Zwłoki kotów = Olej napędowy

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

Zwłoki kotów = Olej napędowy




przez abyssin3 » 22/09/05, 19:02

Zna ktoś ten proces? olej napędowy z martwych kotów:

http://www.futura-sciences.com/news-heb ... s_7174.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
claude07
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 12/07/04, 22:21
Lokalizacja: głęboka Ardeche - Aubenas




przez claude07 » 22/09/05, 19:22

3 lub 4 koty na km!!! Dobrze!

ile kosztuje bernardyn?

A teściowa produkuje więcej, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pouz
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 13/09/05, 11:47




przez Pouz » 22/09/05, 20:52

Nastąpiła odmowa od wynalazcy. Niemiecka gazeta (Bild) celowo zachowała tylko zwłoki kotów, podczas gdy wynalazca mówił głównie o śmieciach!

Ale rozmiar instalacji nie jest łatwy do ukrycia w garażu B)
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 23/09/05, 13:35

Co to za szaleństwo?
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 23/09/05, 14:27

Witam,
To nie delirium, tylko dezinformacja, oryginalny artykuł był po prostu błędny, aby bawić się humorem.
Resztę zrobili „dziennikarze”.
@ ++ :P :P
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 23/09/05, 15:19

Środa, 14 września 2005, 21:23
Wynalazca zaprzecza wykorzystywaniu kotów jako biopaliwa

BERLIN (Reuters) – W obliczu rosnących cen na pompie niemiecki wynalazca oferuje tanie paliwo alternatywne wykonane z materiałów organicznych, ale zaprzecza używaniu do tego martwych kotów.

Bild poinformował we wtorkowym i środowym wydaniu, że Christian Koch, właściciel patentu „KDV 500”, wyprodukował organiczny olej napędowy, mieszankę odpadów i zmiażdżonych kotów. W artykule stwierdzono, że naukowiec był w stanie wyprodukować wystarczającą ilość paliwa, aby napełnić XNUMX-litrowy zbiornik, dodając do mieszanki około XNUMX martwych kotów.

Wynalazca zapewnił Reutera, że ​​będzie używał wyłącznie „papieru, plastiku, tkanin i odpadów”.

„Moje paliwo jest przyjazne dla środowiska. Całkowicie szalone jest sugerowanie, że używam do tego martwych kotów. Nigdy nie dodawałem tego do mojej mieszanki i nigdy tego nie zrobię. W najgorszym przypadku do mojej mieszanki wpadnie szczur” – powiedział.

Rzecznik niemieckiego dziennika powiedział agencji Reuters, że artykuł miał pokazać, że kota można „teoretycznie” zamienić w paliwo metodą Kocha.

Dziennikarz, który napisał obciążające artykuły, przyznał, że Christian Koch nie powiedział mu wprost, że używa martwych kotów.

Strona internetowa Alphakat GmbH, firmy Kocha, wyjaśnia, że ​​jego maszyna produkuje tak zwany biodiesel za około 23 eurocenty za litr, czyli jedną piątą ceny litra oleju napędowego na stacji benzynowej.
0 x
Wish =>
Potrafi mówić normalnie
bez stale atakowany przez niektórych ludzi, którzy szanują niczego, a to bezkarnie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 23/09/05, 16:02

1) Nie rozumiem jakim szokiem dla wszystkich jest fakt wykorzystywania kotów (zaznaczam, że kocham koty odkąd mam jednego) lub martwych zwierząt, bo po pierwsze są już martwe, po drugie koszty gratowania są dość wysokie i wreszcie najważniejsze: olej pochodzi z rozkładu martwych organizmów (w tym zwierząt) prawda? KTO TO JEST SZOKUJĄCY?

Czy „niedawna” śmierć powinna budzić większy szacunek niż „stara” śmierć?

2) ta wiadomość zasługuje na wiadomość! (nie kontrowersje, proces)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 23/09/05, 16:29

Co za wspaniały sposób na recykling zwłok szalonych krów i innych...
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 587
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312




przez Piotr » 23/09/05, 16:55

Czy ktoś znalazł stronę wynalazcy?
Jestem bardzo zainteresowany tym procesem

Firma Kocha twierdzi, że jego maszyna produkuje tak zwany biodiesel za około 23 eurocenty za litr


Czy to oznacza, że ​​wymaga energii?


Przetwarzanie śmieci na biodiesel byłoby bardzo interesujące.
A przy wszystkich kurczakach spalonych z powodu ptasiej grypy byłoby mnóstwo do zrobienia!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 23/09/05, 17:41

Cuicui napisał:Co za wspaniały sposób na recykling zwłok szalonych krów i innych...

Pod warunkiem, że białko prionowe zostanie „rozbite” podczas procesu transformacji. Przypominam, że nadal nie wiemy, co to jest prion, ale wiemy, że wytrzymuje temperatury powyżej 100°C....

Strona tutaj: http://www.alphakat.de/ (wersja angielska, ale nie fr)

Teraz myślę, że kontrowersje związane z martwymi kotami mogą wynikać z sufiksu „kat” wyróżnionego przez nazwę firmy
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104