Generator wodoru

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
mortaurat
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 14/11/08, 15:39

Generator wodoru




przez mortaurat » 04/11/09, 17:51

Witam,
Szukając na znanym portalu aukcyjnym sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy podczas jazdy, natknąłem się na coś dość ciekawego, generator wodoru!
W rzeczywistości byłoby to wykorzystanie elektrolizy do ekstrakcji wodoru z wody i wstrzyknięcia go do wlotu powietrza.
Zastanawiałem się czy ktoś już próbował, czy to jest rynek i czy to się opłaca?

dziękuję

ps: tutaj jest link do generatorów, które znalazłem
http://shop.ebay.com/i.html?_trkparms=6 ... m14&_pgn=1
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Generator wodoru




przez moinsdewatt » 04/11/09, 20:04

mortaurat napisała:Witam,
Szukając na znanym portalu aukcyjnym sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy podczas jazdy, natknąłem się na coś dość ciekawego, generator wodoru!
W rzeczywistości byłoby to wykorzystanie elektrolizy do ekstrakcji wodoru z wody i wstrzyknięcia go do wlotu powietrza.
Zastanawiałem się czy ktoś już próbował, czy to jest rynek i czy to się opłaca?

dziękuję


Ah Ah AH. Kolejny, który wierzy w perpetuum mobile.

Dobra, moderatorzy zrobią to w piaskownicy.
0 x
mortaurat
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 14/11/08, 15:39

Re: Generator wodoru




przez mortaurat » 04/11/09, 20:48

moinsdewatt napisał:
mortaurat napisała:Witam,
Szukając na znanym portalu aukcyjnym sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy podczas jazdy, natknąłem się na coś dość ciekawego, generator wodoru!
W rzeczywistości byłoby to wykorzystanie elektrolizy do ekstrakcji wodoru z wody i wstrzyknięcia go do wlotu powietrza.
Zastanawiałem się czy ktoś już próbował, czy to jest rynek i czy to się opłaca?

dziękuję


Ah Ah AH. Kolejny, który wierzy w perpetuum mobile.

Dobra, moderatorzy zrobią to w piaskownicy.


Elektroliza nie ma nic wspólnego z perpetuum mobile.
Ponadto powinieneś wiedzieć, że gdy bateria jest pełna, alternator zawsze dostarcza energię, energia ta jest tracona.
Jeśli jest używany do elektrolizy, dlaczego nie?

Wreszcie wtrysk wodoru do wlotu powietrza wygląda trochę jak proces pantone (pęknięcie pary wodnej w silniku). I nie wygląda to źle...

Nie rozumiem, dlaczego nie możemy o tym porozmawiać...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/11/09, 21:07

Sugeruję uważne przeczytanie naszego tematu „ulepszona elektroliza”. będzie zrobione szybko, jest tylko 150 stron, rozłożonych na 2-3 lata. Nasze wnioski są jasne:

„cokolwiek mówią handlarze, produkcja alternatora pokładowego jest niewystarczająca, aby uzyskać namacalny efekt” pozostajemy w granicach błędów pomiaru (0,2 do 0,3 l/100 km: nic przekonującego)

Unikaj więc wydawania pieniędzy na szarlatanów : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 05/11/09, 11:58

jeszcze raz (...)
nie dlatego, że inni zatrzymali się na poboczu drogi, każdy powinien zostać zatrzymany;
w przeciwnym razie kto będzie kontynuował i się tam dostanie? moim zdaniem nie z takim nastawieniem...

więc odpowiadając już:
nie, alternator nie pracuje cały czas, tylko wtedy, gdy każe mu to regulator, obserwując napięcie akumulatora. kiedy produkuje, dosłownie „blokuje”, ręcznie lub za pomocą turbiny wiatrowej, jeśli nie jest modyfikowany, blokuje. Cóż, silnik samochodu napędza go łatwo.
ale jak akumulator jest naładowany to nie odpala i toczy się na "wolnobiegu", trochę jak ta sama sprężarka klimatyzacji pokładowej.

