Projekt Laigret: eksperymenty

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9

Projekt Laigret: eksperymenty




przez C moa » 04/10/08, 20:13

Cześć wszystkim,
Kilka wieści z frontu!!! W tym tygodniu mieliśmy sporo kontaktów i rozmów. Zidentyfikowaliśmy kilka kwestii technicznych, którymi naszym zdaniem warto się z Tobą podzielić.

Stworzyłem więc ten post, abyśmy mogli pogrupować bardziej techniczne punkty związane z projektem Laigret.

Mam nadzieję, że za kilka dni będę mógł podsumować wszystkie elementy zawarte w dokumentach, które już zebraliśmy.

Grougrou, proszę sprawdź, czy nie mówię za dużo bzdur.... : Wink:

Więc idę:
1) Kilka tygodni temu zwróciliśmy się do laboratorium INRA w Montpellier, które prowadzi badania na tematy zbliżone do projektu Laigret. Udało nam się wspólnie przedyskutować w zeszły piątek i poruszono wiele kwestii:
- Przede wszystkim nie ukrywam przed Państwem, że osoba, którą miałem była bardzo zaskoczona tym, co do niej powiedziałem, ale ponieważ instytut i dr Laigret to poważni ludzie, mógł jedynie rozwinąć temat następującymi uwagami;
- Szczep: według niego konieczne jest znalezienie dokładnego szczepu, aby mieć największe szanse powodzenia, ale biorąc pod uwagę liczbę różnych perfringens, uważa, że ​​może to być trudne. Powiedział mi, że być może konieczne było przedyskutowanie tego z Instytutem Pasteura w Tunisie, ponieważ byli oni w stanie zachować odmianę (wrócę do tego nieco później);
- Środowisko: W większości substratów mikroorganizmy (szczególnie w osadach ściekowych) toczą zaciekłą rywalizację i nic poza tym pierwiastkiem nie jest w stanie zahamować rozwoju bakterii, jakkolwiek by to nie było ciekawe i skuteczne. . Ale, dla przypomnienia, dr Laigret precyzuje, że używał samych perfringenów, więc wysterylizował w taki czy inny sposób podłoża, na których pracował przed włożeniem do nich perfringenów.
- Oleje i ich pozostałości: jest to idealne podłoże na początek, ponieważ jest to naturalnie niemal sterylne środowisko. Rzeczywiście, jak słusznie mi zwrócił uwagę, olej można przechowywać przez lata bez pleśni.
- Laboratorium: według niego, nawet jeśli perfringens niekoniecznie jest bardzo niebezpieczny, będą istniały ograniczenia związane z jego patogennym aspektem. Według niego potrzebne jest laboratorium P2, którego dzisiaj nie mają. Powiedziałem mu, że musimy zobaczyć, w jakich ramach moglibyśmy ewentualnie uzupełnić infrastrukturę jego laboratorium.
- Podsumowując, jest zaskoczony i chciałby mieć małego lekarza, żeby to wszystko obejrzał.

2) Mieliśmy również kontakt z ESAIP, którego 3-ci rok wrócił niedawno. Mają do wykonania projekt naukowy, więc zespół dydaktyczny zaproponuje temat studentom inżynierii. Będą mogli pogłębić aspekty dokumentalne, a zwłaszcza dowiedzieć się, czy inne szkoły/uniwersytety/laboratoria pracują nad podobnym tematem. Wiedzą, że w IUT w Angers jest laboratorium, które pracuje nad pozostałościami z olejarni. Starają się je waloryzować z drożdży, więc na pewno mają sprzęt i umiejętności do przeprowadzania eksperymentów. Ciąg dalszy nastąpi...

