Pantone na dieslu Toyota Lite as od 1994

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Bubul
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 17/05/11, 00:07

Pantone na dieslu Toyota Lite as od 1994




przez Bubul » 17/05/11, 15:18

Witam,

Planuję zamontować system Pantone w mojej Toyocie Lite Ice Diesel.

Chciałbym zacząć od konstrukcji stalowej. Czy to problem?

Bubbler:
- Widziałem, że wielu z was zaczyna przyjmować GVI zamiast bełkotki. Wolę jednak bełkot, który się sprawdził.
- Chcę podgrzać wodę w bełkotce obiegiem chłodzącym przesadzając się do grzejnika (przed kranem, patrz foto).
- Bubbler zawierałby 0,5 l wody (całkowita pojemność 1 l), przy stałym poziomie regulowanym małą pompką wodną.
Obraz

Reaktor:
zaraz po kolektorze mam katalizator 3-drożny, myślałem o wlutowaniu w nim mojego reaktora (przy okazji jest w katalizatorze?), ece możliwe?
Obraz
Obraz

Venturi:
Czy może być wykonany z tworzywa sztucznego?
Obraz
Obraz

Voila, nie wahaj się mi doradzić, ponieważ nigdy wcześniej nie dotykałem samochodu (zmuszonego do zmiany koła). Jestem majsterkowiczem, ale moje doświadczenie w mechanice silników nie jest zbyt duże. (Naprawię kosiarkę lub telefon komórkowy, dalej nie idzie : Mrgreen: )
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Pantone na toyocie lite ice diesel z 1994 roku




przez Flytox » 17/05/11, 18:10

Witaj, witaj w klubie

bubul napisał:Witam,

Planuję zamontować system Pantone w mojej Toyocie Lite Ice Diesel.

Chciałbym zacząć od konstrukcji stalowej. Czy to problem?



W przypadku prototypu, który będziemy modyfikować, kilkakrotnie lutować ponownie, to nie jest duży problem. Z drugiej strony, gdy znajdziesz coś, co działa dobrze, rdza zacznie Cię denerwować i powodować problemy z czasem (dziury, blokady itp.)

- Widziałem, że wielu z was zaczyna przyjmować GVI zamiast bełkotki. Wolę jednak bełkot, który się sprawdził.
- Chcę podgrzać wodę w bełkotce obiegiem chłodzącym przesadzając się do grzejnika (przed kranem, patrz foto).
- bełkot zawiera 0,5 l wody (całkowita pojemność 1 l), przy stałym poziomie regulowanym małą pompą wodną.)


Gdy masz miejsce pod maską, to dobre rozwiązanie.

Reaktor:
zaraz po kolektorze mam katalizator 3-drożny, myślałem o wlutowaniu w nim mojego reaktora (przy okazji jest w katalizatorze?), ece możliwe?


Wewnątrz znajduje się kawałek ceramiki o strukturze plastra miodu pokryty kilkoma frakcjami „szlachetnych” metali. jest szansa, że ​​nie ma miejsca :płakać: Powinniśmy spróbować wepchnąć reaktor dalej w górę w kierunku kolektora.

Venturi:
Czy może być wykonany z tworzywa sztucznego?


Temperatura pod maską jest normalnie kompatybilna z tworzywem sztucznym (w najgorszym przypadku <100 °), może to być dobre rozwiązanie.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Bubul
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 17/05/11, 00:07




przez Bubul » 17/05/11, 18:57

Dzięki Flytox za odpowiedzi.

