Chevrolet Tahoe, V8...

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1

Chevrolet Tahoe, V8...




przez nofy » 29/12/05, 21:35

Dobry wieczór wszystkim,
Jak już mówiłem, przychodzę z tym postem, aby informować Was o mojej pracy.
Z góry wiem, że nie będzie to łatwe (André mnie ostrzegał), ale chcę, więc to robię.
Zacząłem robić bełkotkę (utrzymuję, że jest to proste, bo dla mnie małe węglowodany lub erosy są nieco skomplikowane) ze stali nierdzewnej, w rurce o średnicy 160 mm, z „stożkową nasadką” na górze i wodą zapobiegającą wzrostowi deflektor wewnątrz. Całość zlutowałem srebrnym lutem (innego nie mam) i podobno trzyma się razem i jest szczelny.
Planuję założyć miedzianą rurkę podciśnieniową o średnicy 32 mm, przebitą małymi otworami do bulgotania i zasilić ten bełkot za pomocą wyłącznika hamulca i pompki spryskiwacza przedniej szyby (klasyczna prawda?). To w zasadzie tyle, jeśli chodzi o bubblera.
W przypadku reaktora myślę o umieszczeniu 2 (1 w każdym wylocie spalin), pozostawiając pierwotną średnicę. Ponieważ miejsca, które zidentyfikowałem, to proste części, myślę o zainstalowaniu ich pod kątem, aby wejście i wyjście znajdowały się naprzeciwko siebie, a tym samym uniknąć kolan. Nie wiem, czy bycie pod kątem ma znaczenie, czy nie? Jeśli ktoś może mi powiedzieć. Mam zamiar spawać reaktor z rurą wydechową lutem srebrnym czy MIG-em? Co myślisz ?
Do zasysania pomiędzy bełkotką przez reaktor, przez wlot, zamontuję go tuż przed zwężką Venturiego, która jest już używana do LPG, zobaczymy... Jeszcze nie znalazłem, czy w tym modelu był zawór EGR, ale Nie sądzę, jest z 1999 roku.
Jeśli chodzi o zdjęcia, spróbowałbym, ale to nie zadziała, ponieważ słabo znam się na komputerach.
Nofy (sen)
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 29/12/05, 21:57

Cześć nofy
Jeśli spawasz palnikiem, wypróbuj lut mosiężny. To lepsze niż srebro, choć to wszystko jest stalą. A lutowie ze stali nierdzewnej/miedzi nie są zbyt mocne. Mam nadzieję, że twój lut jest w 99% srebrny. Do lutowania garnka nie używaj srebra, nie wytrzyma. Nie znam się na metodzie MIG, ale lutowałem mosiądzem, jest twardy (temperatura topnienia 860°C) i łatwiej go lutować niż srebro. Noś okulary spawalnicze, będą oślepiające.
W przeciwnym razie dla położenia reaktora zrobiłem tak, jak chcesz i uważam, że jest dobre, spójrz na pierwszą stronę mojego postu z domieszką Super 5, mówię o lutowaniu, a zobaczysz zdjęcia reaktora.
A+ baw się dobrze... : Wink:
Uwaga: lut mosiężny nie współpracuje z miedzią.
0 x
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1

Spawanie, sztuka...




przez nofy » 29/12/05, 22:13

Cześć Pitmix,
To, co nazywam MIG, to stacja odwijająca drut, a używanym gazem jest Atal i mogę to robić, bo mam taką. Do lutowania mam tylko gaz sodowy hydrauliki, butelka jest duża jak spray...więc do mosiądzu nie wiem, ale spróbuję...i dziękuję za rady i brawo za rady kreacja, dla mnie trochę skomplikowana, którą prześledziłem od A do Z.
Nofy (sen)
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 29/12/05, 22:25

dlaczego zadajesz pytanie? Mig jest przeznaczony! wszyscy kulturyści mają taki; Nie mam takiego, a zamierzam zająć się spawaniem łukowym :zaszokować:
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1

Dla Lau




przez nofy » 29/12/05, 22:46

Cześć Lau,
Myślę, że się mylisz twierdząc, że metodą MIG można spawać wszystko, a jeśli pytam, to dlatego, że mam wątpliwości, np.: stal nierdzewna na rurze wydechowej.
Wydaje się, że spawanie metodą kija jest najpiękniejsze i najmocniejsze, dla tych, którzy potrafią dobrze spawać, więc bądźcie szczęśliwi i odważni.
Nofy (sen)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 29/12/05, 23:08

Witam,
Wszystkie samochody produkowane w Ameryce Północnej miały zawory ERG na długo przed 1990 rokiem, czyli w połowie lat 85-tych
Twoje THAO też musi takie mieć
W przypadku spawania mig spawa również stal nierdzewną, a nawet aluminium
potrzebujesz odpowiedniego wrzeciona i odpowiedniego gazu.
Najlepszym spawaniem małych rzeczy jest nadal TIG
Niewielu majsterkowiczów jest do tego wyposażonych.
Jest też stara lutownica z mosiądzem (mosiądzem), która wciąż jest dość łatwa do wykonania, al, srebro jest mniej trwałe, ale w przypadku małych, cienkich blach szczególnie tworzy bełkotkę.
Uważam, że dzisiaj mamy cały wybór do spawania i dostępnych jest wiele rodzajów prętów. Pamiętam, jak byłem młodszy, poza palnikiem lutowniczym i prętami łukowymi, radziliśmy sobie z tym...

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 30/12/05, 00:05

Lut mosiężny znajdziesz w Carrefourze w Casto i innych. Czy Twoja mała lampa lutownicza zasilana jest tlenem i propanem? Mam taki i w przypadku małych lutów działa bardzo dobrze. Stal szybko się nagrzewa za pomocą palnika, więc nie potrzeba dużej mocy. Zasadniczo spawam rurę wydechową za pomocą palnika roboczego (jest bezpłatny), ale myślę, że moc tlenowa załatwi sprawę.
0 x
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1

Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim „Pantonizerom”




przez nofy » 30/12/05, 13:06

Dziękuję wszystkim za informacje, naprawdę miło jest widzieć, że nie jesteśmy sami.
Jutro robię cewkę w bełkotce i próbuję podesłać kilka zdjęć.
Szczęśliwego Nowego Roku Pantonisty dla wszystkich i naszych kuzynów w Kanadzie.
Nofy (sen)
0 x
Sdc77
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 22/06/05, 16:52
Lokalizacja: france




przez Sdc77 » 30/12/05, 14:28

Cześć Nofy

Mam Chevroleta Camaro 89 z 8-litrowym TBI v5, masz ten sam silnik czy 5,7-litrowy? Twój też jest TBI czy TPI?

NDC
0 x
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1

Chevrolet Camaro




przez nofy » 31/12/05, 10:38

Cześć SDC 77,
Nie znam tych nazw TBI ani TPI, jeśli możesz mi wyjaśnić.
Do 1999 roku Tahoe z 5,7 roku było wyposażone w silnik 2000, tzw. wtrysk sekwencyjny Vortec. Jest to silnik spotykany w wielu pojazdach i od wielu lat podlegający udoskonaleniom, ale podstawa jest zawsze ta sama. Może Twój silnik ma to samo, zmniejszony do 5.0 l.
Wesołych świąt
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 202