transestryfikowany olej rzepakowy

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23

transestryfikowany olej rzepakowy




przez carburologue » 05/10/08, 09:55

Witam,

Kupiłem wczoraj litr rzepaku i poddałem go transmachinchozie, ale dziś rano znalazłem na dnie butelki białawą pastę i olej trans... dość mętny, czy to normalne???
Czy olej nie powinien być przezroczysty???

dziękuję, że mi odpowiedziałeś
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...

futurystyczne powiedzenie
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 05/10/08, 17:16

Tak, rzecz jest mętna, trzeba ją przefiltrować 2-3 razy tym samym filtrem do kawy, żeby uzyskać klarowny produkt.

Białawe coś, nie wiem za bardzo w jakim stopniu daję mieszankę alkoholu do nacierania + sody oczyszczonej i po kilku dniach daje brązowo zabarwiony produkt, który następnie dodaję do oleju dla reakcji.

Co daje wynik w postaci estru etylowego i mydła na dole.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 05/10/08, 17:54

dziękuję za odpowiedź.A gliceryna, bez problemu możemy ją wziąć w swoje ręce???
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...



futurystyczne powiedzenie

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117