100% montaż pantone na dużym generatorze

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1

100% montaż pantone na dużym generatorze




przez sam17 » 16/02/06, 00:48

cześć, no cóż, zaatakuję pierwsze zgromadzenie na odtajnionym generatorze armii.

Jest to model oparty na samochodowym silniku benzynowym o tak dużym zużyciu paliwa. W cenie benzyny wydaje się niezbędne, aby zasilać ją olejem napędowym.

Dobre blaszki, oto kilka zdjęć:


bestia:
Obraz


silnik i lokalizacja reaktora:
Obraz
Jak widać tutaj, kolektory dolotowe i wydechowe są przyklejone jeden nad drugim, aby ogrzać gaźnik, a konfiguracja ta ułatwi moją instalację!

Jeśli chodzi o reaktor, zamierzam go zbudować ze stalowego pręta o średnicy 14 mm, długości 15 cm z odstępem XNUMX mm z rurą, w której będą krążyć gazy.

Jeśli chodzi o pobór gazów, które opuszczą reaktor, nadal waham się między wierceniem bezpośrednio na rurze ssącej a instalowaniem zwężki Venturiego nad gaźnikiem:
Obraz



Jeśli chodzi o bąbelki, to znowu cały program!

Bąbelek do wody i jeden do oleju opałowego lub odzyskanego oleju roślinnego. W obu przypadkach zasada będzie taka sama:

Już teraz wydaje mi się niezbędne, aby system działał tak szybko, jak to możliwe, aby umożliwić bieżące wykorzystanie rzeczy. Z tego powodu zdecydowałem się ogrzać płyn z barbotera gazami spalinowymi.

sonda termiczna (powinna wystarczyć bestia ctn) umieszczona w cieczy daje mi opór, który zinterpretowany przez prosty zespół elektroniczny nakazuje mi zawór na moim obejściu do wydechu zgodnie z temperaturą cieczy. Aby uprościć montaż, będzie działał w ogóle lub w ogóle, montaż pozwoli mi ustawić próg, przy którym przepuszczam gaz. Do sterowania zaworem użyję elektromagnesu do otwierania / zamykania drzwi samochodu.

Myślę, że bulgotanie jest optymalne, gdy powietrze przechodzące przez ciecz jest wstępnie podgrzane. Po rozważeniu zewnętrznego podgrzewania, myślę, że najprostszym sposobem jest wykorzystanie ciepła obecnego w bełkocie do podgrzania tego powietrza, więc wszystko będzie miało tę samą temperaturę.

Poziom bełkotki będzie utrzymywany na stałym poziomie przez zbiornik igły mini-gaźnika Austin, który ma tę ogromną zaletę, że nie jest zintegrowany z samym gaźnikiem.

Aby zminimalizować ryzyko przedostania się kropli wody do reaktora, planuję zainstalować pianę na wylocie mojego bubblera.


aby zobaczyć trochę jaśniejszy schemat zasad (z pewnością trochę brzydki, jestem bardzo złym projektantem) lub nic nie jest proporcjonalne!
Obraz


Tyle na dzisiaj. Na bieżąco informuję Cię o rozwoju sytuacji.
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 16/02/06, 20:40

Oto dodatkowe rozwiązanie dla tych, którzy łamią głowy, aby utrzymać stały poziom na swoim bełkocie.

Jeśli masz możliwość uzyskania części Austin mini, wiedz, że w tym samochodzie zbiornik igły jest oddzielony od paliwa.

Musisz więc po prostu umieścić zbiornik igły wewnątrz bełkotki z bezpośrednio podłączonym wlotem paliwa (działa on również na zewnątrz).

oto schemat zasad, ponieważ nikt jeszcze nie protestował za okropną jakością moich snemów :)

Obraz

Oto jak wygląda mini zbiornik paliwa w prawdziwym życiu:

Obraz

Lewy górny róg na zdjęciu: wlot paliwa
pośrodku: gwintowany ślepy otwór do zamocowania zbiornika
poniżej: wylot paliwa.

otwarte:

Obraz
0 x
--

Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 15/02/06, 01:06
Lokalizacja: Angers, Loire (49)
x 5




przez FRANCK (49) » 16/02/06, 23:17

Będę ściśle to śledzić. Mam ten sam projekt, w którym wiek przerobiono na ropę.

