Spróbuj spalić pantone

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
mistrzem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 29/12/04, 08:41

Spróbuj spalić pantone




przez mistrzem » 16/01/07, 10:58

po długiej podróży przez pustynię znów tu jesteśmy. Złożyliśmy palnik, żeby sprawdzić, czy wiemy, jak to zrobić.
Wzięliśmy normalny kompresor i umieściliśmy na nim palnik.

rura ma średnicę wewnętrzną 17 mm
pręt o średnicy 15 mm i długości 150 mm

gaźnik kosiarki zamykany jest pojedynczym otworem 3mm i znajduje się w pozycji ssania.

zbiornik miał działać jako bufor i unikać wstrząsów.
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 16/01/07, 14:14

Cześć Pole
Twoje obrazy są małe i mam trudności z dostrzeżeniem i zrozumieniem czegoś…
Twój palnik nie zapala się?
Być może dlatego, że zawsze mówiono, że w przypadku Pantone nie należy używać sprężonego powietrza na wlocie za pomocą sprężarki, ale wytworzyć podciśnienie, czyli zasysanie za pomocą sprężarki łopatkowej, co jest dość głośne. poza Pantone.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 16/01/07, 16:20

Witam,
Brakuje wielu szczegółów dotyczących działania Twojej konfiguracji (jeśli możesz dać nam prosty, odręczny rysunek
tylko zasada.

Musisz wiedzieć, że sprężarka musi zasysać bezpośrednio do reaktora i musi odprowadzać bezpośrednio do palnika.Bez powodu musisz przejść do rezerwy, a tym bardziej do zbiornika, istnieje niebezpieczeństwo wybuchu nie licząc tego, że jeśli mieszanka paliwowa podczas przechodzenia w niewielkiej rezerwie rozluźnia się i zagęszcza.
aby zredukować pulsacje za pomocą pojedynczego cylindra, prosty, większy przewód wylotowy z małym przewężeniem na końcu zmniejsza pulsacje.
Sprężarka tłokowa musi być zaprojektowana do zasysania gorących gazów wychodzących z reaktora, których temperatura wynosi od 300 do 400 stopni Celsjusza.
Uważaj na zbiornik zawierający zawieszone powietrze i paliwo, to bomba!

André
0 x
mistrzem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 29/12/04, 08:41




przez mistrzem » 18/01/07, 13:09

Przyjmuję do wiadomości

Podłączam więc wyjście bezpośrednio do wyjścia sprężarki i palnika.

Dla informacji kompresor jest dobrze umiejscowiony, aby zasysać do reaktora. Linia jest zatem w kolejności gaźnik, reaktor, sprężarka, palnik.

pytania
1) W przypadku rury pomiędzy sprężarką a palnikiem średnica rury musi być co najmniej dwukrotnie większa, aby uniknąć szarpnięć.

2) czy długość rur ma wpływ?
Czy powinniśmy starać się, aby były jak najkrótsze?

3) czy rura doprowadzająca gaz do palnika musi wchodzić co najmniej na XNUMX cm w rurę palnika, czy musi być płaska?

dziękuję
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/01/07, 17:09

Halo
Wyjście ze sprężarki dużą stalową rurą, patrz 1-calowa rura o długości 6 cali (handlowa złączka) w postaci stałej, następnie zmniejsz małą rurkę miedzianą lub inną długość, aby przejść do palnika i na koniec zmniejsz dyszę za pomocą małego otworu rurowego o średnicy 2 mm.
Trzeba będzie poszukać odpowiednich rozwiązań, żeby ta rurka działała jak dysza zasysająca powietrze do palnika Venturiego, kopiując trochę jak dysze palnika propanowego,
Ale bądź ostrożny, bawisz się światłami, to właśnie ta złączka działa jak zbiornik gazu pantonowego, który pochłania uderzenia, a mały końcowy otwór dyszy reguluje skoki ciśnienia.
cała ta instalacja wodno-kanalizacyjna nie jest zbyt długa, łatwo się ochładza.
To tylko rada bo nigdy nie robiłem montażu Pantona w tej zasadzie, powiem jak się do tego zabiorę...


André
0 x
mistrzem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 29/12/04, 08:41




przez mistrzem » 22/01/07, 20:40

Witam wszystkich,

No cóż, zmodyfikowałem i podłączyłem wyjście sprężarki bezpośrednio do palnika, żeby nie ryzykować. Ważny szczegół niezależnie od montażu dużo lepiej jest gdy w zbiorniku jest paliwo!

inaczej mi się zapaliło, długo nie mogłem testować ze względu na problem z EDF, ale obiecuję, że jutro przekażę wieści.
0 x
mistrzem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 29/12/04, 08:41




przez mistrzem » 08/02/07, 08:08

bonjour,

Zrobiłem pierwszy test z palnikiem. Mam ogromny płomień większy niż 50cm i wydobywa się za dużo oleju napędowego. Próbowałem bawić się gaźnikiem ale nic nie pomogło.
Więc ciśnienie jest za wysokie i ssanie też.
Sprężarka za bardzo zasysa. Być może poprawiłoby to dodanie zaworu powietrza równolegle do gaźnika. A może prosty wariator na silniku, żeby spowolnić pompę.
Choć nadal uważam, że właściwym rozwiązaniem będzie pompa łopatkowa i wariator.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/02/07, 15:58

Witam,
W przypadku gaźnika jest on umieszczony w pozycji dławionej, dzięki czemu przechodzi przez mały obrót wynoszący 3 mm
Wylot palnika musi być również mały lub mieć małą dyszę o średnicy 1 mm lub mniejszej, w zależności od ciśnienia (podobnie jak w palnikach propanowych, otwór jest bardzo mały)
możliwe jest również, że sprężarka jest za duża! dla modelu palnika, który chcesz zrobić, ale płomień 50 cm ze strumieniem powietrza 1,5 bara to właśnie robi wtrysk przez otwór o średnicy 1 mm, powiększ swój palnik.
André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 138