Ponieważ katalizator sprawi, że stracę zbyt dużo ciepła (przynajmniej tak mi się wydaje), nie mogę później podłączać. Zastanawiam się, czy nie byłoby dobrym pomysłem podłączenie reaktora w „obejściu” wokół katalizatora?
ponadto myślę, że duża część gazów przeszłaby przez reaktor, ponieważ katalizator spowalnia gazy.

zobacz zdjęcie:
Obraz
0 x
alaniesse
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 19/03/11, 10:47
x 2




przez alaniesse » 17/05/11, 19:13

dysza Venturiego jest tego warta.
Rura 45 °
hamulec Venturiego wcale. jeśli ograniczysz przepływ powietrza, nie będziesz miał więcej ziemniaków podczas przyspieszania, pojazd stanie się spowolniony i zużyjesz czas.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Bubul
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 17/05/11, 00:07




przez Bubul » 17/05/11, 19:32

alaniesse napisał:dysza Venturiego jest tego warta.
Rura 45 °
hamulec Venturiego wcale. jeśli ograniczysz przepływ powietrza, nie będziesz miał więcej ziemniaków podczas przyspieszania, pojazd stanie się spowolniony i zużyjesz czas.


Dziękuję za odpowiedź, ale nic nie rozumiem, czy możesz mi to wyjaśnić?:

Mówisz o kolanie reaktora czy zwężce Venturiego do wlotu powietrza?

Jestem całkowicie porzucony na tym ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 17/05/11, 22:19

Bypass wokół katalizatora, czemu nie. Wciąż może być problem, aby katalizator był skuteczny, musi być bardzo gorący, w przeciwnym razie już nic nie katalizuje, brudzi się i niszczy ... i nie jest podawany jako część .. .. :zmarszczyć brwi: :| : Mrgreen:
Wydaje mi się, że najlepsze rozwiązanie jest bliżej kolektora.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 17/05/11, 22:27

alaniesse napisał:hamulec Venturiego wcale. jeśli ograniczysz przepływ powietrza, nie będziesz miał więcej ziemniaków podczas przyspieszania, pojazd stanie się spowolniony i zużyjesz czas.


Jak mówi André, nie wolno zejść poniżej średnicy zaworu wlotowego do dławienia zwężki Venturiego. Ze swojej strony przymierzyłem R19. Z wyjątkiem sytuacji, gdy otwierasz duże rozmiary, nie robisz różnicy w „ekonomicznym” użyciu ziemniaka.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Bubul
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 17/05/11, 00:07




przez Bubul » 17/05/11, 23:52

Ok, więc średnica na minimalnym przekroju zwężki Venturiego na wlocie musi być co najmniej równa średnicy zaworu dolotowego.

Zamierzam zdjąć osłonę pod autem żeby dostać się do rury wydechowej bo obecnie mam problem z zobaczeniem przewodu wydechowego od kolektora do katalizatora. Ale wydaje mi się, że znalazłem dobrą lokalizację dla reaktora.

pytanie:
- Jeśli bełkot jest 1 metr od reaktora i 50 cm wysokości, czy działa, czy jest to problem?
- jakiego typu węża mogę użyć do podłączenia obwodu chłodzenia i bełkotki? bo temperatura może wzrosnąć do 100 °? Odmierzę termostat zbiornika ciepłej wody na bełkotce na regulację T = 85 °

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Bubul
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 17/05/11, 00:07

Bubbler




przez Bubul » 20/05/11, 01:56

W tej chwili robię bełkotkę (z małą pustą gaśnicą samochodową)

- podwójne dno do ogrzewania chłodziwem
- podgrzewanie powietrza przed wejściem do barbotera
- regulacja temperatury wody w bełkotce
- automatyczne uzupełnianie wody dzięki dodatkowemu zbiornikowi + pompa wody.
- zawór bezpieczeństwa, jeśli jest problem z regulacją T ° i ciśnienie za bardzo wzrośnie.

Waham się, czy zainstalować zawór elektromagnetyczny przed wlotem do reaktora, który byłby otwarty tylko wtedy, gdy T ° wody bełkotki jest większa niż 75 ° (wszystko zrobione z AOP i CTN).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 20/05/11, 02:21

A dlaczego nie umieścić reaktora W katalizatorze?

Kiedy jest gorąco, dobrze rośnie w T ° a cata cata wydaje mi się ... (600-700 ° C nie?)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125