3) W końcu nawiązaliśmy kontakt z Instytutem Pasteura w Tunisie. Na początku chodziło głównie o to, czy zachowali szczep A 5029. Od nitki do igły dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o perfringensach:
- Po pierwsze, Instytut Pasteura w Tunisie nadal pracuje nad Perfringens. Niestety, nie mają szczepu typu A, więc nie mają A 5029.
- Perfringens dzieli się na kilka rodzajów (od A do E). Ten, który nas interesuje, należy do kategorii A. To, co charakteryzuje ten typ, to patogenny aspekt bakterii. Dla A (to potwierdza to, co już wiemy), jest to bakteria odpowiedzialna za zgorzel gazową. Po ustaleniu typu szczepy są klasyfikowane według ich toksyczności, tj. według objętości wydzielanych wydzielin. Być może szczep A 5029 jest wydajniejszy od innych, ale może uda nam się znaleźć inny odpowiednik. Pozostaje więc nadzieja, jeśli nie uda nam się znaleźć dokładnego szczepu.
- Potwierdzają, że praca nad pozostałościami z olejarni byłaby ciekawa, bo nie bardzo wiemy, co dziś z nimi zrobić. Zwłaszcza w Tunezji, gdzie produkcja oliwy z oliwek jest bardzo ważna.
- Instytut Pasteura w Tunisie pracuje zarówno nad aspektami medycznymi, jak i środowiskowymi i niespodziankami!!! Byliby bardzo zainteresowani współpracą z nami w tym temacie!!! Praca z nimi mogłaby być rzeczywiście interesująca, ponieważ opanowali perfringens, mają odpowiednią infrastrukturę i prawdopodobnie prawie cały niezbędny sprzęt.

4) Ze swojej strony Grougrou ​​nawiązał kontakt z wieloma szkołami i/lub uniwersytetami, które zajmują się ochroną środowiska, mogą one mieć wyposażone laboratoria, na których prawdopodobnie polegamy. Niecierpliwie czekamy, aż do niego wrócą. Znalazł też dostawcę bakterii/bakterii. Szybko przekonamy się, czy mają tę bakterię w rezerwie.

Proszę bardzo, wiesz wszystko, a dla mnie to brzmi jak dobra wiadomość.
Rodzi to również inne pytania, w szczególności dot licencjonowania/ochrony aspektów utworów i finansowanie/struktura projektu.

Czekam na czytanie od ciebie,
0 x
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 05/10/08, 09:25

ah tak, gratulacje, w każdym razie są tacy, którzy mają pomysły… nie jak niektórzy forums : Evil:
brawo ekonologia :P

inaczej pozwolę sobie na mały nawias do dyskusji, kiedy znajdziemy pleśń na tłuszczu; z jakiej bakterii ona pochodzi??
czy to normalne że tłuszcz w zamkniętym słoiku sam fermentuje???
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...

futurystyczne powiedzenie
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 05/10/08, 13:04

Gratuluję tego podsumowania.
Czy ten słynny szczep A 5029 nie mógłby zostać znaleziony tam, gdzie występują przypadki zgorzeli gazowej?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 05/10/08, 13:20

Świetna robota C moa (i zrzęda)!

Ja, który obawiałem się, że od naszej rozmowy na skype nie będzie postępów, tutaj jestem bardzo mile zaskoczony!

Obraz

Kiedy laboratoria wyrażają zainteresowanie, fakt, że jesteśmy (na razie) zwykłymi „jednostkami”, nie stanowi dla nich problemu? Tego bardzo się obawiałeś podczas tej rozmowy, więc a priori nie wydaje się to tak restrykcyjne.

Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomyśleć równolegle do aspektu prawnego, jaki chcemy nadać projektowi.

Ze swojej strony byłbym za utworzeniem (nie jest jeszcze za wcześnie, jak twierdzą niektórzy) stowarzyszenia, które nie ograniczałoby się do Laigret.

Głównym celem tego stowarzyszenia byłoby wykazanie technicznej i ekonomicznej wykonalności pewnych rozwiązań, a następnie rozpowszechnianie wyników, a nawet udział w rozwoju demonstratorów naturalnej wielkości. (ponieważ i tak jest to cel końcowy!)! Proces Laigreta byłby tylko jednym z tych rozwiązań.

