć, czy byłoby to przydatne do czegoś pożytecznego, co podjąłem.
Dziękuję za odpowiedzi
Zaktualizuję moją ewolucję na moim małym punto
: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 23/01/07, 20:22

Andre napisał:Zac na turbo, którego próbowałeś, ma mniej dobre osiągi niż bez turbo ..


powitanie

na jedynym silniku turbo, który mogę porównać (psa 1.9l), ponieważ jeżdżę na modelu z turbo i bez.

bloki są blisko (ten sam skok nawet otwór).

zysk był znacznie + niski z turbo, nie mierzalny w conso, niski na parze, ale (na szczęście) imponujący w depopulacji.

Nie wydaje mi się, aby podążanie za turbo było interesujące, ponieważ do utrzymania depresji w reaktorze potrzebna jest ogromna instalacja gazowa.
Ponadto nigdy nie widziałem dużej różnicy, jeśli chodzi o admo, między wlotem powietrza do pikowania lub kolektorem wlotu powietrza (równa próżnia).
im dalej, tym jest „bardziej miękki”, im bliżej, tym bardziej odczuwalny jest efekt „turbo”. Ale z drugiej strony warto.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 24/01/07, 08:42

hi zac, twój turbo, miał wymiennik ciepła?
tak jest w moim przypadku, to wciąż mnie hamuje! (Nie mam żadnych części)
obwód jest długi, boję się kondensacji w wymienniku, jeśli pewnego dnia kupię olej napędowy to jest atmo. , ale najnowszy olej napędowy jest nadal bez turbo ?? nawet najmłodsi mają turbosprężarki : Evil:
Fiat Punto ::
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 24/01/07, 12:15

Naeco:

który silnik i który, twój fiat?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 25/01/07, 01:14

Auto Plus jest twoim przyjacielem

1698 cm3 i 7,7 mierzone podczas testu 1998 ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 25/01/07, 08:27

Litry 7,7 to właściwie trochę za mały samochód. To powiedziawszy, musielibyście napisać swoje liczby do siebie, ponieważ testerzy w czasopismach są na sucho. Dla porównania zrobiłem między 7,8 i 8,5 z Peugeot 807 (= Fiat Ulysse) tego samego roku (wakacje relaks - zwykłe użycie + galeria + skala)

Robię między 6,8 i 7,5 z atmosferycznym olejem napędowym na partnerze 1,9D znacznie większym, cięższym, z dużą powierzchnią czołową, + galerią, + skalą
(trasa mieszana, kilka korków)

powinieneś być w stanie lepiej
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 25/01/07, 11:06

Cześć
W końcu konieczne byłoby prowadzenie pojazdu dokładnie w tych samych warunkach, co testy, aby uzyskać ten sam parametr.
Mój samochód jest podany dla 7,5L / 100km w miejskim cylce.
Z pewnością musi być w stanie je wykonać, ale nie w warunkach, w których go używam (podróż mniej niż 5km).
W tym tempie jest to 10L / 100km.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 177