Citroën bx 1.4 tge

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
alainpmc
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 18/11/04, 17:24

Citroën bx 1.4 tge




przez alainpmc » 17/10/05, 18:53

bonjour,
Zrobiłem zestaw pantonu dopingującego wodę na benzynie bx i dopiero zaczynam testować. Wstawiam reaktor do garnka wyciągowego, to jest rura 20 mm na zewnątrz i 16 mm wewnątrz, długość trochę więcej 350 mm z środkowym prętem o średnicy 200 mm i średnicy 14 mm.

Do jedzenia wkładam gaźnik dellorto 19, woda jest podgrzewana w "misce" z wężownicą miedzianą zasilaną cieczą chłodzącą węży grzewczych.
Dopływ powietrza do gaźnika odbywa się za pomocą miedzianej rury, która biegnie wzdłuż rury wydechowej.

Mam mały problem:
- zwolniłem, gdy połyka wodę nieregularną, umieszczam wlot gazu pantone w miejscu odpowietrznika oleju, co oznacza, że ​​opary oleju nie są w tej chwili zasysane Chciałbym wiedzieć, czy istnieje ryzyko dla silnika?

- W 40 KM wydałem około 1/2 l wody, czy to za dużo? W rzeczywistości nie mam kontroli nad natężeniem przepływu wody, reaktor połyka to, czego chce.

- rura, która przechodzi z reaktora do wpuszczenia, ma średnicę 10 mm, co oznacza, „czy jest wystarczająca, czy też potrzebuje dużej średnicy?

-
Oto moje kilka pytań na teraz.

Nie zauważyłem jeszcze spadku zużycia, ale nie mam wystarczającej perspektywy, więc zobaczymy, z drugiej strony, że silnik przechodzi szorowanie przy pierwszym użyciu ???

Zauważyłem też szczególny nieznany mi zapach.
Mam termoparę na rurze wylotowej reaktora, której używam od 205 ° do 230 ° przy prędkości 90-100 k / h.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego forum co pozwoliło mi zacząć od tego rodzaju edycji i oczywiście André.

Wszystkim dziękujemy

Alain.
: Rolleyes:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 17/10/05, 19:17

Przeniosłem i przypiąłem ten temat.

Oczywiste jest, że ilość wtryskiwanej wody jest najważniejsza ... zajmuje około 1/5 zużycia paliwa ... Wreszcie silnik wysokoprężny. W gruncie rzeczy pozostaje jeszcze bardziej tajemniczy ... Na razie brak nam powrotu ...

Jeśli chodzi o zapach, Olivier również to zauważył ... ale nic nie mówi, że jest taki sam ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 17/10/05, 19:36

Tak, woda może przepłukać silnik.

To stara mechanika, którą mój ojciec miał od swojego najlepszego przyjaciela:

Wyjmij filtr powietrza, aby uzyskać dostęp do gaźnika, otwórz całkowicie przepustnicę, aby uruchomić silnik i wlej szklankę wody do gaźnika.

Czyszczenie gwarantowane!
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 17/10/05, 20:10

ta metoda gwarantuje raczej hydrauliczne dokręcenie!
Zwłaszcza jeśli jest to kufel piwa :D

Ale poza tym tak ... patenty na wtrysk wody są niezliczone, ale żaden nie jest stosowany na rynku ... pkoi? tajemnica!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/10/05, 20:10

