Doping 2,8l JTD 2005 127 cv

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
chris59
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 04/07/12, 03:03
Lokalizacja: Północna, Avesnois
x 1

Doping 2,8l JTD 2005 127 cv




przez chris59 » 04/07/12, 15:01

Halo
Patrzę na twój post przez kilka lat, kupiłem używany samochód kempingowy Chciałbym wodę z domieszką, ale mam trochę problemów ze zrozumieniem.

Ideałem byłoby znaleźć kogoś w mojej okolicy, aby odpowiedzieć na moje pytania, mieszkam w avenois.

Nigdy nie lutowałem, wiem, jak lutować do dziobu i mam metalową tokarkę (znam ten wózek).

silnik

2.8L Sofim 127 CV wtrysk bezpośredni + turbo
wylot spalin pozioma średnica zewnętrzna 53 mm.
zużycie 13 15L 100 km / h

Masa pojazdu około 3tonnes + przyczepa około 1 ton


Oto moje pytania:

- Jaką średnicę mój reaktor powinien wziąć pod uwagę powyższe informacje?
- W reaktorze znajduje się pręt stalowy, czy jest to specjalna stal, czy też mogę użyć chromowanego pręta cylindrycznego, który odzyskuję, czy ma średnicę lub kształt, którego należy przestrzegać i jak to zrobić umieścisz go na środku reaktora.

- Wazon ma stały poziom, który jest lepszy w użyciu.

- Musi zwrócić gazy wlotowe przed turbo lub później.

- Zbiornik wody powinien zrobić o ile

- Bubbler, to ?????

merci d'Avance
0 x
Vive econologic
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Doping na 2,8l JTD 2005 127 cv




przez Flytox » 04/07/12, 19:45

Cześć chris59, witaj w klubie.

chris59 napisał:Oto moje pytania:

- Jaką średnicę mój reaktor powinien wziąć pod uwagę powyższe informacje?


Wymiary reaktora nie są krytyczne w odniesieniu do tego lub tego silnika. Twój reaktor powinien znajdować się jak najbliżej turbosprężarki, aby wykorzystać ciepło resztkowe, a jego sekcja nie powinna przekraczać 1 / 3 tych spalin w tym samym obszarze.

- W reaktorze znajduje się pręt stalowy, czy jest to specjalna stal, czy też mogę użyć chromowanego pręta cylindrycznego, który odzyskuję, czy ma średnicę lub kształt, którego należy przestrzegać i jak to zrobić umieścisz go na środku reaktora.


Dzięki stali nierdzewnej nie będziesz się nudzić korozją : Mrgreen: , według André bar jest lepszy niż tuba. Kształt pręta nie jest krytyczny, „standardowy” luz na promieniu wynosi od 0.8 do 1.5 mm. Długość od 120 do 220 mm?

Do centrowania, jeśli masz zakręt .... na przykład przekręcasz poprzeczkę i tworzysz obrożę (gry 1 / 10 mm z kopertą) w górę i w dół, po przejściu do pliku, aby wyjść kanał gazu i punkty 3 lub 4 do centrowania pręta w obwiedni. Lub wygnij punkty podparcia 3 lub 4 u góry iu dołu pręta i umieść je z powrotem w rundzie ... itd ...

- Wazon ma stały poziom, z czego lepiej korzystać…

Bubbler o stałym poziomie początkowo nie jest obowiązkowy, czas na debugowanie bestii. Najprościej, weź kroplówkę medyczną. Regulujesz przepływ około 1 litra / godzinę i wstrzykujesz go. :P

- Musi zwrócić gazy wlotowe przed turbo lub później.

