300D Mercedes turbodiesel z dopingiem wody

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

300D Mercedes turbodiesel z dopingiem wody




przez Andre » 12/05/12, 04:47

Halo
Mercedes seria 123 300D turbo diesel silnik 5 cylindrów 3 litry automatyczna skrzynia biegów z 1984r bardzo rustykalna mechanika raczej ciężki wtrysk pośredni często pracuje na oleju do smażenia na tyle gdy robię jazde testowe od 280 do 300km aby mieć precyzję pomiaru.

Po problemie z rozrusznikiem wyjąłem rurę wydechową która również pękła i skorodowała pod izolacją wyjąłem układ aby go odbudować i obejrzeć drążek włożyłem drugi trzpień ze stali nierdzewnej z innego stopu

Długą wędkę 150mm zrobiłem 12268 km potem wymieniłem na krótszą 100mm na krótką zrobiłem 84097 km i zużyłem średnio 1 litra wody na 2km
Pojazd ma obecnie 414015 km.
Jego najlepsze spalanie wyniosło 5,9 l/100 jadąc z prędkością 100 km/h, 105 km/h, choć często jest to między 6,2 a 6,7 ​​l/100 km.
Jeśli chodzi o wędkę, ma matowe wykończenie, a jeśli spojrzysz na nią przez szkło powiększające, wszystko dziobnie małymi czarnymi kropkami wzdłuż, jest też długa spirala na krótkiej, podczas gdy na długiej, która przepracowała tylko 12 268 km tor spirali jest raczej regularny, a przy skoku odpowiadającym promieniowi pręta spirala ta jest bardziej widoczna na wyjściu z reaktora części gorącej.
Te wędki, kiedy je odkładam, są gładkie i błyszczące z polerowanym wykończeniem.
Kiedy mówimy o docieraniu, to bardziej gdy pręt ma wygląd śrutowany, korpus reaktora pozostaje gładki, ale nie błyszczący, raczej matowy na poziomie pręta, ale przed i za prętem cienka warstwa wapienia .
Po wielu próbach nie opłaca się przegrzewać powietrza na wlocie do reaktora tylko ok 25 do 35C daje to dobre efekty trzeba starać się utrzymać mgiełkę.

Nie potrafię wyjaśnić, dlaczego pręt ulega ścieraniu i gryzieniu, ten pręt nie jest izolowany, oś środkowa jest przyspawana bezpośrednio do korpusu reaktora, aby uniknąć wibracji i zużycia reaktora.
Kiedy pracowałem w hucie przyniosłem pręt do laboratorium metalurgicznego i miałem mało wyjaśnień, nazywa to po prostu kilofem, ale nie znając pochodzenia tego ścierania

Niektóre zdjęcia

Obraz

Obraz


Obraz



Obraz

Obraz


Obraz

Obraz

Obraz

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 12/05/12, 06:18

brawo
To niezła konfiguracja. Bardzo profesjonalnie.
Piękne srebrne spawy. To pokazuje :P
Wszystko fajnie zintegrowane.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
alaniesse
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 19/03/11, 10:47
x 2




przez alaniesse » 12/05/12, 08:45

Dobra robota Andrzeju.
Wymagałoby to zamgławiania za pomocą elektrycznego rozpylacza, aby mieć bezpośrednie 5 mikronów.
Zgadzam się co do temperatury, zamgławiam na zimno i sprawdza się bardzo dobrze.
gdy temperatura jest wysoka, latem, po południu, system działa gorzej

jeśli chodzi o rdzeń reaktora, myślę, że forma „zużyta”, „przetarta” jest formą „dotartą”, tak właśnie powinno być.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 12/05/12, 12:07

Witam André

Sprytna integracja organów... 8) 8)

Nie jestem pewien, czy zrozumiałem wszystkie subtelności. :płakać:
Popraw mnie, gdzie jest źle : Mrgreen:

- Jest zbiornik spryskiwacza przedniej szyby zawierający wodę do zużycia, ze zintegrowaną pompą, która sama zasila zbiornik „kosiarki”, przekształcając go w stały poziom „elektryczny”. To z kolei powinno uruchomić pompę zbiornika wody, gdy poziom jest zbyt niski. (efekt naczyń połączonych między zbiornikiem kosiarki a bełkotką/grzałką).

- Za zbiornikiem kosiarki woda przepływa przez filtr i dociera do górnej części bełkotki/grzałki (rura zespawana pionowo). Całość ogrzewana bezpośrednio przez garnek.