Witam,
między dwiema czynnościami odpowiadam
dziwny zapach samochodu wyścigowego Czuję to również, zwłaszcza po tym, jak zostałem trochę zmuszony.
dla temperatury mojego chevroleta jest taka sama jak ty, to normalne, że twój gaźnik nie ma regulacji biegu jałowego, jest duże obniżenie w silniku, więc zużywa dużo, a ponadto mniej ciepła wydech. Kiedy toczysz się przy 120 i więcej, z jednej strony nagrzewa się więcej i zużywasz mniej wody, ponieważ depresja jest mniejsza w kolektorze dolotowym, dlatego para wydobywa się przy 200c i więcej
Maksymalnie 300c Dla zużycia wody 1 litr na godzinę to żaden problem, to w przybliżeniu dawka, zużyłem już do 3,8 litra na 100 km. może zapas zawierał więcej, wada spowalniania jest spowolniona, są awarie, a to nie poprawia wydajności silnika, Musisz być w stanie włożyć wystarczająco dużo, aby temperatura wylotu pary z reaktora wynosi około 100 c, niezależnie od reżimu, więc dokonaj korekty, aby działała w zwykłym reżimie, w moim przypadku pracowałem na 80 kmh. Jeśli dawka nie jest rygorystyczna, nie jest bardzo poważna dla silnika, to od tej wiosny położyłem ją i nie przeszkadza mi, że popadnę w skrajności.
Kiedy testuję, testuję na końcu.
Czyści to silnik bada świece i kolor oleju, który pozostaje czysty, W zimnych porach roku dodasz trochę wody do wody, zobaczysz, że silnik lubi to, tutaj nazywamy to ochrzczona woda.
Jedyną kontrolą, jaką masz nad gaźnikiem, jest uduszenie, które masz przed uchwytem (dławikiem) c, to z nim, że zrównoważysz patent, nie mogę udzielić porady na ten temat, ponieważ j Mają domowy gaźnik, zapytaj ZAC, ale zasada pozostaje taka sama.
Musisz znaleźć sposób na wyczerpanie silnika, to tylko tam zobaczysz dobrą różnicę, podasz nam szczegóły swojego silnika, wtrysku, gaźnika, sondy lambda? zachowanie tego oryginału przekłada się na większą moc, ale zużycie nie jest duże.
woda pozwoli na pracę silnika w warunkach stosunku benzyny, które normalnie bez wody nie byłyby w stanie utrzymać.
Dlaczego? Nie wiem, po prostu zauważam.
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 17/10/05, 20:50

Były oceaniczny napisał:Tak, woda może przepłukać silnik.

To stara mechanika, którą mój ojciec miał od swojego najlepszego przyjaciela:

Wyjmij filtr powietrza, aby uzyskać dostęp do gaźnika, otwórz całkowicie przepustnicę, aby uruchomić silnik i wlej szklankę wody do gaźnika.

Czyszczenie gwarantowane!

powitanie
twoja metoda jest trochę „twarda”, robimy to z połową prędkości iz opryskiwaczem !!!
w przypadku dziwnego i niezidentyfikowanego „zapachu” również go zauważamy i mówi on z góry, że silnik jest czysty i że pantone działa.
zauważyliśmy, że im szybciej ten zapach pojawi się po pierwszym uruchomieniu, tym lepsza wydajność pantone. Dlaczego?
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
professeur31
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 113
Rejestracja: 20/12/04, 20:28




przez professeur31 » 17/10/05, 21:37

Zac napisał:
Były oceaniczny napisał:Tak, woda może przepłukać silnik.

To stara mechanika, którą mój ojciec miał od swojego najlepszego przyjaciela:

Wyjmij filtr powietrza, aby uzyskać dostęp do gaźnika, otwórz całkowicie przepustnicę, aby uruchomić silnik i wlej szklankę wody do gaźnika.

Czyszczenie gwarantowane!

powitanie
twoja metoda jest trochę „twarda”, robimy to z połową prędkości iz opryskiwaczem !!!
w przypadku dziwnego i niezidentyfikowanego „zapachu” również go zauważamy i mówi on z góry, że silnik jest czysty i że pantone działa.
zauważyliśmy, że im szybciej ten zapach pojawi się po pierwszym uruchomieniu, tym lepsza wydajność pantone. Dlaczego?
@+
zac

Witam.
Tak, zapach pojawia się podczas wstrzykiwania wody, ale niestety ten zapach niekoniecznie oznacza, że ​​system działa, zauważyłem!
: Niepewny:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/10/05, 22:33

Halo
Stara mechanika zrobiła tutaj coś podobnego, ale opróżniła zawartość butelki Coca Coli, silnik przy średniej prędkości, nie jestem pewien, czy to muszą być dobre segmenty, ale jedno i tak dalej, czyści , trzeba się zastanawiać, jak powinien oczyścić żołądek.
W przypadku zapachu występuje tylko w silnikach z domieszką wody
mały silnik olejowy tego nie wącha. a jednak działa.
W przypadku domieszkowanej wody, nie znam jeszcze dokładnych kryteriów, które mówią, że reaktor i dobrze działa, czuję to tylko na pedale gazu bardziej na silniku benzynowym, niż na oleju napędowym, który w każdym razie jest niezbyt energiczny jak na 3 litry.
precyzyjny miernik przepływu paliwa wymagałby więcej obserwacji zużycia podczas jazdy ze stabilną prędkością na niezbyt gorącej autostradzie.
Zainstalowałem na silniku wysokoprężnym liniowy potencjometr TPS do pomiaru położenia akceleratora, ale nie na tyle precyzyjny, aby coś z niego wyciągnąć, a ponadto nie jest bezpośrednio związany ze zużyciem.
Problemem z każdą modyfikacją jest spalenie 60 litrów oleju napędowego (jest to zwłaszcza czas, który musisz spędzić w pojeździe), aby wiedzieć, czy jest dobry.

