Informacja dla dyrektorów; R4 gtl

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Toine
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 12/04/05, 10:21
Lokalizacja: 63

Informacja dla dyrektorów; R4 gtl




przez Toine » 18/01/07, 17:09

Witam,

Cóż, myślę, że wkrótce zacznę robić reaktor i wszystkie rzeczy, które się z nim wiążą w silniku R4 GTL.
Wolałbym zeskanować ci schemat, ale nie mam skanu.Przepraszam.
Postąpię tak, wiedząc, że zapas paliwa trzymam, aby móc jeździć na zimnym:

1° Generator pary (+ powietrze) > reaktor > wlot paliwa (przy dyszy paliwowej).

2° Spaliny (przefiltrowane?) (+ powietrze) > wlot paliwa (na wysokości filtra powietrza).

3° Wylot paliwa > silnik(i) (jak najbliżej kolektora wydechowego) > kolektor dolotowy.

Chcę, aby grzałka reaktorów 2 (lub +) była wystarczająco duża, aby rozluźnić spaliny i dostarczać „powietrze” do gaźnika nawet podczas przyspieszania (bez dziury). Zostanie przebity tak, aby wymiana z powietrzem zewnętrznym była minimalna.
Martwi mnie zapłon spalin przy hamowaniu.

Zastanawiam się nad zrobieniem 3 małych reaktorów dla mieszanki pary/benzyny/powietrza (spaliny) i jednego dla pary.

Moje pytania to:

1. Czy węglowodan wytrzyma temperaturę?

2. Czy można zastąpić (świeże) powietrze z dyszy parą „reaktywowaną” (a dlaczego nie schłodzoną)?

3. Czy spaliny mogą zatykać gaźnik, gdy jest zimny?

4. Czy istnieje sposób na łatwe dostosowanie zawartości węglowodanów do wydajności silnika?

Proszę daj mi znać co myślisz. Wszystkie wasze reakcje są mile widziane, a jeśli to głupie, natychmiast mnie powstrzymajcie, nie jestem inżynierem... Dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 18/01/07, 17:58

Cześć
Masz przed sobą wiele godzin w nadchodzących miesiącach?

Na Twoim miejscu upraszczając sprawę uniknę zawracania spalin i sprawię, że wyjście z silnika dotrze na wlot filtra powietrza.
Można też zamontować wylot reaktora pod gaźnikiem, ale radzę założyć zawór na wylocie reaktora.
Powinno to być kontrolowane zgodnie z akceleratorem.
Osobiście zamontowałem wylot reaktora na wlocie filtra powietrza, tak jest prościej.
W takim przypadku konieczne jest dostosowanie nasycenia poprzez zmniejszenie rozmiaru głównego strumienia.
Ideałem byłoby zainstalowanie sondy lambda na wydechu, aby wiedzieć, jaką regulację należy wykonać.
Mianowicie, że na benzynie mieszanka musi być trochę za uboga, żeby mieć nadzieję na uzyskanie czegoś poprawnego.

następnie bardzo ważna rzecz trzeba przejechać relatywnie długie trasy, żeby móc zmierzyć zużycie.
Jeśli używasz samochodu na krótkich trasach miejskich, oszczędności mogą być znikome.

powodzenia i informuj nas o swojej pracy. Z przyjemnością witam entuzjastów samochodów benzynowych, a tym bardziej 4L.
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 18/01/07, 18:36

tak, komplikujesz system!! to nigdy nie jest zaleta, chyba że znajdziesz cudowne rozwiązanie (możemy pomarzyć), może masz bardzo precyzyjny pomysł? ::
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Toine
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 12/04/05, 10:21
Lokalizacja: 63




przez Toine » 18/01/07, 18:54

witam,

Tak, będę miał dużo czasu przez następne kilka miesięcy...
W rzeczywistości mam dostępny silnik. Muszę zbudować stanowisko testowe. A tam gorąco, ale spróbuję zmotywować mojego emeryta ze strony ojca do pomocy bezrobotnemu synowi. Montowanie go bezpośrednio na moim rodeo podczas używania może być gorące.
Chodzi o to, aby pozbyć się zaworów, zachowując klapy węglowodanów.
I aby zachować oryginalną mieszankę powietrza i benzyny do zimnego rozruchu. Muszę przyjrzeć się dokładnemu działaniu węglowodanów.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/01/07, 19:34

Cześć
Nie chciałbym Was zniechęcać do systemu pantonowego, ale przede wszystkim nie zachęcać do tak złożonego projektu, który pochłonie całą energię taty na emeryturze (wiem, że robię to z synem, to pozwala mi zachować młodość), ale na pierwszy projekt, w którym nie wybrałeś odpowiedniego silnika do zrobienia czegoś, co będzie wymagało dużo czasu i dostosowania do opracowania. i który prawdopodobnie będzie miał słaby wynik. (na silniku benzynowym jest to trudne nawet przy wtryskach elektronicznych)
Raczej użyj małego diesla bez turbosprężarki starej generacji, jeśli to możliwe z małą ilością miejsca na wylocie rury wydechowej
w tych silnikach ustawienia są bardziej tolerancyjne, a wyniki są zmienne, ale wyczuwalne nawet z reaktorem, który nie jest zbyt schludny, prosty fakt, łatwy do zbudowania za pomocą posiadanych narzędzi i materiału, który można zdobyć.

Wykonany jednosilnikowy (na jednosilnikowym benzynowym 3,8 litra 12,7 mm długość pręta 200 mm) rozwój był żmudny i nie skończyłem go po 2 latach, jednak miałem kilka złożeń wykonanych wcześniej i pewne pojęcia problemów,
Chodź forum zawsze znajdzie się dobry samarytanin, który ci doradzi
Poszukaj na postach zobaczysz problem i nieustępliwość i cierpliwość Pitmixa na swoim Renault)


Lepiej jest zobaczyć proste montaże, które działają, niż widzieć facetów piszących o tym forum Próbowałem, to niedobrze, że nie działa, czasem jak czytam coś nowego na forum przed potępieniem próbuję i jeśli nie mam wyniku, to nie znaczy, że jest źle, inni bardziej zręczni ludzie robią lepsze montaże.
oczywiście, gdy podane liczby przekraczają wszelkie prawa fizyki, nie jesteśmy zobowiązani im wierzyć i często mówię sobie, że zmierzyli ilości pieczęcią.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 18/01/07, 19:50

Uwaga Toine ::
Myślę, że mówisz o podstawowym systemie Pantone, który nazywamy 100% Pantone. Polega na przepuszczaniu pary benzyny i pary wodnej do reaktora z recyklingiem spalin. Jak w przypadku kosiarek na stronie Quant'homme.
Dopingujemy wodą w naszych samochodach.
Polega to na przepuszczaniu przez reaktor tylko pary wodnej w celu wzmocnienia mieszaniny.
W takim przypadku samochód nadal nadaje się do użytku.
Z drugiej strony, jeśli chcesz dokonać 100% edycji, to inna sprawa.
W dopingu wodnym, jak powiedział André, najłatwiej jest użyć prostego silnika Diesla z wtryskiem mechanicznym i wydaje się, że wyniki są dość łatwe do uzyskania. W przypadku silnika benzynowego jest to bardziej skomplikowane, jak ci wyjaśniłem.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126