Silnik Pantone w Toyocie Hilux 2.4L

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse

Silnik Pantone w Toyocie Hilux 2.4L




przez lau » 04/02/06, 01:06

Doping wodny w Toyocie Hilux 2,4L przy przebiegu 145500 XNUMX km.

Montaż reaktora i bełkotki na listwie, filtr oleju pozostaje dostępny! Wszystko jest zdejmowalne.

Długość bełkotki/reaktora lub połączeń reaktora/zwężki Venturiego nie przekracza 26 cm!
Rdzeń ze stali nierdzewnej 310 o długości 150 mm jest utrzymywany przez urządzenie centrujące i spawany. Przestrzeń pierścieniowa wynosi 1 mm (reaktor wewnętrzny 18 mm i rdzeń 16 mm)
Reaktor i bełkotka obok siebie stykają się z kolektorem wydechowym na bezpośrednim wylocie.
Pierwsze minuty pracy przeprowadzono w orientacji reaktora północ-południe, nic to nie kosztuje, jeśli może coś przynieść.
zużycie wody: 1,4 l./100 km lub 2 l./140 km z wodą deszczową, to nieco nadmierne zużycie wody może zwiększyć wydzielanie się czarnej sadzy, którą mój samochód zawsze „wypluwał” np. podczas uruchamiania lub gwałtownego przyspieszania, co mogłoby mieć efekt oczyszczenia silnika, ale także paradoksalnie ograniczenie zużycia paliwa.
Korzystając z wysokości bełkotki spróbuję przymknąć trochę zawór dolotowy powietrza bez ryzyka zassania wody.

Rurka wylotowa mojego reaktora jest pokryta różową folią, co jest oznaką przepływu gorącego gazu (ok. 160/170°C) z dużą prędkością (80 m/s?)


Magnetyzm reaktora jest teraz ważny, zaczynamy odczuwać zmiany igły w odległości 70 cm od krawędzi reaktora. Magnetyzm ten jest jednak mniej znaczący, gdy silnik jest zimny, ale nadal jest skuteczny.

. Przechodząc nad reaktorem z kompasem, igła zmienia się znacznie, aż do wykonania 1 i pół obrotu na końcu reaktora.
Jeśli dobrze się bawimy, spacerując po kompasie od lewej do prawej strony reaktora, zachowując tę ​​samą orientację, igła zacznie się kręcić jak śmigło!

Pierwsze pełne (z pantone): zbiornik napełniony prawie do pełna i prawie całkowicie opróżniony tuż przed wyczerpaniem się paliwa.
Zwykła trasa, normalna prędkość.
Przez prawie 8 lat ani razu nie udało mi się przekroczyć 545km na zbiorniku do granicy wyczerpania paliwa.
Z pierwszym tankowaniem (założony Pantone) wyruszyłem w podróż 660 km!

*Test zużycia na określonej trasie

Wybór trasy ma na celu zmusić silnik do wyrażenia się nieco lepiej niż na płaskiej drodze.
Stacja benzynowa odjazdowa, pełna po szyję!
Wróć do stacji uzupełniania równo z wąskim gardłem
Dokładność pompy: w granicach 0,01

*Przed pantonem: Test przeprowadzony 24

Średnia temperatura 3°C, dobra pogoda, lekki północny wiatr
Całkowita trasa: 90km800
Zużycie: 6,72 l oleju napędowego
Zużycie na sto: 7,40 L.

* Po instalacji

Test przeprowadzony 11 lutego 2006 roku
Przetestuj trasę w tych samych warunkach prędkości
Protokół identyczny z pierwszym testem przed instalacją
Start odbył się z silnikiem i systemem gorącego pantone

Średnia temperatura. 8°C, dobra pogoda, umiarkowany wiatr północny
Całkowita trasa: 90KM800
Zużycie: 5,75 l oleju napędowego
Zużycie na sto: 6,33 L.
Dotychczasowe oszczędności:1,07 l/100 km (oszczędność 14,46%)

Nie przejechałem jeszcze tym prototypem 900 km, a rezultaty są już bardzo zachęcające. Magnetyzm reaktora (docieranie) następował stopniowo i wzrastał wraz z kilometrami. Wygląda na to, że niektórym prototypom udaje się rozmagnesować kartę pamięci aparatu.. trzeba będzie zacząć uważać, jeśli będę dalej fotografował z bliska!!..
Moim celem jest osiągnięcie 30% oszczędności paliwa.
Nie osiągnąłem jeszcze słynnego 20-godzinnego okresu docierania, temperatury na zewnątrz są fajne, odkamienianie silnika dopiero się rozpoczęło i mam mnóstwo planów na dalsze udoskonalanie systemu.
Ostatnio edytowane przez lau 17 / 03 / 06, 22: 58, 20 edytowany raz.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 12/02/06, 00:21

