wtrysk wody 260 Renault Premium

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
jojo3013
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/10/13, 15:20

wtrysk wody 260 Renault Premium




przez jojo3013 » 27/10/13, 18:09

Witam, zwracam się do Państwa z prośbą o poradę w sprawie pantonizacji Renault Premium 260KM o DMC 19.

cecha:
-Ciężarówka chłodnia przerobiona na dom.
-Wymiary: 10.70 m długości, 2.60 m szerokości i 3.90 m wysokości.
-Obecna waga: ~12 ton.
-Moc: 260 koni mechanicznych
-Pojemność cylindra: 10 litrów
-Niskociśnieniowy wtrysk bezpośredni (320 barów)
-Turbosprężarka i intercooler.
-masa silnika 785 kg : Chichot: Wiem, że ich to nie obchodzi...
-6 cylindrów w linii.

-Zużycie od 22 do 25 litrów na 100 km.
- Pracuje w oleju i uwielbia to..

Pierwszym ważnym szczegółem jest to, gdzie wtryskiwać gaz Pantone, biorąc pod uwagę rozmiar intercoolera, wtrysk gazu przed turbo oznaczałby obecność pary, która skrapla się w intercoolerze (jest to rozmiar chłodnicy, to żart, nie w PL) . Myślałem więc o wtryskiwaniu gazu tuż przed rurą wlotową, co oznacza, że ​​cały system będzie musiał być pod ciśnieniem: reaktor, chwilowa wytwornica pary, kroplówka, zbiornik wody i wlot powietrza.

Więc pierwsze pytanie, czy ktoś ma pojęcie o ciśnieniu dolotowym w tych silnikach? Ponieważ będzie to stanowić problem w zakresie parowania wody (zasada szybkowaru, im wyższe ciśnienie, tym bardziej wzrasta temperatura wrzenia wody).

Tutaj zaczynam, kolejne pytanie. Uważam, że forum nie jest już zbyt aktywny na pantonie, czy jest inny forum Kto jest bardziej aktywny w tym temacie? I czy nadal są instalatorzy Panton, mówię o kunszcie wykonanym na zamówienie i regulacji zgodnie z wymaganiami, a nie o gotowych zestawach, które dają więcej niż wątpliwe wyniki. Miałem okazję testować Pantona w jednym ze swoich pojazdów i zauważyłem wyraźną różnicę (moment obrotowy silnika, ~20% oszczędności i cichsza praca silnika), niestety pękła miedziana rurka w pobliżu reaktora i bez użycia lutu nie udało mi się tego naprawić .

Przeglądając wiele stron od lat, nadal szukam informacji.

Potrafię spawać łukowo, znam się na elektronice i mam dobrą wiedzę z zakresu mechaniki.

Planuję wykonać mój reaktor w całości ze stali nierdzewnej w stalowej rurze wydechowej umieszczonej pionowo o średnicy 10 cm i długości 30 cm, szybko podaję wymiary, 3 reaktory, składające się z rury o średnicy wewnętrznej 20-18 mm i pręta o długości 15 mm * 125 mm. Techniką zgrzewania punktowego na prętach i wymuszonego wejścia do rur.

Natychmiastowy generator pary zostanie zainstalowany poziomo, również ze stali nierdzewnej, w tej chwili nie ma dokładnych wymiarów, ale jego lokalizacja zapewnia, że ​​mam miejsce i system zasilania (kroplówka), więc mogę go przewymiarować.

Wąż (rura silikonowa i miedziana) o wymiarach 20 milimetrów na 1 metr połączy generator z reaktorem i zaizoluje temperaturowo za pomocą tulei izolacyjnej. taki sam między reaktorem a wlotem, ale o długości 1.70 metra

Oto główne punkty. Czekam na Twoją radę i zachętę. Dziękuję :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Wtrysk wody w Renault Premium 260




przez Flytox » 27/10/13, 23:23

Witaj jojo3013 Witamy w klubie.

jojo3013 napisał:Pierwszym ważnym szczegółem jest to, gdzie wtryskiwać gaz Pantone, biorąc pod uwagę rozmiar intercoolera, wtrysk gazu przed turbo oznaczałby obecność pary, która skrapla się w intercoolerze (jest to rozmiar chłodnicy, to żart, nie w PL) . Myślałem więc o wtryskiwaniu gazu tuż przed rurą wlotową, co oznacza, że ​​cały system będzie musiał być pod ciśnieniem: reaktor, chwilowa wytwornica pary, kroplówka, zbiornik wody i wlot powietrza.


Możliwe są oba rozwiązania:
- Wtrysk pary przed turbosprężarką jest znacznie prostszy. W intercoolerze nie można spodziewać się żadnych problemów z kondensacją. Pomiędzy większym przepływem powietrza, a powietrzem, które w intercoolerze jest gorętsze niż w klasycznym dolocie bez turbosprężarki, woda w postaci drobnych kropelek i para będą odprowadzane bez problemu stopniowo. „Wystarczy”, że Twój system wytwarzania pary wypluwa jedynie parę lub bardzo drobne kropelki (z powietrzem + lub – w zależności od ustawień).