moja ma tylko 1200 watów, ale dostałem ją za darmo.

twój GE ma jaką moc wyjściową?
Co to za jazda?
Ile wynegocjowano tej bestii wojennej, której nikt nie powinien chcieć z powodu jej istoty?

czy kiedykolwiek przerobiłeś benzynę / olej?
0 x
wszystko jest zanieczyszczone, wszystko jest możliwe do odkażania
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 16/02/06, 23:38

Choć brzmi to niesamowicie, nie zapłaciłem za to. W rzeczywistości nie jest tak naprawdę mój, to mój przyjaciel, którego przekazał jego beauf i który pochował go na dole garażu, ponieważ był benzyną. Projekt polegał na zamontowaniu silnika wysokoprężnego 505.

jeśli chodzi o ogólne informacje o bestii, zrobiłem to zdjęcie na wszelki wypadek :)

Obraz

Jeśli chodzi o silnik, myślę, że jest taki sam jak w Citroen DS, nawet jeśli nie jestem w tym modelu. Sprawdzę to jutro.

W tej cenie nie mam najmniejszego pojęcia. Wierzę, że jego pierwotny właściciel miał go w wielu dużych materiałach kupionych ze sprzedaży na aukcjach w domenach, więc nie ma dokładnej ceny. W przeciwnym razie z mojej strony nie kosztuje mnie to ani grosza. Co najwyżej jednego popołudnia na ponowne uruchomienie bestii (cewka zepsuta i śruba platynowa lekko utleniona).

W przeciwnym razie jest to mój pierwszy eksperyment z pantonem, a więc także moja pierwsza konwersja benzyny / oleju.
0 x
--

Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 15/02/06, 01:06
Lokalizacja: Angers, Loire (49)
x 5




przez FRANCK (49) » 17/02/06, 01:03

Mam przyjaciela, który już sp Pantonizował swoją kosiarkę.

Pewnego dnia spróbowałem z nim conso AM z kilkoma% wody / e

ale nie jest to łatwe do osiągnięcia, ponieważ prędkość silnika zmienia się w zależności od różnych%.

nieco opuścił ramiona, ale poruszyłem go, ale próbowałem zatankować (palnik) i próbowałem spalić zużyty olej (melasa z filtracji).

zrobiliśmy szybki test ze smażonym olejem (przefiltrowany 1µ), 3 puszki. dolny wypełniony 3/4 oleju, drugi górny (bez dna, więc rura) z króćcem wlotu pary olejowej, ostatni jeszcze przede wszystkim jako przykrycie.
podgrzaliśmy olej i czekaliśmy trochę, aż zacznie odparowywać. zapalniczka na wylocie oprawy i zapala się.
z perspektywy czasu zrobiliśmy coś w rodzaju bełkotki lub gazyfikatora w oleju.

od tego czasu przerobił spawane pantone, aby spróbować przekształcić swoją kosiarkę w gazowy olej napędowy, a następnie olej napędowy!

w przeciwnym razie warto spróbować 10kv, nawet jeśli przejdziesz na benzynę-diesel, byłoby bardzo miło.

masz szczęście, że masz obwód LDR (chłodziwo), możesz na nim umieścić wymienniki!
0 x
wszystko jest zanieczyszczone, wszystko jest możliwe do odkażania
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/02/06, 01:58

Halo
To nie jest silnik DS, głowica cylindra była aluminiowa i półkulista
wygląda raczej na silnik trakcyjny, żeliwny wlot głowicy cylindrów i wydech po tej samej stronie,
Rozrusznik nie jest Citroënem, na trakcji nie ma solonoidu, a w pierwszym DS rozrusznik został zatrzymany za pomocą pojedynczej śruby igłowej, bardzo pomysłowy zespół, który niestety zgubił się, prawdziwy dżin budowniczy i jego inżynier Lefebvre.
Aby powrócić do pantonizacji tego generatora, radzę reaktor zasilany małym gaźnikiem i iść do
olej napędowy lub czerwony olej opałowy, co nie jest bardzo skomplikowane
na silniku, który pracuje z prędkością 1500 obr / min (masz 4-biegunowy generator) i który ma moment obrotowy, możesz spodziewać się niewielkiej utraty mocy w zależności od konstrukcji przewodów, które zamierzasz wykonać (z powodu niewielka depresja w reaktorze)

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 17/02/06, 08:29

andré: Rzeczywiście, z gaźnikiem doskonale zdaję sobie sprawę, że łatwiej byłoby wdrożyć a priori, ale myślę, że znacznie lepiej opanowuję parametry, które mają zastosowanie w bąblowcu niż w gaźniku, nawet jeśli sam zestaw jest zapalniczka z gaźnikiem. To powiedziawszy, nie rezygnuję z idei paliwa od razu, z dala od niego.

