Fermentacja beztlenowa (osadów ściekowych)

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Glina
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 46
Rejestracja: 23/03/10, 10:24

Fermentacja beztlenowa (osadów ściekowych)




przez Glina » 23/03/10, 11:59

Witam.

Mam kilka pytań odnośnie metanizacji osadów ściekowych:
- Już ze względu na charakter podłoża: czy odwodniony osad (kondycjonowanie: polimer) sprzyja odzyskowi z biogazem [w porównaniu z tzw. Szlamem płynnym]? (A priori tak: odwodnienie nie ma wpływu na moc fermentacji substratu)

-Suchość pofermentu zależy od użytego substratu, więc jeśli jako substrat zostanie użyty szlam o konsystencji pasty, nie będzie konieczne przeprowadzanie operacji odwadniania pofermentu (poferment bezpośrednio do kompostowania).

Mam nadzieję, że pytania są jasne.


Dziękuję.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 23/03/10, 13:00

Jeśli masz już odwodniony osad, równie dobrze możesz go spalić bezpośrednio, bez konieczności przechodzenia przez etap fermentacji beztlenowej: będzie bardziej wydajny na wszystkich poziomach.

Jaka jest jego wilgotność szczątkowa?
0 x
A bientôt!
Glina
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 46
Rejestracja: 23/03/10, 10:24




przez Glina » 23/03/10, 16:17

bernardd napisał:Jaka jest jego wilgotność szczątkowa?

Nie mam jeszcze dokładnej wartości, stawiam na wartość 80%.
bernardd napisał:Jeśli masz już odwodniony osad, równie dobrze możesz go spalić bezpośrednio, bez konieczności przechodzenia przez etap fermentacji beztlenowej: będzie bardziej wydajny na wszystkich poziomach.

Waloryzacja za pomocą biogazu jest konieczna, czy uważasz, że jest to nieodpowiednie (na osadzie o konsystencji pasty)?

Ps: A co do drugiego pytania?

Dziękuję.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 23/03/10, 16:35

Clay napisał:
bernardd napisał:Jaka jest jego wilgotność szczątkowa?

Nie mam jeszcze dokładnej wartości, stawiam na wartość 80%.


Więc nadal bardzo wilgotny.

Waloryzacja za pomocą biogazu jest konieczna, czy uważasz, że jest to nieodpowiednie (na osadzie o konsystencji pasty)?


Koniecznie dlaczego? Biogaz i tak zostanie spalony, prawda?
Tyle do spalenia całości, przynajmniej wszystko, co jest organiczne, zostanie spalone / zdezynfekowane, z lepszą wydajnością niż fermentacja, zajmując mniej czasu, a tym samym mniej przechowywania.

Możesz również wytwarzać pelety, jeśli potrzebne jest przechowywanie.

Clay napisał:Ps: A co do drugiego pytania?


przepraszam, nie rozumiem tego: nie wiem, co oznacza słowo fermentat i substrat w twoim kontekście. Więc zostawiłem to innym :-)
0 x
A bientôt!
Glina
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 46
Rejestracja: 23/03/10, 10:24




przez Glina » 23/03/10, 17:52

bernardd napisał:

Koniecznie dlaczego? Biogaz i tak zostanie spalony, prawda?

Doszło do nieporozumienia: kiedy mówię o imperatywie, mam na myśli to, co mój przypadek odzysk energii poprzez produkcję biogazu nałożone. To pozwala mi umieścić moje pierwsze pytanie w kontekście:
Wiem, że fermentacja beztlenowa generalnie dotyczy bardzo wilgotnych osadów ściekowych (95%), ponieważ w moim przypadku osad jest trochę mniej wilgotny (już odwodniony) Zastanawiam się, czy przynajmniej fermentacja tego osadu jest tak skuteczny (patrz restrykcyjne), jak w przypadku szlamu płynnego?



bernardd napisał:przepraszam, nie rozumiem tego: nie wiem, co oznacza słowo fermentat i substrat w twoim kontekście. Więc zostawiłem to innym :-)

Podłoże: błoto przy wejściu do komory fermentacyjnej.
Poferment: szlam odzyskany na wyjściu z komory fermentacyjnej.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 23/03/10, 18:44

Clay napisał:Doszło do nieporozumienia: kiedy mówię o imperatywie, mam na myśli to, co mój przypadek odzysk energii poprzez produkcję biogazu nałożone.


Nie było to nieporozumienie: poczułem pojęcie mocy, ukryte w kontekście.

Nigdy nie akceptuję nieuzasadnionej decyzji.

A jeszcze bardziej, gdy dostępne elementy pokazują, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie to uzasadnione.