- Para wychodzi przez górną część bełkotki/grzałki, dociera do „T” w celu zmieszania z powietrzem (za turbosprężarką i elektrozaworem?).

- Nie licząc podłączeń do reaktora i dolotu (wlot turbiny?), których nie widać!?
:płakać: : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 13/05/12, 05:15

Halo

Kilka zdjęć i wyjaśnień

Pierwsze wydanie 2005
Obraz

druga wersja 2005 trzecia wersja 2012 tylko zmiana długości pręta i innego materiału
Obraz

Zespół rur reaktora
Obraz

Wiercenie rury wydechowej
Obraz

Pręt o średnicy niemagnetycznej 100 mm
Obraz

Pręt ze stali nierdzewnej 150mm lekko magnetyczny
Obraz
Wlot wylotowy silnika przed turbosprężarką w zwężce
Obraz

zwężka
Obraz
Venturia w wężu
Obraz

Produkcja termopar
Obraz

Termopara spawalnicza TIG
Obraz


Dla Flytoxa
Tak naprawdę nie ma bełkotki, woda jest rozpylana jak niskociśnieniowy pistolet do malowania powietrzem z turbosprężarki, nieuniknione duże krople uderzają w dno suchej komory w wydechu i rozbijają się na drobne krople, które wznoszą się, przechodząc przez miedziany zagięcie (schłodzenie) do powietrza zewnętrznego i wejście do reaktora.
Istnieje pewna subtelność w sposobie rozpylania, to znaczy tworzenia emulsji powietrzno-wodnej w celu wytworzenia mgły lub chmury

Dla Alaniessy
Tak, zamgławiacz piezoelektryczny tworzy odpowiednią mgłę dla reaktora, to właśnie z nim zrobiłem swoje pierwsze doświadczenia na początku 2000 roku na paliwie pantonowym (co bardzo różni się od dopingu wodnego)
główną wadą jest to, że wymaga wysokiej jakości czystej uzdatnionej wody i że potrzeba kilku głów, aby przepuścić 1 litr wody w ciągu godziny, więc szukałem innych emoten, aby zrobić tę chmurę bez niedogodności, a także mieć możliwość automatycznej regulacji przepływu td , woda przy obciążeniu silnika, a nie przy poborze prędkości (depresji) klucza
barbotaż nawet za gorący lub woda w odparowaniu wystarczy zaadaptować dobrą rurkę albo w zagłębieniu albo lekko schłodzoną by doprowadzić parę w mgłę tuż przed wejściem do reaktora.
Za pomocą ciśnienia turbo dokonuję automatycznej regulacji z obciążeniem iz lekkim opóźnieniem, zanim ciepło przeniknie do rury reaktora
również przy zimnym starcie łatwo jest odciąć powietrze atomizujące, gdy reaktor nie jest gorący, a jeśli tonie, łatwo jest odciąć atomizację, aby powietrze mogło przejść do reaktora.
Podczas długiego zjazdu, nawet jeśli silnik pracuje szybko, turbosprężarka nie wytwarza ciśnienia, więc nie ma wody.
Pozwala to na zbadanie każdego rodzaju wody żelazistej, zasadowej, a nawet nadtlenku wodoru lub zawierającej osad (woda destylowana lub dejonizowana nie jest najlepsza w domieszkowaniu wody).

André
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 13/05/12, 06:11

Halo

Dzisiaj miałem okazję mieć mikroskop, który powiększył 100x, co pozwoliło mi zbadać łodygę.
wygląda jak asfaltowa nawierzchnia pełna małych szczelin z błyszczącymi złotymi i srebrnymi plamkami w wypalonych czarnych kraterach.
Następny test podam Ci kawałek pręta nawet dobrze wypolerowany materiał ma auto iskry zapłonowe świecy i sprawdź pod mikroskopem czy kratery są podobne?

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 13/05/12, 06:40

witam André

Czy omawiany pręt jest ze stali nierdzewnej?
Kolory mogą pochodzić z wyżarzania.
Jak w przypadku hartowanego żelaza/stali, aby zmienić kolor na niebieski (sprężyna piórowa)
zobacz żółty, a nawet tęczowy.
Różne kolory zanurzenia.
Ponadto jest to twój promień:
Obraz
http://jean-paul.gauche.pagesperso-oran ... chniq.html

Żółty kolor to Twój słupek, który osiągnął 210°/220° w stabilnym okresie

Jeśli się nie mylę: wyżarzanie ma miejsce, gdy udajesz, że usuwasz moczenie bez ogrzewania wystarczającego do osiągnięcia namoczenia. Stopniowo zwiększając temperaturę i bardzo powoli ją obniżając, aby uniknąć ponownego nasiąknięcia powietrzem.

