Mały system ogrzewania szklarni z olejem roślinnym

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
sebarmageddon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 01/02/07, 11:16
Lokalizacja: Francja

Mały system ogrzewania szklarni z olejem roślinnym




przez sebarmageddon » 28/03/09, 16:30

cześć wszystkim


Umieściłem tę wiadomość w forum biopaliwa, ale nie wiem, czy naprawdę należy


tej zimy było bardzo zimno, zmuszając mnie do znalezienia systemu do ogrzania wnętrza czegoś w rodzaju szklarni, która jest wykonana z blachy poliwęglanowej

ta mała szklarnia ma około 2m², postawiłem palmę, kilka truskawek w doniczkach i inne rośliny, aby uchronić je przed zbyt dużym zimnem (szczególnie palma), kolejna palma, która była w zeszłym roku, skończyła się al na zewnątrz, bo nie pasuje, więc praktycznie pęka, nie ma już zielonych liści, a lanca zniknęła przez lekkie pociągnięcie, krótko mówiąc, musi zostać wznowiona i dlatego ma ciepło


1 - system grzewczy wykonany z trzech małych doniczek z farbą modelarską (14ml) zawierającej alkohol do wycierania, alkohol do wycierania nie trwa długo

2 - układ grzewczy identyczny jak powyżej, z tym że alkohol do nacierania jest zastępowany olejem zibro, działa dłużej niż alkohol, dymi za dużo i bardzo czarny, a dodatkowo trzeba obstawić garnek wokół pozostałych na przypadek, w którym obok niego płynąłby olej, zapalając się, co jest jeszcze bardziej niebezpieczne, ponieważ płomień staje się wtedy większy

te dwa produkty są niebezpieczne, ponieważ są łatwo palne


3 - system ogrzewania jak lampa naftowa, garnek blaszany (pocięta puszka) zawiera garnek szklany, który sam zawiera olej odzyskany z frytkownicy, knot bawełniany i uchwyt na knot, który Zrobiłem z aluminium, jest to listwa o szerokości ok 3 lub 4cm, przebita otworem dostatecznie dużym aby przejść przez wiertło, dziurka za mała nie pozwalała olejowi dobrze się unieść, więc powiększyłem otwór

na początku lamela była prosta, to znaczy spoczywała na górze garnka, a knot był na poziomie garnka, tylko to co było pod aluminiową lamelą było nasączone olejem, pojawił się problem, olej spalając poziom spadł, skręciłem aluminiowe ostrze tak, aby środek z otworem podtrzymującym knot był w kształcie litery „U”, więc płytka jest zanurzona w oleju i większość knota jest poniżej poziomu oleju , teraz, gdy olej się pali i poziom spada, knot zanurzony głębiej w oleju nie wysycha, a gdy poziom oleju spada, knot jest nadal zasilany olejem

zaletą tego systemu jest to, że ciepło knota, które jest przenoszone na listwę aluminiową, podgrzewa olej i zapobiega jego zamarzaniu, ale nadal trochę dymi, co powoduje, że wszędzie osadza się warstwa czarnej sadzy w szklarni


Więc masz to, pojawiają się dwa problemy:
A - jak to ulepszyć?
B - jak zbierać sadzę ze spalania (dym)? (zrobić coś w rodzaju kominka, bardzo cienkiej drucianej siatki czy coś?)

czy używasz takich małych grzejników?

dziękuję za twoje odpowiedzi
a+
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 28/03/09, 17:51

Obraz
Witam,
Grałem w to już wcześniej i za każdym razem, gdy mój knot się zapychał? w skrócie więcej oleju na knot ... (czy masz małe zdjęcie swojego montażu?)
Do sadzy potrzebny byłby jakiś rodzaj katalizatora, kawałek metalu, który zostałby podgrzany przez płomień i zmieniłby kolor na czerwony, co spowodowałoby spalenie węgla.
Powinien istnieć sposób na odzyskanie takich części ze starej kuchenki olejowej.
W przeciwnym razie ... może metalowa gąbka ... (używana w kuchni)
Nic nie mów jego żonie :?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
sebarmageddon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 01/02/07, 11:16
Lokalizacja: Francja




przez sebarmageddon » 28/03/09, 18:28

Obraz
Obraz

szklany słoik to słoik po jogurcie
listwa aluminiowa, ja użyłem jej do wykonania podpory knota, otwór musi być dostatecznie duży, bo jak mocno dokręci knot to olejowi ciężko będzie dostać się do knota przez otwór i tam jest knot, który będzie się palił zamiast oleju

za plecami widzimy żółty metalowy garnek, to ten garnek, do którego stawiam szklankę, tak jak rozleje trochę oleju to wpada do metalowego garnka

przy pierwszej próbie dziura w pasku była za mała, knot, który jest wacikiem do usunięcia, miał problem z dostaniem się
po zrobieniu większego otworu knot wracał lepiej, ale gdy poziom oleju spada, olej ma więc większą wysokość do podniesienia, więc przekręciłem aluminiowe ostrze tak, aby bawełna była niższa, więc kiedy garnek jest wypełniony część knota nad szkiełkiem nakrywkowym jest w oleju, co zapewnia dobre zaopatrzenie knota od samego początku

a+
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 28/03/09, 18:44

I gaśnie po jakim czasie?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
sebarmageddon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 01/02/07, 11:16
Lokalizacja: Francja




przez sebarmageddon » 28/03/09, 20:02

to było kiedy spałem :D

świeci około 18:30 / 19:00, nadal pracuje o 1:6 w nocy, co daje już XNUMX godzin

Dlatego nie mam dokładnych pomiarów czasu pracy

a+
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 28/03/09, 20:07

nie jest źle :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 29/03/09, 00:06

Witam sebarmageddon

Aby ograniczyć osadzanie się sadzy w całej szklarni, możesz położyć prześcieradło kilka centymetrów nad płomieniem (wielkości dłoni!?). To ona zbierze maksymalną ilość sadzy. Musisz znaleźć odpowiednią odległość, za blisko lub za daleko, to niczego nie zatrzymuje. Po znalezieniu odpowiedniej odległości kumuluje się dobrze, prawie zbyt dobrze, od czasu do czasu trzeba go wyczyścić, w przeciwnym razie może się również zapalić. : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
sebarmageddon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 01/02/07, 11:16
Lokalizacja: Francja




przez sebarmageddon » 31/03/09, 20:20

Będę musiał zrobić kilka testów, ale teraz się nudzę, ponieważ temperatury się nagrzewają, byłoby to trochę stratą energii

Myślę o zrobieniu podobnego do twojego pomysłu flytox i może nawet zrobieniu kilku warstw blachy lub czegoś w tym rodzaju, aby zmusić dym do przemieszczania się ścieżką i utraty większej ilości sadzy, ale hej, zostanie to zrobione przez wykonanie testów (ponownie Muszę to zrobić ...)
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 31/03/09, 20:40

Jest też elektryczność statyczna ... ale co robisz?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
sebarmageddon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 01/02/07, 11:16
Lokalizacja: Francja




przez sebarmageddon » 31/03/09, 21:07

Nie wiem, jak to zrobić z elektrycznością statyczną
jaki jest Twój pomysł?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 187