w takim razie, czy mówimy o wodorze, czy o rekombinacji cząsteczek H i O, dla mnie sprowadza się to do tego samego, bez urazy dla kapusty (przepraszam).

tak, wtrysk takiego gazu sprzyja spalaniu silnika, które jest lepsze i czystsze.

wtedy tak, alternator może wytwarzać dużo energii i tak, możemy osiągnąć znacznie wydajniejszą elektrolizę niż standardowa.

tak, pomiary wzmocnienia są trudne do wdrożenia: jak poprawa o 10 do 20% w procesie pantone! w pojeździe benzynowym, ale dużo bardziej w pojeździe z silnikiem Diesla (różnica między ubogą a bogatą mieszanką).
ale on nawet nie mówi o kontroli technicznej z redukcją zanieczyszczeń!
co jest ważne?
Wracam myślami do burmistrza Vitry/orne, który ogranicza swoją komunikację do zanieczyszczeń, a nie do 30% mniejszego zużycia.

więc konieczne jest, abyś tak, dobrze czytał powiązane tematy, ale także sam testował.
Tą techniką wykonujemy również pochodnie wodne.

PS: Nawet nie poszedłem zobaczyć reklamy na eBayu... ale to część motywacji otoczenia, to na pewno naśladowanie rynku.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/11/09, 13:12

w rzeczywistości to, co należy zrobić, grupując kilka, to test z użyciem butli, aby naprawdę zobaczyć, z jakiej ilości gazu można wyczuć mierzalne wyniki.

A potem pomyślimy, jak to wyprodukować.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 05/11/09, 13:51

elektroliza na panelu fotowoltaicznym i turbinie wiatrowej bez magazynowania energii (jeśli w postaci względnie wybuchowych cylindrów)... : Mrgreen: Nadal mam szum w uszach od tego trzy lata po dmuchaniu wartości 20cl...
0 x
mortaurat
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 14/11/08, 15:39




przez mortaurat » 05/11/09, 14:33

w każdym razie pewne jest to, że wyciąganie baterii w ten sposób skraca jej żywotność....
Ciężko się zorientować w silniku pantone, ale ogólnie wychodzi to pozytywnie. Z drugiej strony niewiele osób próbowało generatora wodoru: s
0 x
mortaurat
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 14/11/08, 15:39




przez mortaurat » 05/11/09, 15:05

Rzeczywiście, raczej spróbuję z koleżanką bioetanolu i pantone.

Dziękuję za wyjaśnienia.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 05/11/09, 17:03

Tak ale nie !

do słonia:
moglibyśmy nawet porównać H2 wytwarzany z generatora, aby zobaczyć, czy mówimy o tym samym z pantone

oznaczać:
niebezpieczeństwo występuje również przy 3 litrach benzyny

do śmierci:
możesz strzelać z akumulatora, o ile go ładujesz (alternator): dopóki działa, pozostaje w formie.

jeśli mogę coś doradzić to zakazać bioetanolu i skupić się bardziej na oleju roślinnym w dieslu ;=)

do kapitana Maloche'a:
porównujesz to, co nie jest porównywalne;
nie należy stawiać 30% sprawności silnika (co raczej 17% myślałem) bo jest tak samo czy lejesz paliwo płynne czy to paliwo lotne.
znaczenie manipulacji polega na zbliżeniu się do minimalnej wydajności elektrolizy wynoszącej 75%.
wiedząc, że w pojeździe spalinowym zawsze są niespalone paliwa (zgadzam się mniej z odrobiną SP95 w oleju napędowym), przy równej wydajności alternatora w 2 przypadkach, to daje nam różnicę: wydajność po prostu elektroliza.

jeśli nie benzyna, zgodnie z twoim rozumowaniem, z wydajnością 90% paliwa węglowodorowego (niespalone, ciepło, które zależy od silnika), otrzymujemy również: 0.3 x 0.9 x 0.9 = 0.243
co jest oczywiście lepsze niż w przypadku wodoru, ale równie przygnębiające!

wiedząc, że „spalając” wodór poprawia się wydajność spalania…
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 173