Więc właśnie ponownie otworzyłem ten temat, który zamroziłem na kilka tygodni:
https://www.econologie.com/forums/projet-lai ... t6109.html
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 06/10/08, 00:00

carburologue napisał:ah tak, gratulacje, w każdym razie są tacy, którzy mają pomysły… nie jak niektórzy forums : Evil:
brawo ekonologia :P
Dziękuję za Twoje wsparcie : Mrgreen:

inaczej pozwolę sobie na mały nawias do dyskusji, kiedy znajdziemy pleśń na tłuszczu; z jakiej bakterii ona pochodzi??
czy to normalne że tłuszcz w zamkniętym słoiku sam fermentuje???
Myślę, że tłuszcz nie jest tak czysty jak oleje, aby wiedzieć, o którą bakterię chodzi… Myślę, że musimy pobrać próbki i wezwać ekspertów : Mrgreen:

Małe info dla smakoszy, pewnego dnia, gdy kupowałem dżemy na targu, kupiec nauczył mnie, że nie da się zrobić spleśniałego dżemu. Powiedziałem jej, że zdarzyło mi się to już wcześniej, a ona odpowiedziała, że ​​muszę polizać łyżki, których użyłem między dwiema próbkami (no tak, jestem chciwy : Oops: ). W ten sposób zanieczyściłem garnek!!!
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 06/10/08, 00:04

Christophe napisał:Kiedy laboratoria wyrażają zainteresowanie, fakt, że jesteśmy (na razie) zwykłymi „jednostkami”, nie stanowi dla nich problemu? Tego bardzo się obawiałeś podczas tej rozmowy, więc a priori nie wydaje się to tak restrykcyjne.
Cóż, szczerze mówiąc, tak naprawdę nie przedstawiłem nas jako jednostek, ale raczej jako grupę roboczą nad tematem, którego struktura była tworzona (dobrze powiedziane huh : Mrgreen: : Mrgreen: ).
W Instytucie Pasteura na początku powiedziałem, że jesteśmy w kontakcie z INRA i nagle zgodzili się oddać mi lekarzy zajmujących się mikrobiologią i nagle lekarze nie zadali sobie żadnych pytań.
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 06/10/08, 00:06

phil53 napisał:Czy ten słynny szczep A 5029 nie mógłby zostać znaleziony tam, gdzie występują przypadki zgorzeli gazowej?
Jest to rzeczywiście jedna z możliwości, które możemy zbadać w laboratorium, jeśli żaden dostawca go nie ma.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 06/10/08, 00:21

Jeśli perfringens A 5029 jest bardzo niebezpieczny i musi być obsługiwany w laboratorium P2, zastanawiam się nad celem tego odkrycia?

Odzyskany olej gotuje się z odpowiednimi perfringenami.
Ten żre i wydala olej.
A potem, co robimy z tym olejem?
Jeśli ma być używany przez wszystkich, konieczne będzie sprawdzenie braku perfringenów na końcu produkcji i ich wyeliminowanie. Przez napromieniowanie?

Innym rozwiązaniem jest wykonanie obiegu zamkniętego i bezpośrednie spalanie oleju na wylocie, aby zakręcić turbiną.
Zagrożenie dla zdrowia zawsze będzie istniało.

Niełatwe dla ekonomistów.

:zaszokować:
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 06/10/08, 09:37

gegyx napisał:Jeśli perfringens A 5029 jest bardzo niebezpieczny i musi być obsługiwany w laboratorium P2, zastanawiam się nad celem tego odkrycia?
Przede wszystkim perfringens występuje ogólnie wszędzie (w glebie, oborniku, gnojowicy itp.), a typ A w szczególności. Jest najbardziej rozpowszechniony na świecie.