Gratulujemy edycji i sukcesu.
Nic z tego nie rozumiem. Dlaczego mój nie działa? :płakać:
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 12/02/06, 01:11

Dzięki Pitt!
Masz pojazd benzynowy i gra jest dla Ciebie bardzo trudna!
O ile się orientuję, mój pick-up z silnikiem Diesla pracuje na niskich obrotach z dużym momentem obrotowym, silnik nagrzewa się szybko i mocno jak na tego typu pojazd (wentylator jest bardzo mocny i konieczne było zabezpieczenie ciepła wokół prototypu za pomocą talerz ) a poza tym po lewej stronie silnika miałem sporo miejsca na montaż bełkotki.

Jak widać, rodzaj pojazdu ma ogromny wpływ na powodzenie dopingu wodnego.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 12/02/06, 21:56

cześć lau

Kiedy umieścisz kompas obok reaktora (nie nad):
co wskazuje północ twojego kompasu, przesuwając go z jednego końca (który dostarcza gaz „GEET”) na drugi koniec (gdzie wchodzi para)

oraz jak daleko od końca dostarczającego znajduje się odwrócenie igły

śruba
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 12/02/06, 22:42

PITMIX napisał:Gratulujemy edycji i sukcesu.
Nic z tego nie rozumiem. Dlaczego mój nie działa? :płakać:


Powinieneś spróbować bubblera!

+ ;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 12/02/06, 23:19

Bolt napisał:cześć lau

Kiedy umieścisz kompas obok reaktora (nie nad):
co wskazuje północ twojego kompasu, przesuwając go z jednego końca (który dostarcza gaz „GEET”) na drugi koniec (gdzie wchodzi para)

oraz jak daleko od końca dostarczającego znajduje się odwrócenie igły

śruba


D!
niezależnie od orientacji mojego pojazdu, a tym samym i reaktora, igła z zielonym końcem mojego kompasu zawsze wskazuje północ magnetyczną.
Na wlocie reaktora igła wskazuje północ, równolegle do strony wlotu pary; przesuwając się delikatnie w stronę środka igła wykonuje nagły półobrót wskazując północ tym razem od strony wylotu silnika, zawsze równolegle (patrz ostatnie zdjęcie)
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 13/02/06, 12:38

dla Lau

Obraz

co myślisz

śruba
0 x
obywatel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 31/08/05, 11:43




przez obywatel » 13/02/06, 13:48

Cześć wszystkim,

Obserwuję poszukiwaczy przygód Pantone już od jakiegoś czasu, ale nie pamiętam, żebym kiedykolwiek spotkał pantonizowanego Toy’a.
Dlatego też sprawia mi to wielką przyjemność widzieć takiego i zachęca mnie do zrobienia kroku w stronę realizacji.
Ja mam kilka razy, bo mój to HDJ bva i nie chcę mieć jakiejś usterki, jestem już przy kwestii budżetu na utrzymanie, ale uważam, że ryzyko jest tego warte pod każdym względem. -i pierdolić system polityczny...)
Czy możesz podać mi szczegółowe informacje na temat wszystkich potrzebnych części, wymiary ... i wszystkie szczegóły niezbędne do dobrego zrozumienia realizacji i montażu.
Z góry dziękuję i niech żyją ZABAWKI

obywatel 8) (mam nadzieję, że wkrótce będzie jeszcze 1)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 13/02/06, 16:07

Witam,
mają to wszystkie żelazne pręty w oprawie Panton
Nawet jeśli wędka jest za długa, inwersja nie następuje pośrodku, ale bardziej do przodu, po ciepłej stronie (w ten sposób udało mi się znaleźć odpowiednią długość).
Teraz przy teście kompasu myślałem, że zrozumiałem, że to z rurą wylotową reaktora?
i niczego nie zauważyłem, na działającym reaktorze robi to samo, co na pręcie (co nam to mówi?).
Dla Lau dobrym pomysłem jest zrobienie okna, przez które można zajrzeć do bełkotki, pozwoliło to zrozumieć, co oznacza dobre i złe bulgotanie. Kiedy w bełkotce nie ma mgły, jest dobrze, tylko zimno (para)
przejrzystość, to nad tym elementem musisz popracować, aby poprawić wydajność. Sam reaktor nie wymaga szczególnej uwagi.
Producenci Panton mają tendencję do zrzucania winy na reaktor. (niektóre silniki spalinowe nie działają dobrze ze względu na gaźnik lub konstrukcję kolektora)

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 13/02/06, 16:59

śruba:

A kiedy silnik się zatrzyma, co dzieje się z kompasem?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131