Idealny bubbler?

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
yeye
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/12/04, 15:32
Lokalizacja: Grenoble

Idealny bubbler?




przez yeye » 02/12/04, 17:48

Bonjour!


Nowicjusz, pozwól, że się przedstawię: Olivier, 25 lat, mieszkam w Grenoble, umiem robić różne rzeczy rękami.
Nie mam oleju, więc mam pomysły!!

W tej chwili nie mam materialnej możliwości, aby się tym zająć, ale zaczynam zbierać informacje, kiedy nadejdzie ten dzień (za kilka miesięcy do około roku...)

Myślałem głównie o bubblerze, chciałbym przedstawić podsumowanie tego co udało mi się zrozumieć w formie schematu bubblera jaki byłby idealny do samochodu. Ma to na celu, aby ci, którzy wiedzą i doświadczyli, mogli mi powiedzieć, co poszłoby nie tak:

Obraz

1) w celu efektywnego bulgotania powietrze jest podgrzewane poprzez przejście przez wężownicę wokół rury wydechowej.

2) aby ułatwić zasysanie należy zminimalizować straty ciśnienia, dlatego należy zastosować duży przewód powietrzny aż do poziomu cieczy, a następnie mniejszy przewód, aby móc przemieszczać mniej wody.

3) lepiej mieć dużo małych bąbelków niż kilka dużych: równie dobrze możesz zrobić wiele małych dziurek w rurce zanurzeniowej!

4) to tutaj para trafia do wlotu. Czy nie należałoby zatkać części oryginalnego wlotu powietrza w proporcji odpowiadającej temu co jest dodatkowo wtryskiwane, aby zwiększyć podciśnienie w bełkotce?

5) potrzebna jest stała temperatura około 90°, myślę, że wężownica chłodząca jest koniecznością.

6) problem gdy silnik jest zimny? Można to rozwiązać za pomocą świecy żarowej z opóźnionym zapłonem (5 minut?)

7) Stały poziom uzyskuje się dzięki pompce spryskiwacza, która pracuje w sposób ciągły (po włączeniu zapłonu), a nadmiar kierowany jest do zbiorniczka.

8) regulacja poziomu odbywa się poprzez odkształcenie rurki przelewowej, która jest wykonana z wyżarzonej miedzi, a nie hartowanej, aby zachować elastyczność.

9) w tym systemie zbiornik może być niższy niż bełkotka. Dlaczego nie wykorzystać tego do skierowania strumieni wody deszczowej, która spływa od spodu szyby przedniej? Mniej manipulacji w perspektywie, zwłaszcza dla Bretończyków ;-)


Dzięki za pomoc!
0 x
lolusroots
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 07/12/04, 19:49




przez lolusroots » 07/12/04, 20:06

Myślę, że ciągłe używanie pompy przy zbyt dużej ilości wody nie jest dobrym pomysłem, ponieważ jeśli twój zbiornik flotowy ma na przykład 10 litrów i cóż, woda w bełkotce nigdy nie będzie gorąca, ponieważ konieczne będzie, gdy osiągnie 90°, że woda w zbiorniku też osiąga taką temperaturę co zajmie dużo czasu i nawet nie ma pewności czy dojedziesz nawet po godzinie ze względu na straty
0 x
yeye
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/12/04, 15:32
Lokalizacja: Grenoble




przez yeye » 08/12/04, 10:00

Super, jest ktoś zainteresowany? :D

Spodziewałem się tej uwagi, ponieważ w mojej wiadomości nie podałem zbyt wielu szczegółów.

A zatem: uważam, że należy zmniejszyć napięcie pompy tak, aby wtryskiwała tylko odrobinę więcej wody niż pobiera silnik (=> wydłużenie żywotności pompy, zmniejszenie zużycia prądu nawet jeśli jest to już znikome) ). Następnie wodę należy wtłoczyć do bełkotki już na poziomie wężownicy płynu chłodzącego, tak aby niemal natychmiast się ona podgrzała (nie jest to cienka strużka, która schłodzi masę wody, np. poprzez wyrzucenie łyżki zimnej wody z od czasu do czasu do garnka z wrzącą wodą, woda nadal się gotuje!)

Nie wahaj się z innymi komentarzami!
0 x
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 22/09/05, 11:58

cześć
wróciłem z wakacji i skonfigurowałem i przetestowałem Pantone (2000 km)
Dokonałem modyfikacji poziomu bełkotki (dodając drugą rurkę 2/4, aby umożliwić dopływ wody do bełkotki, ponieważ ze względu na sekcję wlotu wody (6/4) powietrze nie mogło przejść, w związku z czym woda nie mogła przedostać się do bełkotki) dwie rurki 6/4 schodzą do bełkotki i są chronione przez dwa kawałki rurki 6/12 przyspawane do powietrza z rury wlotowej w połowie wysokości bełkotki, aby uniknąć zawirowań
zapewnij zawór odcinający dopływ wody, ponieważ po otwarciu wazonu bełkot się przeleje

Załączam zdjęcia

dla informacji o zużyciu -0.9 l/100 w przypadku zjazdu do Aude (500 km) tylko drogą krajową i nocą oraz -0.5 l/100 w górę przez Clermont Ferrant (więc wzniesienia na 3. i 190 km autostrady) i to zawsze w nocy a w czasie deszczu zużycie wody 1l każdorazowo na 900km
0 x
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 22/09/05, 11:59

2
0 x
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 22/09/05, 12:00

3
0 x
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 22/09/05, 12:00

4
0 x
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 22/09/05, 12:01

5eme
0 x
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 22/09/05, 12:02

i ostatni
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 22/09/05, 20:01

Piękna robota, prawda, André?!
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95