Aby uzyskać więcej wyjaśnień, możesz przeczytać następujące linki:
- http://www.livestock.novartis.com/pdf/1501-037-05_Q&A_final.pdf ;
- http://icmr.nic.in/ijmr/2005/july/0706.pdf
- http://fr.wikipedia.org/wiki/Clostridium_perfringens;

Konieczność korzystania z laboratorium P2 oznacza po prostu podjęcie dodatkowych środków ostrożności w porównaniu do podstawowego laboratorium. Te środki ostrożności zostały nam przedstawione w innym temacie, jesteśmy bardzo, bardzo daleko od laboratoriów P4, gdzie potrzebne są śluzy, pomieszczenia z deprimogenami....

Co więcej, fakt, że ta bakteria jest nieruchoma i rozwija się tylko w środowisku beztlenowym, ułatwia nam życie, ponieważ wydaje się, że trudno jest mieć zewnętrzne zanieczyszczenie.

Odzyskany olej gotuje się z odpowiednimi perfringenami.
Ten żre i wydala olej.
A potem, co robimy z tym olejem?
Cóż, ideałem jest go sprzedać : Mrgreen: zarabiać pieniądze i kontynuować nasze eksperymenty na innych podłożach oraz pomagać w rozwijaniu innych projektów ekologicznych.
Jeśli ma być używany przez wszystkich, konieczne będzie sprawdzenie braku perfringenów na końcu produkcji i ich wyeliminowanie. Przez napromieniowanie?
Tak bardzo, jak myślę, że jeśli to zadziała, proces będzie dość podstawowy, tak bardzo, jak wątpię, czy byłoby opłacalne i rozsądne, aby wszyscy go używali.
Jeśli chodzi o obecność perfringenów w ropie, to powiemy o doświadczeniach. Pamiętajmy jednak, że dla niego surowiec to odpad, a nie źródło pożywienia, więc ryzyko, że tam zostanie, jest niewielkie. W dodatku tę ropę trzeba będzie rafinować, destylować… i tam też byłbym bardzo zdziwiony, gdyby przeżyła szok. : Lol: .
Innym rozwiązaniem jest wykonanie obiegu zamkniętego i bezpośrednie spalanie oleju na wylocie, aby zakręcić turbiną.
Zagrożenie dla zdrowia zawsze będzie istniało.
Tutaj również powiedzą nam eksperymenty, ale biorąc pod uwagę nieliczne dane, jakie mamy na temat cięcia tego surowca, mam pewne wątpliwości, czy jest to możliwe.

Niełatwe dla ekonomistów.
Mam nadzieję, że nikogo tym nie zszokuję, ale myślę, że w tym temacie musimy zapomnieć o majsterkowaniu.
Laboratorium nie zrobimy w garażu ani na dnie ogrodu!!!
wezwiemy fachowców, którzy mają sprzęt i umiejętności, a przede wszystkim są w pełni świadomi zagrożeń z tym związanych. To od nas zależy, czy znajdziemy środki finansowe na zamówienie u nich tych badań!!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 06/10/08, 11:26

C moa napisał:Cóż, szczerze mówiąc, tak naprawdę nie przedstawiłem nas jako jednostek, ale raczej jako grupę roboczą nad tematem, którego struktura była tworzona (dobrze powiedziane huh : Mrgreen: : Mrgreen: ).
W Instytucie Pasteura na początku powiedziałem, że jesteśmy w kontakcie z INRA i nagle zgodzili się oddać mi lekarzy zajmujących się mikrobiologią i nagle lekarze nie zadali sobie żadnych pytań.


O jaki talent!! Uwaga: nie skłamałeś :)

Obraz

Laboratorium nie zrobimy w garażu ani na dnie ogrodu!!!


Nie mamy, ale ostatecznym celem, przynajmniej w mojej głowie, jest zaoferowanie mini jednostek produkcyjnych, prawda? Jest jeszcze za wcześnie, by mówić, czy będzie to dla jednostek… Widzę coś więcej dla gmin, wydziałów, regionów…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 169