Modyfikacja Pantone dla benzyny Renault Laguna 2.0l

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes

Modyfikacja Pantone dla benzyny Renault Laguna 2.0l




przez NLC » 14/11/05, 19:07

Dobry wieczór wszystkim!

Po kilku nocach refleksji, zaczynamy, wyruszam na przygodę.
W miarę postępów będę tu publikować, abyś mógł śledzić moją przygodę krok po kroku. Spróbuję wstawić zdjęcia, to i tak mówi więcej niż długa przemowa.

Tak więc przeszedłem pierwsze 2 kroki, które polegały na znalezieniu najlepszej lokalizacji dla reaktora i znalezieniu miejsca podłączenia pantonizowanego wlotu powietrza.

W przypadku reaktora, moim zdaniem, najłatwiejszym sposobem jest umieszczenie go w miejscu katalizatora. Wadą jest to, że jest około 1m od rur wydechowych, ale zaletą jest to, że dostęp do niego jest bardzo łatwy, gdy samochód stoi na moście, a przede wszystkim wystarczy odkręcić 3 śrubki, aby go zdemontować.... Zresztą Miałbym problem z postawieniem reaktora z przodu, bo miejsca jest bardzo mało.

Pojechałem więc na złomowisko i udało mi się znaleźć prawie taki sam katalizator, tylko rurka wychodząca z katalizatora, która będzie wpinana 1m dalej w tłumik, który jest za długi, ale łatwo będzie go przeciąć!

Więc mogę zdekapitować katalizator, usunąć plaster miodu i będę miał tyle miejsca, ile potrzebuję, aby umieścić reaktor. Jeśli chodzi o temperaturę, nawet jeśli jestem trochę daleko od rur wydechowych, myślę, że powinna ona nadal rosnąć dość wysoko, ponieważ i tak katalizator potrzebuje wysokiej temperatury do pracy. Jeśli to nie wystarczy, będę się izolować...

Co do wlotu powietrza na dolocie, zdaję sobie sprawę, że będzie to dziecinnie proste. Rzeczywiście mam 2 wloty powietrza na kolektorze. Pierwszy to ten, którego otwarcie jest modyfikowane przez motyl, który sam jest napędzany pedałem przyspieszenia.

Drugi, znacznie mniejszy, jest przeznaczony do odtwarzania w zwolnionym tempie. Istnieje serwomotor sterowany przez komputer, który zarządza tym wlotem powietrza, aby dostosować przepływ powietrza na biegu jałowym.
Oznacza to, że pierwszy wlot powietrza jest całkowicie zamknięty na biegu jałowym.

Zamierzam więc zrobić dolot powietrza na wlocie przeznaczonym dla biegu jałowego, ponieważ wężyk łączący kolektor z filtrem jest bardzo łatwo dostępny, a jego średnica wewnętrzna to około 10mm. Nie będę więc musiał robić zwężki Venturiego, bo już mocno ssie.

Mogę nawet trochę pomarzyć i wmówić sobie, że system pantone też zadziała w zwolnionym tempie!! :)

Teraz trzecim krokiem jest sam reaktor. Zrobiłem 3 markety budowlane, znalazłem rurkę stalową o średnicy 2mm, grubość 20mm. Średnica wewnętrzna wynosi zatem 1.25 mm.
Z drugiej strony nie znalazłem nic wspólnego z trzonem reaktora. Nie miały stalowego pręta o średnicy 15 mm. Myślę, że to jest średnica, której potrzebuję, ponieważ zrobiłaby przestrzeń między prętem a reaktorem 1.25 mm.

Więc jeszcze nie kupiłem dętki, bo najpierw muszę znaleźć coś do wędki.
W każdym razie myślę, że zostanę przy stali, ponieważ praca ze stalą nierdzewną wciąż nie jest łatwa.