Wysyłanie gazu tuż przed turbo jest wydajne i znacznie łatwiejsze do zarządzania niż po turbo. Podczas korzystania z obniżenia przed turbo, aby zasysać reaktor i bełkotkę. Za turbo oznacza to, że obwód barbotera itp. Jest pod ciśnieniem ...... pełen problemów do rozwiązania, gdy obwód zmienia ciśnienie (turbosprężarka się uruchamia), nie zawsze wiemy, w którym kierunku zostanie wykonany l przepływ ....:zmarszczyć brwi: : Mrgreen:

- Zbiornik wody powinien zrobić o ile

Nie jest to bardzo ważne, drabinka stołowa na 1 litr / godzinę, ale na początku będziesz musiał regularnie monitorować, co się stanie, i może być wystarczający mały zbiornik (napar). Na moim R19 mam litry 5 (około użyteczne 4).
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
chris59
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 04/07/12, 03:03
Lokalizacja: Północna, Avesnois
x 1

Karmienie 2.8L Sofim




przez chris59 » 04/07/12, 20:08

powitanie

dziękuję za czas, który mi dałeś, widzę już jaśniej.
0 x
Vive econologic
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 04/07/12, 20:08

Witaj, masz bardzo fajny podpis : Mrgreen:

Tak, a turbo to turbosprężarka, która podwoi ciśnienie atmosferyczne i ilość O2 połkniętą przez silnik.
Więc nie ma ssania, ale znaczny przepływ zwrotny za wlotem turbosprężarki.
Jest to przeciwieństwo żądanego efektu.
Przed turbo aspiracją znajduje się duża dobra depresja.
Ponieważ nie zamontowałem reaktora na dużym pojeździe, nie mogę już pomóc.
Będę po prostu jeździł moim ekonokitem (zewnętrznym reaktorem) na samochodzie kempingowym moich rodziców, aby w sierpniu zejść nad morze. To Peugeot 2500cc TD.
Mój ojciec jest dobrze zapakowany, żebym mógł go podrapać.
Ten obornik (samochód kempingowy) zużywa teraz cicho 14l / 100.
Widziałem więcej różnic niż na moim 305D i tych 4.9l / 100.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
chris59
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 04/07/12, 03:03
Lokalizacja: Północna, Avesnois
x 1

Re: Doping na 2,8l JTD 2005 127 cv




przez chris59 » 05/07/12, 14:21

Witam wszystkich

Uruchomiłem małą szarą materię, którą mam, a on ją wyjął.

- Zamówiłem elektrozawór 12 € na Ebay, aby nałożyć puszkę litrów 5.
Podłączę go do Neimana pojazdu, za nim dostosuję kroplówkę (aby uniknąć napełniania reaktora w przypadku zapomnienia).

- Następnie jako przedłużenie kroplówki chcę umieścić rurkę hamulcową samochodu (zestaw naprawczy miedzi), ponieważ nie mam tego, co trzeba lutować, ale wiem, jak stukać, bardziej jak ta rura jest bardzo elastyczny, pozwoli mi ominąć kolektor, a nawet turbosprężarkę, dzięki czemu woda będzie już podgrzana przed wejściem do reaktora.

Moje pytania:

- Czy rura hamulcowa samochodu będzie wystarczająco duża, aby przenieść wodę do reaktora i czy mogę również użyć tej samej rury z reaktora, aby wysłać ją do wlotu.

- Czy reaktor może być poziomy, czy lepiej go przechylić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
0 x
Vive econologic
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Doping na 2,8l JTD 2005 127 cv




przez Flytox » 05/07/12, 22:21

chris59 napisał:- Następnie jako przedłużenie kroplówki chcę umieścić rurkę hamulcową samochodu (zestaw naprawczy miedzi), ponieważ nie mam tego, co trzeba lutować, ale wiem, jak stukać, bardziej jak ta rura jest bardzo elastyczny, pozwoli mi ominąć kolektor, a nawet turbosprężarkę, dzięki czemu woda będzie już podgrzana przed wejściem do reaktora.


Przewód hamulcowy jest zwykle bardzo mały (2 lub 3 mm w środku?). Istnieje duża wada, jeśli lokalnie temperatura jest zbyt wysoka (na przykład w przypadku kolektora wydechowego), tworzy bufor pary. Ciśnienie gwałtownie rośnie i natychmiast usuwa flotę rur. Ostatecznie operacja jest bardzo chaotyczna / niekontrolowana.