W przeciwnym razie jest to silnik trakcyjny. W ogóle nie byłem i wahałem się między trakcją a DS, ale ponieważ są to mechanizmy, które jestem zbyt młody, aby je znać i że dla mnie trakcja jest naprawdę przodkiem, pomyślałem, że to był DS najbardziej prawdopodobne.


franck49:

Ciekawy strzał puszek. jest to rodzaj bełkotu / gazyfikatora. To ta sama zasada, co w przypadku frytkownicy, która zapala się w kuchni.

W przypadku obwodu LPR dojście boleśnie do 10 ° zajmuje więcej niż 70 minut, ponieważ silnik jest dobrze wentylowany! Ponadto celem jest sprawienie, aby działał jak najbliżej urządzenia, które może być używane codziennie bez długich okresów podgrzewania. Zastanawiam się więc nad stworzeniem podgrzewacza barbotażowego opartego na spalinach dla niemal natychmiastowego wzrostu temperatury.
0 x
--

Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 15/02/06, 01:06
Lokalizacja: Angers, Loire (49)
x 5




przez FRANCK (49) » 17/02/06, 11:36

sam 17 jeśli jest to silnik trakcyjny, to prawdziwy przedmiot kolekcjonerski. czujemy, że Andre już tam się pojawił. : Lol:

za przeszczep na ldr pomyślałem więcej o podgrzewaniu paliwa w przypadku oleju napędowego.

dla frytkownicy, która pali się tak, to jest to samo, stało się z przyjacielem strażakiem dodatkowo (nie w służbie) frytkownica, która się zapaliła, zgasła, ale spadła i wszystko zostało wznowione. spowodować całą twarz, obie ręce płonęły :zaszokować:

ca powinien zapalić się w okolicach 250 ° C. Testy spalania przeprowadziłem za pomocą pistoletu do malowania (70 ° C oleju)
na dobrze wystrzelonym ogniu olejowym. moc cieplna (tylko 2 słupki) jest po prostu fenomenalna. Myślę, że pewnego dnia zrobię pochodnię kulową (w oleju)

Wszystko po to, aby powiedzieć, że jeśli będzie działać dobrze, uda nam się uruchomić olej do silników benzynowych.
0 x
wszystko jest zanieczyszczone, wszystko jest możliwe do odkażania
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 15/02/06, 01:06
Lokalizacja: Angers, Loire (49)
x 5




przez FRANCK (49) » 17/02/06, 12:12

Od godziny szukałem typu silnika:

rnur = nie renault

Grupa „AMAN”? 403 silnik normalnie

zużył ponad 100 euro.

http://cgi.ebay.fr/groupe-electrogene-a ... dZViewItem

możesz mi podziękować, że mogłem pracować godzinę nad moim pantone : Lol:
Ostatnio edytowane przez FRANCK (49) 17 / 02 / 06, 17: 26, 1 edytowany raz.
0 x
wszystko jest zanieczyszczone, wszystko jest możliwe do odkażania
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 17/02/06, 12:53

witam siedział 17 i witam

kiedy widzę konfigurację twojej grupy, myślę, że szkoda byłoby nie skorzystać z okazji i zainstalować system taki jak w ciągniku nr 42 (skopiuj i popraw za pomocą pada), aby sprawdzić, czy ekonomia osiągnięta przez olej napędowy byłaby identyczna z benzyną (osobiście spróbuję eksperymentu, ponieważ uważam, że nigdy nie próbował)
tym bardziej, że GE jest bliżej ciągnika niż samochodu


ps: pomysł poziomu mini nie jest zły, chociaż nadal istnieje ryzyko pęknięcia lub erozji pływaka (benzyna bez ryzyka, ale z wodą?) osobiście wybieram system bez mechaniki (system koryta dla ptaków) jest montowany na rok i bez obaw
Ostatnio edytowane przez rezut 01 / 03 / 06, 13: 34, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201