André
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/10/05, 02:34

Dobry wieczór,
Szybko czytam na pytania dotyczące jazdy
z reaktorem 16 mm i prętem 14 mm dela daje przejście 47 mm2, dlatego przewód 9,5 mm, a ty pracujesz z 10 mm, jest nieco ciasny, lepiej byłoby 14 mm, również przy wejściu, nie należy zapominać, że ograniczenie należy wprowadzić tylko na poziomie reaktora między prętem a reaktorem, aby mieć dobrą prędkość.
W przypadku krótkotrwałego odpowietrzania nie ma znaczenia obecnie stare silniki i samoloty., Odpowietrznik jest prostą rurką z wolnym powietrzem lub w lekkim obniżeniu pod maską. Skrzynia korbowa nigdy nie powinna znajdować się pod ciśnieniem, niewielkie obniżenie, wentyluje to pary oleju i wody, co zapobiega przedostawaniu się oleju przez uszczelnienia wału korbowego, chociaż nie jest to zbyt duże czysty dla natury.
Dla swojego kanału możesz zrobić taką butelkę, którą zmienisz, kiedy dokonasz remontu w systemie, zrobisz pierwsze wrażenia, a następnie wprowadzisz poprawki. Na początku nie możemy się doczekać testu, a potem łatwiej.
André
0 x
alainpmc
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 18/11/04, 17:24




przez alainpmc » 18/10/05, 07:33

cześć

jeśli dobrze rozumiem:
-Mam zbyt małą średnicę dla mojego reaktora / rury wlotowej. Dobrze, łatwo to nadrobić.

- temperatura na wylocie silnika przy 90/100 km / h jest zbyt wysoka, co oznacza, że ​​nie przepuszczam wystarczającej ilości wody w reaktorze, więc muszę zwiększyć przepływ wody, aby powiedzieć, że ma temperaturę 150 do 180 ° C.

Aby przepuścić więcej wody, powietrze, które dociera do gaźnika przed reaktorem, musi zostać ograniczone, aby „wzbogacić się” w wodzie. Im bardziej obroty / mn wzrosną, tym bardziej ograniczenie powietrza musi być ważne. Mam nadzieję, że ja jestem czysty :P

Dla tych, którzy nie znają BX, mam 1,4-litrowy, 4-cylindrowy silnik z gaźnikiem, jest to papieros rezerwowy z 1989 roku.

Coś, co mnie wyrzuciło, to historia wyczerpania się silnika: na gaźniku silnika są dwie śruby, z których jedna może działać jedną śrubą dla bogactwa, a druga spowalnia ją. dokręć śrubę bogactwa, a następnie poluzuj ją do punktu, w którym silnik obraca się szybciej po zmniejszeniu spowolnienia, tak to robię, ale hej, nie jestem mechanikiem.
Jeśli dokręcisz śrubę bogactwa zbyt mocno, silnik zacznie walczyć, a jeśli poluzujesz zbyt mocno, będzie tak samo.

W przypadku domieszkowania wodą występuje dodatkowy wlot powietrza, więc zubożenie mieszaniny nie wystarczy?
Muszę przesunąć wyprzedzenie zapłonu, umieścić chłodniejsze świece, ponieważ rozumiem, że zubożenie mieszanki paliwowo-powietrznej zwiększa ciepło silnika Nie chcę spalić zaworu.
Cóż, jestem w kapuście i mam ograniczone pojęcia, że ​​mogę pisać bzdury;).

Chciałbym wiedzieć, jak to zrobić, aby wyczerpać mieszankę silnikową, dziękuję tym, którzy znają twoje odpowiedzi.

alain
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 178