Niższe żarówki konsumpcyjne Żarówki LED

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Niższe żarówki konsumpcyjne Żarówki LED




przez Grelinette » 19/12/09, 21:59

Dobry wieczór,
Muszę wymienić wszystkie żarówki w moim miejscu pracy.
Obecnie istnieją żarówki o niskim zużyciu energii i jestem proszony o ich zmianę o odpowiednik w żarówce LED, która wydaje się teraz bardziej wydajna.

Czy ten wybór jest rozsądny?

Jakie są różnice między niskim zużyciem a żarówkami ledowymi?
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
feniks
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/04/09, 23:24




przez feniks » 20/12/09, 10:23

Niestety wydajność żarówek jest nadal bardzo skromna.

Zdecydowana większość tych żarówek ma mniej niż 2 W mocy i nie oświetla więcej niż 10/15 W żarówki niezależnie od wskazania na opakowaniu.

Przetestowałem wiele żarówek LED, najlepiej przetestowałem ten.
http://www.osram.com/osram_com/Consumer ... index.html

Porównanie z klasyczną żarówką 40 W jest uczciwe, ale cena jest wysoka: 40 euro
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 20/12/09, 10:45

Aby ukończyć:

1) Wszystko zależy od świateł!

2 ° Zastąpiłem „dichroiczne” garnki nad blatem roboczym, które moje dzieci pozostawiały cały czas na żarówki LED. Przede wszystkim 24 diody LED: rozczarowujące; niska intensywność; zbyt skoncentrowane miejsce i bardzo zimne światło. Następnie przez 40 (w przybliżeniu) ciepłych diod LED: bez zarzutu. Warte miejsca, które miałem. I idę do 2 W zamiast 20!

Dlatego zwróć uwagę na zimne światło / ciepłe światło (jest to wskazane jako temperatura 2 K = stopień Kelvina).

Bardzo często natężenie światła wskazywane jest w lm (lumen). Nie jesteśmy przyzwyczajeni do czytania tych danych. Zobacz na opakowaniu, czasem na samej żarówce. Dobra żarówka CFL o mocy 20 W wyrzuca około 1 lm. Więc porównaj ...

3 ° Wymieniłem też "normalne" żarówki ("gruszki", co) flucompact na oświetlenie ogrodowe. Za pomocą „żarówek” LED. To też jest w porządku, ponieważ nie potrzebujemy intensywności. I znowu przechodzę od 7 W (flucompact, który zastąpił żarowe 20 W) do 1,5 W (LED). Na 10 terminalach możesz to poczuć!

4 ° Ale nie wymieniłem żarówek w pojedynczej lampie podłogowej w kuchni (na środku sufitu) ani w sypialniach. Zachowałem kompaktową świetlówkę. W diodzie LED nie ma zasilania. I rzeczywiście, około 50 € trochę mnie zmroziło.

5) W lampce nocnej wymieniłem zwykłą żarówkę służącą jako małe „nocne światło”. Rozczarowanie. Trwało to 3 lub 4 miesiące. W przypadku chińskich producentów, którzy nie są zatwierdzeni przez główne marki (Osram, Philips), uwaga ... Ogłoszone 10 000 godzin to przynęta. To nie dioda ustępuje, to elektronika (statecznik) - złe spawy ... Ale rezultat jest ten sam: nie działa. Dlatego nie jestem gotowy, aby włożyć 50 € do żarówki!
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 20/12/09, 12:14

Cześć Grelinette,

Może lepiej byłoby odpowiedzieć, znając nieco kontekst żarówek / stref oświetlenia, które należy wymienić?

@+
0 x
Frederic
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Odp: Żarówki o niskim zużyciu energii i żarówki LED




przez Christophe » 20/12/09, 12:19

Grelinette napisał:Czy ten wybór jest rozsądny?


Żarówki LED nie osiągają jeszcze mocy świetlówki ... chyba że jesteś gotów zapłacić więcej niż 80 € za żarówkę i znowu ... te, które testowałem, nie są fajne!

Grelinette napisał:Jakie są różnice między niskim zużyciem a żarówkami ledowymi?


W przypadku wysokiej jakości diod LED strumień świetlny jest nieco wyższy.

Nie ma czasu nagrzewania ... dlatego diody LED są zarezerwowane do oświetlenia punktowego zgodnego z dyrektywą.