Jak słusznie powiedział André, większość pracy nad stworzeniem Gillier Pantone polega na przygotowaniu pary, która wejdzie do reaktora. Po prostu gorąca woda, to nie wszystko! Musisz znaleźć odpowiednią mgiełkę powietrzną pary wodnej i kropelek wody ....... O wiele łatwiej powiedzieć niż uświadomić sobie : Mrgreen: Do tego potrzebny jest Natychmiastowy Generator Pary lub barbotaż lub… chai nie co, ale konieczne jest przygotowanie pary przed reaktorem.

- ... i czy mogę również użyć tej samej rury z reaktora, aby wysłać do przyjęcia


Nie, potrzebujesz między 10 a 16 mm? Wyprodukowałeś dużo gazu (pary), aby nie działał zbyt długo, tracił ładunek i tracił ciepło. :P

- Czy reaktor może być poziomy, czy lepiej go przechylić?


AMHA Należy bezwzględnie unikać poziomego położenia reaktora. Jeśli w pewnym momencie podczas hamowania lub przyspieszania znajduje się w nim woda w stanie ciekłym, flota nagle przenosi się do innej części reaktora, niekoniecznie w tej samej temperaturze, i to może wytworzyć duży podmuch pary, który popycha wodę przed sobą… nadal działa chaotycznie. W pozycji pochylonej lub pionowej efekty te są bardzo wyraźnie osłabiane, a działanie jest bardziej stabilne. (zazwyczaj nie wykonujemy „lotu powrotnego” Twoim samochodem.
: Mrgreen:)
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
chris59
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 04/07/12, 03:03
Lokalizacja: Północna, Avesnois
x 1

Re: Doping na 2,8l JTD 2005 127 cv




przez chris59 » 06/07/12, 15:05

cześć

Wyjeżdżam na wakacje pod koniec miesiąca, będę robił 3000km i to, co mogę przejechać z kroplówką podczas tej podróży, będę ekonologizować z tym systemem.

Nie mam zbyt wiele Temp, więc system kroplowy podoba mi się dobrze, jeśli nie pozwolę mi na ekonologię, ponieważ buler w ogóle nie rozumiem (jeśli masz plan, jestem zainteresowany).

Mam puszkę litrów 5, za którą dostosowuję kroplówkę.
Myślę, że aby umieścić puszkę za siedzeniem pasażera, aby mieć dobre nachylenie, średnica rury to milimetr 4, a następnie I metr 1, aby dostać się do reaktora.

Jak byś zrobił
https://www.econologie.info/share/partag ... JyF9Is.pdf

Z przyłącza na rurze B muszę przejść rurą miedzianą, jaki odcinek należy umieścić i jaką długość?

Reaktor wylotowy, który zamierzam umieścić 10 Int, muszę przejść wzdłuż garnka, aby utrzymać ciepło lub rozprzestrzeniać się.

merci d'Avance
W przeciwnym razie będę musiał zdemontować bubbler na R19 na południowym zachodzie. :D
0 x
Vive econologic
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Doping na 2,8l JTD 2005 127 cv




przez Flytox » 06/07/12, 23:05

chris59 napisał:cześć

Wyjeżdżam na wakacje pod koniec miesiąca, będę robił 3000km i to, co mogę przejechać z kroplówką podczas tej podróży, będę ekonologizować z tym systemem.


Musisz odbyć minimum kilometry, aby sprawdzić, czy wszystko idzie dobrze, zanim wyruszasz w długą podróż. Należy upewnić się, że silnik dobrze zużywa wodę. Należy unikać, aby na przykład kondensacja wypełniała delikatnie dolny punkt rurociągu lub kolektora wstępu ... Na przykład, aby połknąć łyk wody ... i można wrócić pieszo ... :płakać: : Mrgreen:
Nie mam zbyt wiele Temp, więc system kroplowy podoba mi się dobrze, jeśli nie pozwolę mi na ekonologię, ponieważ buler w ogóle nie rozumiem (jeśli masz plan, jestem zainteresowany).