- Rzeczywiście możemy wtryskiwać za turbo, intercoolerem itp., ale musimy sobie poradzić...odmiany ciśnienia, które powodują ewentualne odwrócenie kierunku przepływu gazów i/lub cieczy.... Dużo trudniej jest zachować prostotę... i nie jestem przekonany, czy to daje lepsze rezultaty.

Więc pierwsze pytanie, czy ktoś ma pojęcie o ciśnieniu dolotowym w tych silnikach? Ponieważ będzie to stanowić problem w zakresie parowania wody (zasada szybkowaru, im wyższe ciśnienie, tym bardziej wzrasta temperatura wrzenia wody).

W przeglądzie technicznym koniecznie mówią o tym w kontekście ustawień „wastegate”. Ostatecznie nie przejmujesz się wartością tego ciśnienia, w każdym razie musisz szukać parametrów, które poprawią funkcjonowanie Twojego Gillier Pantone, jest to o wiele bardziej empiryczne niż obliczone (liczba parametrów jest o wiele za duża, aby można to obliczyć dla amatora).

Tutaj zaczynam, kolejne pytanie. Uważam, że forum nie jest już zbyt aktywny na pantonie, czy jest inny forum Kto jest bardziej aktywny w tym temacie?


Anonimowi Pantoniści spotykają się na Face de Bouc.: Mrgreen:
Tssssssssss! Odniesieniem jest Econologie! : Mrgreen: : Mrgreen:


I czy nadal są instalatorzy Panton, mówię o kunszcie wykonanym na zamówienie i regulacji zgodnie z wymaganiami, a nie o gotowych zestawach, które dają więcej niż wątpliwe wyniki. Miałem okazję testować Pantona w jednym ze swoich pojazdów i zauważyłem wyraźną różnicę (moment obrotowy silnika, ~20% oszczędności i cichsza praca silnika), niestety pękła miedziana rurka w pobliżu reaktora i bez użycia lutu nie udało mi się tego naprawić .


Gdybyś mógł to udokumentować, byłoby wspaniale. :P


Planuję wykonać mój reaktor w całości ze stali nierdzewnej w stalowej rurze wydechowej umieszczonej pionowo o średnicy 10 cm i długości 30 cm, szybko podaję wymiary, 3 reaktory, składające się z rury o średnicy wewnętrznej 20-18 mm i pręta o długości 15 mm * 125 mm. Techniką zgrzewania punktowego na prętach i wymuszonego wejścia do rur.


Z 3 reaktorami to dużo pracy....

Przepływowa wytwornica pary zostanie zainstalowana przy ul poziome, a także ze stali nierdzewnej, w tej chwili nie ma dokładnych wymiarów, ale jego lokalizacja oznacza, że ​​mam miejsce, a system zasilania (kroplówka) oznacza, że ​​mogę go przewymiarować.


Mając część ciekłej wody w poziomym generatorze pary chwilowej, nie masz pewności, że praca jest bardzo „regularna” przy skręcaniu/hamowaniu/przyspieszaniu. Flota nagle natrafia na części, które nie są mokre/przegrzane, zimne itp. Działanie może być jedynie nieregularne. Dzięki pionowi GVI ruchy wody są znacznie bardziej ograniczone, a działanie jest bardziej stabilne/przewidywalne i powtarzalne.

Wąż (rura silikonowa i miedziana) o wymiarach 20 milimetrów na 1 metr połączy generator z reaktorem i zaizoluje temperaturowo za pomocą tulei izolacyjnej. to samo między reaktorem a wlotem, ale z a długość 1.70 m


Czy możesz to skrócić?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
jojo3013
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/10/13, 15:20




przez jojo3013 » 28/10/13, 23:28

OK, przepraszam za czas odpowiedzi, ale tam, gdzie byłem, nie słyszałem już tego.

Dziękuję Flytox za odpowiedzi i reakcję, mogłem przeczytać, ale nie mogłem odpowiedzieć grrrrr, już cieszę się, że econologie jest nadal aktywna na pantone, to przyjemność i była przez jakiś czas (ja zapuszczam brodę) naprawdę było tu pośpiechu.

Czyli co z wtryskami przed turbo to jest to możliwe, ale nie będę Ci mówił jaki dystans będzie do dolotu, czy raczej jeśli nie podałeś zresztą wymiarów bestii, to silnik jest większy ma ponad 1.20 m długości, czyli jest to w przybliżeniu odległość pomiędzy wylotem turbosprężarki a wlotem, więc aby połączyć te 2 trzeba przejść nad silnikiem, gdzie widać 1.70 m. Przechodząc przez intercooler możesz dodać 2 metry. I jest bardzo skuteczny, sądząc po tym, co się w nim skrapla, trochę się wyprzedziłem, ale biorąc pod uwagę chłodzenie i ciśnienie, jest to wysoce prawdopodobne.

