Pantone na Ford Fiesta 1.8 Diesel

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Guimcdo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/11/05, 19:22
Lokalizacja: Przyjemność dotyku (31)

Pantone na Ford Fiesta 1.8 Diesel




przez Guimcdo » 25/11/05, 19:56

Bonjour à tous,

Jestem nowicjuszem w temacie, ale bardzo zainteresowanym tematem, do adaptacji do mojego samochodu ford fiesta 1994 rok, silnik 1.8 atmosferyczny diesel, 190000 tys.km. Ma absurdalne zużycie 5.5 l/100, ale pali za dużo jak na mój gust, więc chcę ustawić ten system jako priorytet w zakresie kontroli zanieczyszczeń.

Ale teraz trochę się pogubiłem, byłbym zainteresowany raportem inżyniera od M Martz, ale nadal nie otrzymałem wiadomości e-mail z potwierdzeniem dostępu do bezpiecznego portalu, więc jeszcze go nie przeczytałem.

Poza tym myślałem już o szkicu projektu układu, który będzie domieszkowany tylko wodą, co dobrze wygląda w dieslach:
- System bąbelkowy podgrzewany przez chłodziwo
- Stały poziom za pomocą pływaka/tyczki (z głównym zbiornikiem w bagażniku (szukam również systemu wskaźników, aby uzyskać informacje na desce rozdzielczej)
- Dwie rury reaktora na wylocie kolektora wydechowego (wymiary do ustalenia)

To całkiem ustalone, jednak mam wiele pytań:
- po pierwsze, czy nachylenie reaktorów ma znaczenie? Bo w moim przypadku najprostszą pozycją byłaby pozycja pionowa, ale czy nie mamy zmniejszonego plonu? (biegun magnetyczny?)
- potem do "bulgotania" zacząłem od wtrysku spalin do bełkotki, ale nie jestem pewien czy niespalone pozostałości są najlepsze (cokolwiek...), więc myślę o zwężce Venturiego rozhermetyzować bełkotkę, co o tym sądzisz?
- Pomyślałem, że posunę się nieco dalej, to znaczy zrobię próżniowy system bulgotania, a następnie, gdy system będzie w temperaturze, potępię konwencjonalny wlot powietrza (sterowanie termostatyczne), za używanie tylko „gaz” opuszczający reaktor jako utleniacz, ale czy natężenie przepływu tego gazu będzie wystarczające? i czy nie będziemy mieć zbyt dużo wody? (przedwczesne zużycie silnika ...).

Cóż, mam nadzieję, że nie powiedziałem zbyt wiele bzdur, ale naprawdę jestem bardzo zainteresowany tą alternatywą, więc proszę o pomoc, aby pójść naprzód.
Po zamontowaniu systemu wrzucę do sieci plany szczęśliwych posiadaczy diesli Forda z lat 93-95.

Dziękuję za pomoc
PS: przepraszam za błędy
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 25/11/05, 20:52

Witam was
Zrobiłem schemat mojego montażu na mojej R5 na chwilę obecną nie skończyłem montażu ale jeśli może ci to pomóc to już jest dobrze.
http://members.chello.fr/a.meaglia/ShemaR5.doc
0 x
Avatar de l'utilisateur
Guimcdo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/11/05, 19:22
Lokalizacja: Przyjemność dotyku (31)




przez Guimcdo » 26/11/05, 01:16

Dziękuję za odpowiedź

Więc jeśli się nie mylę:
- benzyna R5
- Rozpylanie w reaktorze przez gaźnik
- Pionowy montaż reaktora

Twój schemat jest ciekawy, ale niestety nie odpowiada na moje pytania, ponieważ twój sposób opryskiwania w reaktorze jest przeciwieństwem tego, co chcę zrobić, mimo wszystko cenię sobie twój schemat, aby mnie zainspirować.
Czy znasz kogoś, kto już zasila gaźnik (silnik) tylko gazami z reaktora?

Dzięki za pomoc
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 26/11/05, 09:59

Myślę, że wszystko w porządku, położenie reaktora(ów) nie ma znaczenia.

Z drugiej strony nie potępiaj klasycznego wlotu powietrza z dwóch powodów:

- Biorąc pod uwagę przekrój przepływu powietrza w reaktorze, twojemu silnikowi zabraknie powietrza

- Jak za dużo zasysamy przez reaktor, za bardzo go schładzamy i nagle "podrywa", to już nie działa.

Myślę, że André może to potwierdzić!

