Pytanie o biogaz

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
jenviro2
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 31/07/09, 10:50

Pytanie o biogaz




przez jenviro2 » 23/10/09, 14:52

Kto może mi powiedzieć małe pytanie na temat biogazu (formuła = CO2 + CH4)? Możemy spalić metan do podgrzania, ale co możemy zrobić dla CO2? Jaki jest udział CO2 (objętościowo lub masowo) w porównaniu do metanu, 50%?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 25/10/09, 10:05

Celem fermentacji beztlenowej jest zwiększenie udziału metanu CH4 (= gaz ziemny) i zminimalizowanie udziału CO². Do tego fermentacja odbywa się w zamkniętym zbiorniku, chronionym przed O² (jednak zawsze jest trochę CO², między innymi dlatego, że część biomasy zawiera O atomów). Ale zwykle otrzymujemy więcej CH4 (60% hurtowo).

CH4 płonie (to znaczy, że atomy C i atomy H łączą się z atomami O powietrza, dając odpowiednio CO² i H20 i energię)

CO² jest pod tym względem „obojętny” (ponieważ jest już utlenioną formą węgla).

Tak więc w praktyce nie otrzymujesz dwóch oddzielnie, ale mieszaninę dwóch gazów, które nie są rozdzielone. Mieszanina zostaje spalona. W tym przypadku CO² nie reaguje (nie więcej niż azot zawarty w powietrzu, który przechodzi przez np. Silnik spalinowy) ... CH4 pali się i daje energię ... Wynik: z ciepło (energia), CO² (który początkowo zawierał + powstały w wyniku spalania) i para wodna ...

Działa to w kuchence gazowej lub w silniku kogeneracyjnym (wytwarzanie energii elektrycznej + ciepło uwalniane przez silnik: gorąca woda).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104