W przypadku Wastegate nie wiedziałem, dziękuję, niestety w dokumentacji technicznej nie podano zbyt wielu informacji na ten temat, ponieważ mój blok silnika może być dostarczony w zależności od modeli o mocy od 260 KM do 340 KM poprzez modyfikację PI , Turbo, ustawienia systemu regulatora, zaliczka itp. Więc wszystko jest trochę zamazane i to celowe. Mam informację, że przy 1 obr/min jest 1000 bar, to nie jest dużo, na 1000 obr/min turbo nie słychać, normalne obroty to 1500...

Jeśli chodzi o udokumentowanie mojego pierwszego testu, jego początki sięgają chwili zainstalowania go w moim 210D Merco i gdybym mógł ponownie spotkać się z tym facetem, prawdopodobnie zrobiłby to jeszcze raz dla mnie, ale nie mogłem, zbyt daleko, test był za krótki, ale wyraźnie widziałam różnicę.


W przypadku trzech reaktorów tak, to jest praca, lepiej poćwiczę przed spawaniem części, ale wyobraziłem sobie to w głowie, według mojej wiedzy jest to wykonalne i nie nadają się one do spawania. Natomiast poziom cięcia pokazał mi jak to zrobić (trzeba mnie zapytać, żeby zrobić łokieć, a ja tłumaczę, że nie trzeba się zginać, tylko trzeba spawać).


Co do genu, otrzymałem wiadomość, dlatego też napisałem swoje intencje, rzeczywiście, teraz, gdy to mówisz, przypominam sobie, że kilku miało problemy z genami płaskimi, mogę to ująć pionowo lub prawie, ale jest w łokciu wydech, więc osłabi to wydech, czego wolałbym uniknąć (jeżdżę trochę w terenie, lol).


Co do skrócenia węża to już trochę wcześniej odpowiadałem, ale zmieniając lokalizację będzie to koło reaktora czyli 40 cm, a resztę zdjęcia wyjaśnią lepiej niż długie wywody. Po drodze dokonałbym prawdziwych pomiarów.

Zatem jutro zdjęcia. A teraz jedno do prezentacji.

Zamek ruchomy bardzo mu odpowiada, cały czas jest w budowie, mieszkam w nim i często zmieniam ogrody..

Obraz
0 x
jojo3013
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/10/13, 15:20




przez jojo3013 » 29/10/13, 01:23

Tam stoję na przednim kole, chłodnica i intercooler są po prawej stronie, ale nie jestem na tyle wysoko, żeby wszystko zabrać, więc ich nie widzą.

Obraz

Tak więc na górze mamy kolektor dolotowy, na moje szczęście jest sześć czterolistnych koniczynek, tuż pod kolektorem wydechowym i pod turbosprężarką, a na lewo od turbosprężarki, w czarnej dziurze, Wydaje mi się, że pantone jest uszkodzony, to elastyczny metalowy wąż wydechowy o długości 44cm i średnicy 10, muszę znaleźć wąż silikonowy o maksymalnej średnicy i włożyć rurkę do pantone, już to nie wygra, a na dole najdziwniejszą rzeczą jest wlot powietrza z filtra powietrza, który znajduje się jeszcze głębiej pod ciężarówką. Dwie duże rurki po prawej stronie idą w stronę intercoolera.

Dla skali masz z niego zrobione koło, tak jest w ciągniku siodłowym, tylne koła mają taką samą średnicę, pierwsze tof jest mylące.

Drążek przed przednim kołem to moja dźwignia zmiany biegów, nie daj się zwieść rozmiarowi, to tylko silnik. Skorzystam ze wszystkich rad, uporządkuję to w miarę upływu czasu, mimo wszystko nie mam zbyt wiele miejsca na błędy.

Muszę więc zebrać jak najwięcej informacji przed zejściem z konia, ponieważ jestem mobilny i muszę tak pozostać.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 29/10/13, 22:52

...tuż pod kolektorem wydechowym i pod turbosprężarką, na lewo od turbosprężarki, w czarnej dziurze, myślę, że tam jest pantone, to elastyczny metalowy wąż wydechowy o długości 44 cm i średnicy 10, muszę znaleźć jakiś wąż silikonowy o dużej średnicy i włożyłem rurkę do pantone, to już nie jest wygrane...


Nie do końca rozumiem, w jaki sposób chcesz używać węża silikonowego :płakać:

W przypadku kondensacji w intercoolerze:

Obraz

Jeśli chodzi o rząd wielkości, temperatura powietrza na wejściu wynosi ponad 100°, a na wyjściu wynosi 60°. Wystarczający, aby spryskać dużą ilością wody nawet poniżej + 1 bara. Biorąc pod uwagę przemieszczenie, prąd powietrza musi być dość gwałtowny przez cały wlot, a ryzyko gromadzenia się pływaka jest niewielkie.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131