Często polecam robienie Hybrydowe oprawy oświetleniowe „LED + fluo” łączące te 2 zalety (lub usuń 2 wady, jeśli wolisz):
a) moc świetlna świetlówki
b) natychmiastowe oświetlenie LED

Oto niektóre modele: https://www.econologie.com/shop/ampoules-led-c-90

Preferuj model 4000 lub 6000 K dla miejsc pracy.
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 20/12/09, 12:44

Oświetlenie LED jest ważne tylko do oświetlenia okazjonalnego, w przypadku oświetlenia głównego absolutnie nie ma w tej chwili żadnego zainteresowania: zbyt drogie, niezbyt jasne, nieprzyjemne światło, a przede wszystkim moc lumen / wat diod LED. biel nie jest lepsza od świetlówek kompaktowych, „szczegół”, o którym producenci zawsze „zapominają” ...
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 20/12/09, 12:55

W kuchni zainstalowana żarówka LED 13 W ... poza kolorem (pomyliłem się przy zamawianiu) rosa, bok "nie oświetla sufitu" (co mnie nie interesuje w domu, ponieważ nie ma listew ani innych dekoracyjnych obrazów), jestem w pełni zadowolony.

Natychmiastowe i mocne oświetlenie.

Zanim więc powiesz „nie zapalaj się”, spójrz na to, co tam jest.

Nie przekazuję danych naukowych, ponieważ niczego nie mierzyłem dokładnie.

@+

PS: w tej cenie to inna historia, ponieważ nie są dystrybuowane we Francji ...
0 x
Frederic
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 20/12/09, 12:57

Witam,

Diody LED są interesujące wszędzie tam, gdzie występują żarówki: halogenowe niskonapięciowe lub halogenowe / żarnikowe do układów automatycznego / częstego zapłonu.

W porównaniu z dużymi neonami lub mocnymi kompaktowymi świetlówkami, jeszcze nie robią na wadze (raczej światło :-)

Ale porozmawiamy o tym ponownie za 1 lub 2 lata, a rynek podświetlania ekranów LCD zmieni się bardzo szybko ...
0 x
A bientôt!
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 20/12/09, 15:17

bernardd napisał:Ale porozmawiamy o tym ponownie za 1 lub 2 lata, a rynek podświetlania ekranów LCD zmieni się bardzo szybko ...


Kolejny trend niewątpliwie przejmie podświetlenie lamp o niskim zużyciu energii, system opracowany przez Sony i który jest korzystny dla mojego 117cm 200hz LCD (KDL46z5500), który zużywa tylko 166W przy średnim ustawieniu jasności (co jest w rzeczywistości optymalnym ustawieniem) , „specjalny model o niskim zużyciu energii, 117 cm 46WE5 (100 Hz) zjada tylko 107 W: zaletą tego systemu jest znacznie niższy koszt niż diody LED, przy porównywalnej jakości obrazu ... Porównaj z moim starym CRT 100 Hz 72 cm z najwyższej półki, która połknęła 155 watów, to znaczy iloraz w / m² porównywalny ze starą plazmą ...
Nie zapominaj, że podświetlenie LED występuje w 2 wersjach: ekonomicznej: peryferyjnej (diody LED znajdują się w ramie i oświetlają ekran przez lustro), ale bez poprawy obrazu i pełnego ekranu ( tylny panel pokryty jest siatką LED, która umożliwia jednorodne oświetlenie), co jest znacznie bardziej wydajne, szczególnie w kontraście kolorystycznym, ale także znacznie droższe (pełny panel Sony 117 cm LED kosztuje o 500 EUR więcej niż lampy) ...
Niemniej jednak, z punktu widzenia jakości obrazu, nic nie przebije plazmy Neo PDP, która nie zużywa więcej niż to (250 do 300 w na 117 cm, podczas gdy stare zjadały ponad 500 w)
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 20/12/09, 15:30

oiseautempete napisał:Kolejny trend bez wątpienia przejmie, opracowany system o niskim zużyciu lampy


Ale to już były lampy neonowe o niskim zużyciu energii ... diody LED również mają się lepiej, ponieważ są bezpośrednio pod niskim ciągłym napięciem, więc oszczędzamy stopień wysokiego napięcia i migotanie ...

I to liczba produkowanych diod LED zmieni wszystko, ponieważ narzędzie przemysłowe zostanie zamortyzowane i umożliwi wydostanie się z oświetlenia LED po cenach podłogowych.
0 x
A bientôt!

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127