w przeciwnym razie podgrzej reaktor

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
szybki
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 09/06/05, 22:57
Lokalizacja: 97290 Marin Martynika

w przeciwnym razie podgrzej reaktor




przez szybki » 14/11/05, 22:25

Witam wszystkich
Czy ktoś próbował ogrzewać reaktor inaczej niż przez wydech?
Ja bym spróbował wyeliminować przepływ gazów spalinowych i ogrzać rurkę wokół pręta przepuszczając przez nią prąd elektryczny o napięciu 12 V i kilku garściach amperów (trzeba odizolować wszystko elektrycznie, inaczej cześć iskry)
zalety tej zasady:
aby móc umieścić reaktor jak najbliżej ssania (na rurze dopływowej)
unikaj budowy i modyfikacji rury wydechowej (duża część pracy!)
stała lub regulowana temperatura reaktora (+ lub - amper)
niedogodności:
nie wykorzystuje ciepła odpadowego (ale biorąc pod uwagę inne straty, nie jesteśmy już na to gotowi!)
prawdopodobnie wymaga drugiej baterii, jeśli chcesz móc uruchomić się ponownie po 2 godzinach użytkowania!
problem:
jakiego materiału i grubości rurki użyć, aby dobrze się nagrzewała (wydaje mi się, że między 500 a 700 stopni) bez pompowania zbyt dużego prądu?
aluminium miedź inne?
Jeśli masz pomysły i dobre lub złe opinie na temat zasady, nie wahaj się, wszyscy jesteśmy zainteresowani.
do zobaczenia, dobranoc
0 x
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 15/11/05, 08:23

cześć, szybko
zawsze możesz spróbować, ale wiedz, że proces ten działa tylko wtedy, gdy masz podwójny przepływ i dodatkowo odwrotny
Przetestowałem to na własny koszt na pierwszym montażu, ponieważ zamontowałem reaktor równolegle do głowicy cylindrów, więc nie ma przepływu wstecznego ani poziomu zużycia, ponieważ umieściłem reaktor w rurze i przy przepływie wstecznym zużycie = -1L/100
ale możesz też podgrzać go za pomocą LDR jak merco na quanthome najwyraźniej daje to takie same wyniki chociaż trochę w to wątpię
zależy od Ciebie
Informuj nas na bieżąco
0 x
szybki
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 09/06/05, 22:57
Lokalizacja: 97290 Marin Martynika




przez szybki » 15/11/05, 20:06

Dobry wieczór,
ldr = płyn chłodzący, czy to już to?
nie nagrzewa się bardzo, maksymalnie 100°, to wystarczy?
zasada przepływu wstecznego nie przypomina magnetyzmu i docierania na północ.
Spróbuję wykonać zespół bez przepływu wstecznego i podgrzać go wystarczająco mocno, zobaczymy!
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 15/11/05, 20:26

To doświadczenie mnie interesuje!

Ponieważ dla mnie przepływ wsteczny pozwala po prostu mieć wyższą temperaturę na wyjściu reaktora niż na wejściu. W rezultacie powietrze wychodzące z barbotera przechodzi z najmniej gorącego do najgorętszego i może osiągnąć wyższą temperaturę, niż gdyby powietrze przeszło z najgorętszego do najmniej gorącego (ze względu na bezwładność cieplną powietrze nie może się natychmiast nagrzać).

Mój pomysł na uproszczenie instalacji polegałby na przewierceniu rury wydechowej na wylot i umieszczeniu reaktora w temperaturze 90°C.

Dzięki takiemu montażowi w moim pojeździe będę mógł znacznie zbliżyć się do wylotu spalin silnika. Ale zobaczymy później, powinno już działać ze „standardowym” montażem!
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 116