Miskant i bioetanol?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1

Miskant i bioetanol?




przez antoinet111 » 09/10/09, 13:22

Cześć chłopaki, szukam informacji na temat uprawy miskanta i produkcji etanolu w sposób nieprzemysłowy.


Dziękuję.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 09/10/09, 20:49

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest rower lub rower elektryczny, jedyna rzecz, z którą ziemia może sobie poradzić. Reszta to bogate zachodnie rzeczy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 16/10/09, 16:56

zamiast mówić bzdury, że lepiej powstrzymać się od głosu.

Szukam obiektywnych informacji.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 16/10/09, 21:27

W przypadku kultury na stronie znajduje się wiele dokumentów: miskant

Mam jeden w ogrodzie: https://www.econologie.com/forums/suivi-de-l ... t5256.html

Przez wady do konwersji na alkohol nie wiem, czy miskant jest najbardziej odpowiedni ...

Szukaj także:
https://www.econologie.com/biocarburants ... -3503.html
et https://www.econologie.com/biomasse-et-b ... ts-63.html

W przyszłym tygodniu biorę udział w dniu poświęconym transformacji lignocelulozowej: https://www.econologie.com/forums/6ieme-rb-b ... t8431.html
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 17/10/09, 12:39

antoinet111 napisał:zamiast mówić bzdury, że lepiej powstrzymać się od głosu.

Szukam obiektywnych informacji.

Uwielbiam odpowiedź, która jest pełna zdrowego rozsądku.
Linki, które podał Cristophe, zasługują na uwagę, a także na prace badawcze.
Zostałem zaproszony na „pokaz” uprawy tego zioła w polu.
Nie można strawić wszystkiego, co zostało powiedziane ...
Ale są słowa kluczowe, takie jak „valbion” (jest w Belgii)
Ale ekscentryczni ludzie, którzy głosili tę kulturę, jeśli moja pamięć mi służy, mieli skłonność do izolacji i ogrzewania, ani słowa o alkoholu ... :| jeszcze warzywo = alkohol z odrobiną cukru :D
teraz ci ludzie, którzy zainwestowali dużo pieniędzy w tę uprawę, muszą być świadomi możliwości tej rośliny.
Lepiej skontaktować się z nimi na żywo
Byłoby miło być na bieżąco, dobrze lub źle :D
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 18/10/09, 22:17

Zamiast mówić bzdury, lepiej powstrzymaj się.

Nie uważam tej odpowiedzi za „pełną zdrowego rozsądku”, ale raczej agresywną i wskazującą na zbyt powszechne zniekształcenie umysłu.
Po co reagować w ten sposób, jeśli nie, ponieważ odpowiedź odbiega od proponowanego pola i wprowadza nieznośny wymiar krytyczny?

Odrzuć pytanie jako fakt Raimon jest całkiem dopuszczalne i tutaj szczególnie istotne. Technika ta znajduje się na płaszczyźnie rozumu operacyjnego, ale można wybrać wyjście poza tę ograniczoną dziedzinę, aby ocenić rzeczy na podstawie kryterium rozumu krytycznego (a więc bardziej ogólnie).

Kultura miskantusa z pewnością nie jest dobrym pomysłem, już wyrażałem na nią zastrzeżenia i jestem coraz bardziej przekonany. Jest to praktycznie wykonalne tylko dlatego, że mamy olej i dlatego nie może być alternatywą dla tego oleju (nie wspominając o jego innych nieodłącznych wadach).

W omawianym tutaj przypadku i na płaszczyźnie obiektywnej (tj. Biorąc pod uwagę tylko część rzeczywistości) bardzo wątpię, czy zawartość skrobi w tej roślinie może zapewnić materiał do produkcji znaczna ilość etanolu.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 19/10/09, 08:35

To dobre dla bogatych z Zachodu i innych, którzy używają roślin do produkcji paliwa tak, pod warunkiem, że wykorzystają produkty uboczne produkcji żywności do uprawy warzyw tylko na paliwo, myślę, że to zły pomysł, ponieważ na ziemi jest 1 miliard ludzi głoduje.
Po zbiorze zbieraj słomę z pszenicy lub kukurydzy i wytwarzaj metan lub alkohol, a następnie odkładaj ją z powrotem na pola, dlaczego nie uprawiasz miskantanu na dobrych gruntach rolnych lub psujesz pierwotne lasy, aby uzyskać olej palmowy to masakra.
0 x
ecomax1
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/03/10, 22:24

Re: Miskant i bioetanol?




przez ecomax1 » 04/03/18, 14:51

Witam, szukam dokładnie tych samych informacji, czego szukałeś 2009? czy udało ci się znaleźć coś istotnego?
dziękuję
Claude
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Miskant i bioetanol?




przez chatelot16 » 04/03/18, 20:45

miskant to dobra trawa chwastów, niewiele, jeśli nie używasz jej, gdy jej potrzebujesz, wolę hodować prawdziwe drzewa, które sprawiają, że drewno użyteczne do wielu zastosowań ... drewno opałowe dla tych, którzy cięcie małych ... tarcicy lub innej konstrukcji dla tych, którym pozwolono rosnąć wyżej
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Miskant i bioetanol?




przez sicetaitsimple » 04/03/18, 20:56

ecomax1 napisał:Witam, szukam dokładnie tych samych informacji, czego szukałeś 2009? czy udało ci się znaleźć coś istotnego?


Pytanie brzmiało: „luprawa miskantu i nieprzemysłowa produkcja etanolu z. "

W sposób nieprzemysłowy odpowiedź jest zdecydowanie przecząca. W 10 lub 100ans będzie tak samo.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 93