Bubbler to mały zbiornik wody, podgrzewany w taki czy inny sposób (spaliny, kanał wydechowy, obwód chłodzenia silnika itp.). Powietrze, które zasysa silnik, wchodzi od dołu, aby wzbić się w powietrze, gdy unosi się na powierzchnię. W ten sposób powstaje mieszanina powietrza, pary wodnej i kropelek wody „dobrze dopasowana” do reaktora.

Z przyłącza na rurze B muszę przejść rurą miedzianą, jaki odcinek należy umieścić i jaką długość?


Myślę, że aby oddzielić gazy od wody, potrzeba co najmniej 10 mm średnicy i nachylenia.

Reaktor wylotowy, który zamierzam umieścić 10 Int, muszę przejść wzdłuż garnka, aby utrzymać ciepło lub rozprzestrzeniać się.


Aby dowiedzieć się, co się dzieje (wystarczająco lub za mało), należy zmierzyć temperaturę pary między wylotem reaktora a wlotem. Średnica jest dobra, długość jest zwykle wybierana jak najkrótsza, z nachyleniem i bez niskiego punktu. Zdania co do temperatury do osiągnięcia są podzielone, niektórzy mówią o około 57 ° (mam pewne wątpliwości), wydaje mi się, że poniżej około 75 ° „na dłuższą metę” kończymy topienie reaktora, poza do 170 °? nie ma problemu.

W przeciwnym razie będę musiał zdemontować bubbler na R19 na południowym zachodzie. :D


La Doloréan jest dobrze strzeżony ... ale możemy wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem.Obraz : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
chris59
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 04/07/12, 03:03
Lokalizacja: Północna, Avesnois
x 1

druga próba




przez chris59 » 27/07/12, 18:03

powitanie
0 H 00 - Uruchamianie skrobaka
0 H 01 - Ustawienie wody początkowej 250ml / godz
0 H 03 - Wydajność pary
0 H 08 - 3 Pétarades w rurze para sprawia, że ​​trochę światła wydmuchuje
0 H 11 - 3 Pétarades w rurze para sprawia, że ​​trochę światła wydmuchuje
0 H 14 - 3 Pétarades w rurze para sprawia, że ​​trochę światła wydmuchuje
0 H 17 - 3 Pétarades w rurze para sprawia, że ​​trochę światła wydmuchuje
0 H 20 - zamknięcie wody
0 h 23 - 3 Pétarades w rurze pary i zatrzymywanie wylotu pary.

Podczas całego testu nie wypłynęła ani kropla wody.
Czy uważasz, że mogę wykonać test w jego warunkach bez eksplozji silnika.

http://www.dailymotion.com/video/xsg5b0 ... par-h_auto
0 x
Vive econologic
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: druga próba




przez Flytox » 27/07/12, 23:10

Cześć chris59
chris59 napisał:Podczas całego testu nie wypłynęła ani kropla wody.
Czy uważasz, że mogę wykonać test w jego warunkach bez eksplozji silnika.

http://www.dailymotion.com/video/xsg5b0 ... par-h_auto


Chai nie, jeśli to mój komputer, ale mam dźwięk, a nie obraz. Nie będziesz miał innego formatu wideo?

Skrobaczka jest znacznie lepsza niż cokolwiek innego do przeprowadzania symulacji, ale nie odpowiada na wszystkie pytania. AMHA na początku konieczne jest również nadzorowanie kompletnego rzeczywistego montażu w pojeździe z bardzo bliskiej przestrzeni, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, powiększa się okres kontroli. (jakby przecieki, giętki wąż delikatnie się zapycha, jest zablokowany w takim miejscu ... wypełnia się tutaj flotą ... po godzinie w mieście ... Po chwili / kilometry / przystanki / różne warunki na drodze, wiesz, jak bestia reaguje i istnieje większe ryzyko. :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127