Ciąg dalszy nastąpi.....
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/11/05, 23:56

Witam,
Zapominasz, że w tej dziurze był mały silnik z zaworem iglicowym, który kontroluje bieg jałowy, więc poderwiesz się na przyspieszonym biegu jałowym.
Układam w ten sposób na moim Chevy
ale na biegu jałowym masz dużo depresji, ale mało ciepła
tak mało wody w reaktorze...
Kolejna sprawa do dopingu wodą jak bierzesz stal i nie używasz auta na co dzień to w końcu zardzewieje (pręt) robiąc to ze stali nierdzewnej nie wymaga więcej pracy i spawa równie dobrze jak stal, nawet lutem
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 15/11/05, 09:57

Cześć André.

Co do przyspieszonego biegu jałowego, to myślałem o tym, ale jeśli silnik bierze obroty, ponieważ zasysa pantonowane powietrze, co daje lepszą eksplozję, to komputer powinien w związku z tym regulować ten wlot powietrza sterowany silnikiem elektrycznym, lekko go przymykając? Powinien teoretycznie może też wtryskiwać mniej paliwa?

W końcu i tak zobaczę, to dzięki eksperymentowaniu osiągnę postęp.



Jeśli chodzi o reaktor, czy uważasz, że tylko pręt może być wykonany ze stali nierdzewnej?
Bo jeśli używam stali nierdzewnej, to lepiej zrobić wszystko ze stali nierdzewnej, prawda? Rura reaktora, pręt, a nawet kolanka?

Cóż, to prawda, że ​​samochód i tak używam na co dzień.

W przeciwnym razie rury wydechowe pojazdów są stalowe. Ale czy jest zabezpieczony przed korozją, czy nie?

Cyril
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 15/11/05, 15:12

Witaj NLC
Co do biegu jałowego trzymałem elektrozawór i wchodzę przez wlot zaworu ERG który potępiłem to nadal daje dość wysokie obroty biegu jałowego, jak na ręczną automatyczną skrzynię biegów to nie przeszkadza zbytnio, ale automatyczna jak ja ma małą niedogodność . W jeździe skutkuje to dość szybkim toczeniem się z odpuszczonym pedałem gazu czyli 50kmh na biegu (gwałtowne hamowanie i pada na półprodukty.
To tylko małe wady, które można łatwo naprawić.
Jeśli chodzi o stal nierdzewną, najlepiej reaktor i pręt powinny być ze stali nierdzewnej, reszta konektorów i przewodów może być wykonana z mosiądzu, miedzi, które znajdziesz lokalnie w kanalizacji.
Możesz włożyć stalową rurę reaktora i pręt ze stali nierdzewnej, rura ma mniejszą skłonność do rdzewienia niż pręt (nie wiem dlaczego)
Zorganizuj się tak, aby mieć dwa gwintowane końce reaktora, co pozwala na skręcanie połączeń i jest łatwe do demontażu.
Jeśli rura reaktora jest cienka, wciśnij w nią ciasny metalowy pręt przed wspawaniem jej do rury wydechowej, co zapobiegnie spawaniu i pozwoli zachować prawidłową średnicę wewnętrzną.
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 15/11/05, 15:45

Masz rację, zrobię wszystko ze stali nierdzewnej, będzie lepiej. Właśnie wysłałem zapytanie o wycenę produkcji części.

Zrobię reaktor tak:

Obraz

Jeśli chodzi o długość L, to nie mam wielkiego wyboru, będzie 40cm. Rzeczywiście, chcę, aby wylot reaktora znajdował się tuż przed katalizatorem, a wlot reaktora tuż za katalizatorem. Otworzę go, aby wyjąć plaster miodu i podzielić go tak, aby reaktor nagrzał się jak najbardziej.

Dla wysokości H mam zamiar zrobić ją trochę krótszą niż wewnętrzna średnica mojej rury wydechowej, aby móc przepuścić wszystko do środka, a następnie wyprowadzić wlot i wylot reaktora przez 2 otwory, które wywiercę w rurze tłumika.

