strzelec + pantone

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
zac64
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/07/05, 20:25

strzelec + pantone




przez zac64 » 28/12/05, 19:21

dobry wieczór wszystkim, od kilku miesięcy pracuję już nad konstrukcją dopingu wodnego do mojego AXA.
Przeczytałem ponownie testy i patent pana Gunnermana, dzięki swojemu doświadczeniu uzyskał bardzo dobre wyniki.

Przypominam jego zasadę. konieczne jest zainstalowanie katalizatorów w głowicy cylindrów, są to trzy lub cztery platynowe płytki wkręcone w kołpak wokół świecy zapłonowej. Stosowane paliwo to roztwór sporządzony z mieszaniny benzyny + wody lub alkoholu + wody, wykorzystuje się w nim środek powierzchniowo czynny, dzięki czemu mieszanina jest jednorodna. układ wtrysku paliwa pozostawiono w oryginale.

Podczas swoich testów zmieniał temperaturę powietrza dolotowego, co skutkowało wzrostem prędkości obrotowej silnika! zaskakujące, ale mimo to logiczne. im cieplejsze powietrze, tym mniej gęste. Przy zastosowaniu mieszanki 20% benzyny i 80% wody, powietrze potrzebne do spalania benzyny i powietrza jest słabsze. moc jest równa 100% pracy na benzynie.

wnioski z tego procesu, wynik tego testu jest taki, że mieszanina 20% wody + 80% benzyny daje taką samą moc, jak ten sam silnik na 100% benzyny. dodatkowa energia pochodzi z rozkładu wody na wodór, pod wpływem wydzielania ciepła wytwarzanego przez spalanie benzyny oraz energii elektrycznej wytwarzanej przez świecę i katalizatory.

Wydaje mi się, że reaktor Pantone wytwarza hydraugen na drodze termolizy, więc konieczne byłoby przegrzanie powietrza wchodzącego do reaktora + podgrzana woda, co jednoznacznie potwierdza fakt, że przy zimnej pogodzie system działa słabiej.

Oto w końcu moje pytanie!!
8) Czy ktoś kiedykolwiek próbował reaktora Pantone z systemem Gunnerman? i co sądzisz o tym pomyśle?


:?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1

Re: strzelec + pantone




przez Misterloxo » 28/12/05, 22:27

zac64 napisał: Oto w końcu moje pytanie!!
8) Czy ktoś kiedykolwiek próbował reaktora Pantone z systemem Gunnerman? i co sądzisz o tym pomyśle?
:?


Według mojej wiedzy nikt nie próbował.

Co do reszty, nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ jedynie przejrzałem prace Gunnermana…

A inni, co o tym sądzicie?
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 141