Wymień 95 SP

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29

Wymień 95 SP




przez wirbelwind262 » 05/09/05, 18:27

Cześć!
Jestem studentką, mam zastrzyk pandy 1000, który bije SP 95 i 1.30 euro za litr zaczyna mi strasznie kręcić włosy!
Co można zalać SP 95 (oprócz acetonu)?
in +, w bouzinie jest za dużo elektroniki, na razie nie ma pantone!
Dziękuję, że mi odpowiedziałeś!
@+ i powodzenia!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 05/09/05, 18:54

Etanol do 30%.
Niektóre koncerny naftowe już stosują 10% ETBE w swojej benzynie
( http://www.ademe.fr/htdocs/publications/ra...grice99.pdf )

Metanol też, ale nie znam proporcji, jest bardzo lotny.

Poszukaj trochę forum z badaniami

W obu przypadkach litr kosztuje około 2 € (w pojemniku 1 l)
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 05/09/05, 21:39

powitanie
nie przejmujesz się elektroniką pantone, nie dotykasz go, a komputer dostosowuje ci dokładnie wyprzedzenie zgodnie z zagłębieniem w dolocie; jest to idealne rozwiązanie, gdy majstrujesz przy dolotach (turbo, pantone lub inne).
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 06/09/05, 01:33

cóż, próbowałem spalić alkohol w moim Nissanie......ale podejrzewałem co się stanie......mieszanka zbyt uboga......jeśli masz sondę lambda na twojej pandzie powinno być w stanie przezwyciężyć problem autana, że ​​ogień 1000 jest nie do zabicia (jeśli taki istnieje)

zawoalowane voilou :P
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)
... ______
... / ______ \
. (00 00 = H =)
..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 06/09/05, 09:12

tak, alkohole metylowe też nie są aż tak duże! :(
0 x
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja




przez MobyleX » 06/09/05, 21:39

Jean-Francois napisał:no cóż, próbowałem spalić alkohol w mojej Nissan ......... ale podejrzewałem, co się stanie ... zbyt słaba mikstura .......

Ale czy udało ci się zmieszać metylowane alkohole i benzynę, czy byłeś w czystym alkoholu (opróżniając zbiornik?)?
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 06/09/05, 23:44

MobyleX napisał:
Jean-Francois napisał:no cóż, próbowałem spalić alkohol w mojej Nissan ......... ale podejrzewałem, co się stanie ... zbyt słaba mikstura .......

Ale czy udało ci się zmieszać metylowane alkohole i benzynę, czy byłeś w czystym alkoholu (opróżniając zbiornik?)?

nie, było dobrze wymieszane z paliwem premium. Idealnie byłoby, gdybym wykonał test na młynie gaźnikowym, próbując innego montażu dysz lub jeszcze lepiej na bloku z regulowanym wtryskiem (dynojet Power Commander lub karabin Sybelle), ale hej te systemy tam kosztują

zawoalowane voilou :P
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)

... ______

... / ______ \

. (00 00 = H =)

..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 07/09/05, 18:40

cześć!
dzięki za reakcje!
etanol ma problem z benzyną, mieszalność nie jest najgorsza, potrzeba niecałe 2 cm3 floty, aby oddzielić 1L alkoholu od 1L benzyny, w dodatku węże nie lubią alkoholu!
nawet nieznane pytanie o wtryskiwacz!
w jaki sposób?
DZIĘKI I Powodzenia!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 07/09/05, 18:52

Z różnych dokumentów jakie znalazłem w internecie wynika, że ​​nasze samochody bez problemu połykają 10% etanol...

Norma europejska przewiduje E5, czyli 5% etanolu w benzynie, ale moglibyśmy wyprodukować E10.

Po pewnym czasie przywołuje się funkcjonowanie samochodów w zmiennym % do 30%. Być może trzeba to sprawdzić indywidualnie dla każdego przypadku...

Innym problemem musi być także obecność wody w benzynie w niektórych pompach (wydaje się, że niektóre supermarkety dokładają...

Może zaistnieć konieczność włączenia dekantera do obwodu zasilania, tak jak w pojazdach z silnikiem Diesla...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 09/09/05, 00:31

Były oceaniczny napisał:Z różnych dokumentów jakie znalazłem w internecie wynika, że ​​nasze samochody bez problemu połykają 10% etanol...

Norma europejska przewiduje E5, czyli 5% etanolu w benzynie, ale moglibyśmy wyprodukować E10.

Po pewnym czasie przywołuje się funkcjonowanie samochodów w zmiennym % do 30%. Być może trzeba to sprawdzić indywidualnie dla każdego przypadku...

Innym problemem musi być także obecność wody w benzynie w niektórych pompach (wydaje się, że niektóre supermarkety dokładają...

Może zaistnieć konieczność włączenia dekantera do obwodu zasilania, tak jak w pojazdach z silnikiem Diesla...

Od kilku lat wiem, że niektóre koncerny naftowe dodają do krajowego paliwa nawet 10% wody
Nie wiem jak jest z benzyną, ale zdziwiłbym się, gdyby jej nie używali! :(
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155