Jest to technika naprawy pękniętych na końcach sprężyn wahadła.
Stal jest krucha (niebieski). Musisz ponownie zmiękczyć (żółty).
Aby przerobić hak do zawieszania. Bez niego ustępowanie między żółtym a niebieskim.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
alaniesse
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 19/03/11, 10:47
x 2




przez alaniesse » 13/05/12, 11:03

Tak André, utknąłem w swoim systemie. ponieważ używam elektrycznych zamgławiaczy, mogę wziąć tylko czystą wodę, do dopingu.

do reakcji reaktora (aby uzyskać reakcję superreaktora), potrzebuję węgla, benzyny lub alkoholu) daje mi ten węgiel, który wydaje mi się niezbędny do reakcji przemiany cząsteczki wody w coś związanego z wodór.

pasek dla mnie jest fioletowy lub szary, kiedy działa dobrze.
(w przypadku mieszanki wody i benzyny lub wody i alkoholu), dla silników, które działają tylko na tej mieszance.

dla mnie to, co robisz André, to doping, ponieważ większość tego, co zużywa silnik, pochodzi z paliwa, woda jest dodatkiem i pozwala na spadek zużycia.

to, co robisz, jest doskonałe i służy jako punkt odniesienia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 13/05/12, 12:59

Ups, wiadomość zniknęła :płakać: :zmarszczyć brwi:

Dzięki tym dodatkowym informacjom André jest znacznie jaśniejszy.
Dobrze przemyślany, zintegrowany trik... 8) 8)

Czy potrzebujesz całej tej objętości/długości dla pionowej rury, która odbiera powietrze i wodę?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 13/05/12, 15:39

Halo

Plasmanu

Nie chciałbym was wprowadzać w błąd, mały pręt ze stali nierdzewnej przedstawiony na zdjęciu i nowy, który właśnie otrzymał spawanie TIG z 6 punktami centrującymi i osią ustalającą, żółty kolor jest spowodowany spawaniem, ja go wypolerowałem, a następnie zainstalowałem go w reaktorze w 2005 roku i nigdy nie wróciłem, aby go zobaczyć, potem wyjąłem go w 2012 roku, aby zastąpić go dużym 150 mm.
W domieszkowanym wodą silniku wysokoprężnym o niskim obciążeniu temperatura jest zbyt niska, aby zabarwić pręt.

Skróty
pomimo pozornego podobieństwa między pełnym pantonem a domieszkowaniem wodnym jest duża różnica tylko pręt i reaktor, które mają pozory
temperatury na wlocie i wylocie są różne, podobnie jak objętość gazu przechodzącego przez reaktor.
Stosowałem dość duże proporcje alkoholu z wodą w zimnych okresach, chociaż na dieslu trzeba uważać na rykoszety silnika (nie miałem żadnych problemów z dolotem) na dieslu efekty nie były zauważalne pomiędzy zwykłą wodą lub 50% alkoholem/wodą.

Flytox
długa rura to kwestia wygody dostępu do wlotu reaktora, który utknął za filtrem powietrza.
Podsumowując, wkładasz reaktor, o którym wiesz, że jest funkcjonalny i dostosowujesz dowolną metodę wejścia, gaźnik, bełkotkę wtryskową, zamgławiacz, mokry filc itp., Łatwo wymienialny nawet podczas podróży. ponieważ to na tym poziomie dokonuje się ulepszeń.

wlot to króciec wydechowy 3/4 więc wystarczy wkręcić osprzęt w ten króciec, na początek wypróbowałem całą gamę małych dysz do gaźników od 3,2mm do 8mm dysze o różnym wydatku do wody, różnej emulsji rurki o różnych wysokościach otworów itp. gaźnik wymaga dobrego podciśnienia na wlocie, co ogranicza rozmiar małej dyszy Venturiego, a także wymaga stałego poziomu (mały zbiornik) wtrysk jest mniej krytyczny na poziomie małego zbiornika, ale przy dużych obrotach (+ciśnienie turbo) ma tendencję do wypychania dużych kropel, wyważałem cały układ pod jazdę w okolicach 100kmh..

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118