To osobista odpowiedzialność zapobiega nadużyciom i katastrofom.

Clay napisał:Podłoże: błoto przy wejściu do komory fermentacyjnej.
Poferment: szlam odzyskany na wyjściu z komory fermentacyjnej.


OK, dziękuję, lepiej rozumiem, ale nie mam zweryfikowanych elementów dla twojego pytania.
0 x
A bientôt!
Glina
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 46
Rejestracja: 23/03/10, 10:24




przez Glina » 23/03/10, 21:07

bernardd napisał:

A tym bardziej, gdy z elementów, którymi dysponujemy, wynika, że ​​istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie to uzasadnione.

Chciałbym mieć kilka argumentów?
Wydawało się, że ogólnie opowiadasz się za kremacją (nie tylko w moim przypadku)


-Odwodniony osad nie zmniejsza ich mocy fermentacyjnej (ilości materii organicznej)
-Wskaźnik redukcji powinien być wyższy niż w przypadku szlamu płynnego, więc mniejsza ilość osadu do przechowywania.

bernardd napisał:To osobista odpowiedzialność zapobiega nadużyciom i katastrofom.

I tak nas tam nie ma!


Dobry wieczór, Bernardd.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 23/03/10, 23:05

Clay napisał:Chciałbym mieć kilka argumentów?


Tak, rozumiem twoją sytuację: wydanie takiej decyzji bez otrzymania argumentu uzasadniającego ją jest raczej krępujące.

Można sobie wyobrazić, że aby wybrać to rozwiązanie, dokonano nawet szybkiego porównania z kompletnym rozwiązaniem do spalania.

Jeśli nie otrzymałeś tych argumentów, może być tak, że nie zostały one wykonane, co głęboko podważa kompetencje tych, którzy narzucają ci tę decyzję. Może powinieneś zapytać ich o to porównanie? Ciekawie będzie to zrozumieć.

Clay napisał:Wydawało się, że ogólnie opowiadasz się za kremacją (nie tylko w moim przypadku)


Ogólnie rzecz biorąc, nie, nie sądzę.

Ale czy to w przypadku, gdy jest to kwestia wytwarzania energii, czy w przypadku, gdy konieczne jest pozbycie się szlamu, nie znalazłem jeszcze zainteresowania przejściem przez etap pośredni fermentacja z produkcją gazu.

Ale może okażesz mi zainteresowanie i czegoś bym się nauczył.

Ponadto jest pewne, że jeszcze skuteczniej byłoby nie umieszczać tych odpadów w wodzie i oczyszczać je u źródła, w każdym domu: mam nadzieję, że przyjdzie!

Clay napisał:
bernardd napisał:To osobista odpowiedzialność zapobiega nadużyciom i katastrofom.

I tak nas tam nie ma!


Gdzie jesteśmy ? wyglądać lepiej wokół siebie. Kto milczy, zgadza się.
0 x
A bientôt!
Glina
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 46
Rejestracja: 23/03/10, 10:24




przez Glina » 24/03/10, 21:35

Odp.
bernardd napisał:Gdzie jesteśmy ? wyglądać lepiej wokół siebie. Kto milczy, zgadza się.

Tak nas tam nie ma (etap realizacji): to studium, myślę, że moja obecność na forum (w celu zebrania informacji) daleki jest od stanu rezygnacji!
bernardd napisał:
Clay napisał:Wydawało się, że ogólnie opowiadasz się za kremacją (nie tylko w moim przypadku)


Ogólnie rzecz biorąc, nie, nie sądzę.

Ale czy to w przypadku, gdy jest to kwestia wytwarzania energii, czy w przypadku, gdy konieczne jest pozbycie się szlamu, nie znalazłem jeszcze zainteresowania przejściem przez etap pośredni fermentacja z produkcją gazu.

Wydawało mi się, że nie jesteś zwolennikiem biogazu!
bernardd napisał:Ale może okażesz mi zainteresowanie i czegoś bym się nauczył.

W każdym razie jest aktualny, przypominam, że podjęto wiele uchwał, aby spalać biogaz.
(Ryzyko zapchania się, głównym argumentem pozostaje równowaga ekologiczna to koszt inwestycji, a następnie kontrola uciążliwości zapachu).


Krótko mówiąc, w celu restrukturyzacji przedmiotu mojej prośby chciałbym zebrać następujące informacje:
Do 80% mokrego szlamu.
-Średnia zawartość materii organicznej (% OM).
-Suchość zebranego pofermentu.
-Stopień redukcji.

Dziękuję.

Z poważaniem.
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 133