W przeciwnym razie moim zdaniem nie ma sensu robić 2 reaktorów, wystarczy jeden. Ja na moim aucie 2.0l benzyna zaplanowałem pojedynczy reaktor o średnicy wewnętrznej 18.1mm i tłoczysku 16.

powodzenia
0 x
Avatar de l'utilisateur
Guimcdo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/11/05, 19:22
Lokalizacja: Przyjemność dotyku (31)




przez Guimcdo » 26/11/05, 15:37

Dziękuję za odpowiedź nlc,

Przede wszystkim, jeśli chodzi o liczbę reaktorów, to raczej konfiguracja 4-cylindrowego Forda mi to dyktuje:
Rzeczywiście kolektor to 4 w 2, potem 30 cm później złącze 2 w 1, dlatego montaż dwóch dławików wydaje mi się łatwy, ale nie jest to obowiązek, wrzucę Ci dobrze zdjęcia, ale Nie wiem jak (jeśli ktoś chce mi wytłumaczyć).

Do potępienia klasycznego wlotu powietrza, nie pomyślałem, że chłodzi reaktor, ale rzeczywiście, w związku z tym, w jakiej temperaturze powinien być reaktor, aby działał optymalnie?
Niemniej jednak upieram się (i tak, jestem uparty), aby potępić część tego wlotu powietrza za pomocą przepustnicy i skalibrowanej sprężyny, która podczas uruchamiania i tak długo, aż układ ma temperaturę, przepuszcza całe powietrze z wlotu, a następnie, gdy układ jest aktywowany, przepustnica zamyka x% sekcji wlotowej. (x% zostanie określone eksperymentalnie, w zależności od temperatury reaktora)

Co o tym sądzisz?

W przeciwnym razie, bardziej przyziemne pytanie, czy znasz dostawcę surowca do reaktora (pręt, rura, stal nierdzewna...)?

Dziękuję za twoją cenną pomoc.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 26/11/05, 21:28

W przypadku temperatury reaktora wydaje się, że im jest cieplej, tym lepiej!
Ja w twoim przypadku umieściłbym reaktor tam, gdzie 2 części spotykają się w jednym, nawet jeśli jest o 30 cm dłuższy. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaizolować garnek aż do reaktora, żeby złapać trochę °C! Wreszcie po musi zobaczyć konfigurację ...

Co do surowca, przyznam, że miałem problem ze znalezieniem go, jest to phil 14 du forum który pomógł mi z kawałkami, które zostawił. (jeszcze raz dziękuję Phil! Czek wychodzi w poniedziałek, otrzymałem paczkę dziś rano!)

Właściwie znalazłem wszystko, czego potrzebowałem, ale w hurtowni nie mógł dostarczyć mniej niż 6m pręta i 3m okrągłego! To było trochę dużo!!
0 x
JoePMC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 13/01/05, 10:32




przez JoePMC » 09/12/05, 13:48

Witam,

Ja także przeprowadziłem montaż na moim Fordzie fiesta 1.8D w 1995 roku.

Jeśli chcesz jakieś informacje na temat zgromadzenia, mogę ci ich udzielić.

Wyślij mi wiadomość, jeśli chcesz porozmawiać z tel

Joepmc
0 x
Avatar de l'utilisateur
muzo_31
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 07/10/05, 17:11




przez muzo_31 » 09/12/05, 21:12

Dla temperatury gazu pantone, która jest w porządku, myślałem, że odczytuję 120 ° C na wylocie reaktora. Mam nadzieję, że za kilka tygodni będę mógł podzielić się swoimi pomiarami na xantia TD.

Aby korzystać tylko z wody, musisz przestać marzyć! :P
Gdyby silniki mogły pracować tylko z parą, nie byłoby to znane : Lol:
Wątków jest wiele, jeśli chodzi o założenia, jaki jest skład gazu pantone, ale moja synteza byłaby taka, że ​​domieszkowanie wodą daje tylko suchą parę o określonej polarności elektrostatycznej. ten gaz, dodany do mieszanki powietrza z olejem napędowym, poprawiłby spalanie w silniku. (zysk z konsumpcji, zysk z zanieczyszczenia)

Nie daj się zaskoczyć tym wszystkim eksperymentom (dobrze udokumentowanym, na poparcie filmu), w których używa się bełkotki. Chłopaki nalewają litry wody i dolewają szklankę benzyny (niektórzy po prostu wkładają składniki na pizzę ;)) silnik na pewno odpali, chodzi dobrze jak na czas filmu, ale reszta w bubblerze, gdy silnik jest zgaszony, nigdy nie jest pokazywana, Co mówi, że silnik zjadł wszystko ?

Moja rada to postawić na sam doping i dobrze go zoptymalizować. Aby pójść dalej ekonomicznie, roluj ze zużytym olejem roślinnym! to jest ekologiczne 8)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138