Rury reaktora/wlotu/wylotu będą zatem cięte pod kątem 45° i zespawane.
Zamierzam wziąć rurkę 21.3 x 1.6, co daje mi średnicę wewnętrzną 18.1 mm. W przypadku pręta wezmę średnicę 16 na długości 150 mm. Dlatego stworzy przestrzeń 1.05 między prętem a rurą, wydaje mi się, że nie jest źle!
Ostatnio edytowane przez NLC 15 / 11 / 05, 16: 23, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 15/11/05, 16:19

Przeniosłem, zmieniłem nazwę i umieściłem post-it w tym temacie
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 16/11/05, 00:23

dobry wieczór
odpowiedź do nlc
Przy dwóch kolankach spawalniczych nie ma już mowy o wyjęciu pręta, oględzinach czy wymianie, często po pewnym użyciu zaczyna wibrować i robi się luz, coś innego kolanka na
kwadrat taki, że to daje ograniczenie (coś o tym wiem, bo tak się ułożyłem, ale z obowiązku i
brak miejsca. i nie jestem z tego zbyt dumna
Jeśli masz możliwość zrobienia prostego reaktora z przewodem gwintowanym na obu końcach, łatwego do czyszczenia lub jakiejkolwiek innej modyfikacji, pomysł włożenia go w plaster miodu katalizatora i chyba dobre rozwiązanie (widziałem, że zrobił się czerwony ) pod warunkiem, że reaktor nie ochłodzi całego bałaganu. ponieważ reaktor, który działa dobrze, pochłania całe ciepło wokół niego.
Aby katalizator działał, również potrzebuje ciepła.
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 16/11/05, 09:17

Cześć André.

Tak, podejrzewam, że kąty proste nie są świetne, ale hej, to pierwsza próba!
Co prawda nie będzie można go usunąć, ale na pierwszą próbę będzie dobrze. Jeśli po jakimś czasie się poluzuje, powtórzę montaż dokładniej. W każdym razie później próbowałbym umieścić reaktor znacznie bliżej silnika, tuż za sondą lambda, aby mieć jeszcze więcej ciepła. Problem w tym, że w tym miejscu jest bardzo mało miejsca na majsterkowanie...

A o katalizator nawet jak już niesprawny jest mi wszystko jedno, dlatego jeden złomowałem, żeby nie uszkodzić swojego!

Do zobaczenia wkrótce
0 x
ange
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 12/10/05, 14:55




przez ange » 16/11/05, 16:29

Witam,
Jeśli pozwolisz, radzę zachować plaster miodu katalizatora i zrobić dziurę w gnieździe, aby pomieścić reaktor.
Moim skromnym zdaniem idealne jest to, że reaktor jest otoczony 2-me rurką o 2-3 mm większą.
dlaczego?
1. Po prostu po wielu eksperymentach zdaliśmy sobie sprawę, że w mieście nie ma wystarczającej ilości ciepła, aby to zadziałało (t<300°C!!!)
2. Ciepło wydobywające się z katalizatora rozgrzeje reaktor i wszystko będzie OK!

Uważajcie jak zamocować rektor w katalizatorze, nie może się ruszyć, bo inaczej zrobi straszny wrzask.

Nie zapomnij zaizolować części wydechowej przed reaktorem np. wełną mineralną lub szkłem. a także część wylotowej miedzianej rurki pantone.

Gdy to zadziała, idealnym rozwiązaniem jest użycie szyfratora sondy lambda, aby uzyskać rzeczywiste oszczędności zużycia (LC-1 w innovate patrz w serwisie eBay)
Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 16/11/05, 19:21

Tak, dobry pomysł, spróbuję wykopać plaster miodu z boku na bok katalizatora, aby następnie włożyć mój reaktor. Zaoszczędzi mi to konieczności skalpowania katalizatora, aby go później naprawić.

Z drugiej strony, czy ktoś wie, gdzie mogę dostać rurę ze stali nierdzewnej i okrągłą? Mieszkam w Nantes
Szukam tuby 21.3 x 1.6 i 16 okrągłych.

Mam hurtownika, który może mi sprzedać kilka w pobliżu mojego domu, ale muszę wziąć 6m rurki i 3m okrągłej!! :płakać: :płakać:

Jutro spróbuję zadzwonić do Weber Metals w Paryżu, żeby sprawdzić, czy sprzedają pocztą.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 169