Silnik Diesla pracuje na gazie

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
harcowanie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 251
Rejestracja: 31/03/07, 22:05
Lokalizacja: Castellon (Hiszpania)

Silnik Diesla pracuje na gazie




przez harcowanie » 18/07/08, 21:36

Witam,

Ryzykując, że zabrzmi to śmiesznie, ośmielam się zadać pytanie:

Czy silnik Diesla można zasilać gazem? na przykład butan/propan, jeśli tak, w jaki sposób?
0 x
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper




przez Pierre-Yves » 18/07/08, 21:57

jest to całkowicie możliwe i po angielsku nazywa się to „podwójnym paliwem”. Diesel służy głównie do rozruchu, później przechodzimy na gaz. Zaletą jest to, że emituje mniej zanieczyszczeń niż w przypadku oleju napędowego.

Teraz wymaga to posiadania dwóch zbiorników (więcej miejsca, większa waga) i prawidłowego zarządzania magazynowaniem i dystrybucją gazu (ale to już istnieje w przypadku LPG i działa bardzo dobrze).

Zyskujemy na zanieczyszczeniach i cenie (chwilowo, bo gaz jest indeksowany do ceny ropy i rośnie). Tracimy plony, bo liderem pod względem MJ/l jest olej napędowy.
0 x
optymalizacji, oszczędność energii
http://www.avel-vor.fr
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 18/07/08, 22:23

Rozmawiamy o tym tutaj :D
http://www.ch-forschung.ch/index.php?artid=26
Tutaj też (mówimy o problemach z zacieraniem się wtryskiwaczy)
http://cat.inist.fr/?aModele=afficheN&cpsidt=149771
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 18/07/08, 22:38

Bonjour à tous

Tytuł dokumentu / Tytuł dokumentu
Modelowanie termodynamiczne spalania LPG w silnikach dwupaliwowych
Autor(zy) / Autor(zy)
BILCAN A. (1); LE CORRE O. (1); TAZEROUT M. (1); RAMESH A. (2);
Afiliacja(-e) autora(-ów) / Autor(-y) Afiliacja(-e)
(1) Szkoła Górnicza w Nantes, FRANCJA
(2) Indyjski Instytut Technologii w Madrasie, INDIE

Abstrakcyjny
Silniki dwupaliwowe to silniki wysokoprężne zmodyfikowane i zasilane dwoma paliwami spalającymi się jednocześnie w komorze spalania: paliwem gazowym, trudnym do zapalenia przy zapłonie iskrowym oraz paliwem ciekłym o dobrych właściwościach samozapłonowych, zwanym paliwem pilotowym. Sprawność silnika jest porównywalna z silnikami wysokoprężnymi, jednakże poziom emisji zanieczyszczeń jest niższy.

Opracowano nową procedurę modelowania spalania w silniku dwupaliwowym (LPG + olej napędowy) w oparciu o wyniki eksperymentów przeprowadzonych we współpracy z Indyjskim Instytutem Technologicznym w Madrasie. Jest to silnik jednocylindrowy, chłodzony powietrzem, pracujący przy częściowym obciążeniu dla różnej zawartości zasysanej mieszanki powietrze-LPG, przy zmiennej ilości paliwa pilotowego. Procedura koncentruje się najpierw na opóźnieniu zapłonu, a następnie na prawie spalania. Wydzielanie ciepła jest w pełni modelowane, a błąd pozostaje mniejszy niż 10%.


http://www.ch-forschung.ch/index.php?artid=26

Ciekawe zastosowanie biogazu.
A+

w końcu...lejustemilieu zostałem wyprzedzony.... : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 18/07/08, 22:49

Nie, ale ten pomysł wydał mi się interesujący. :D
Wydawało mi się też, że w USA ciężarówek na gaz jest bardzo dużo...ale nie znalazłem zbyt wielu artykułów na ten temat.
Dobranoc....
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 19/07/08, 14:01

to jest dobre !

inaczej z praktycznego/technicznego punktu widzenia butla z gazem z wężem (chyba słyszałem, że bez reduktora jest lepsza) wpinana bezpośrednio w kanał wentylacyjny pojazdu:
doświadczysz jazdy na biegu jałowym, gaz wtryskiwany do nawiewu pojazdu zwiększa prędkość ;-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
harcowanie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 251
Rejestracja: 31/03/07, 22:05
Lokalizacja: Castellon (Hiszpania)




przez harcowanie » 19/07/08, 15:45

celem jest uruchomienie mojego generatora, którego silnik pracuje na oleju napędowym i jest chłodzony wodą (1500tm)
rozpoczęcie od diesla nie przeszkadza mi na tyle, że wszystkie te manipulacje można zautomatyzować.
0 x
Avatar de l'utilisateur
harcowanie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 251
Rejestracja: 31/03/07, 22:05
Lokalizacja: Castellon (Hiszpania)




przez harcowanie » 19/07/08, 15:46

jonule napisał:to jest dobre !

inaczej z praktycznego/technicznego punktu widzenia butla z gazem z wężem (chyba słyszałem, że bez reduktora jest lepsza) wpinana bezpośrednio w kanał wentylacyjny pojazdu:
doświadczysz jazdy na biegu jałowym, gaz wtryskiwany do nawiewu pojazdu zwiększa prędkość ;-)


Więcej szczegółów proszę :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 19/07/08, 19:29

jonule napisał:inaczej z praktycznego/technicznego punktu widzenia butla z gazem z wężem (chyba słyszałem, że bez reduktora jest lepsza) wpinana bezpośrednio w kanał wentylacyjny pojazdu:
doświadczysz jazdy na biegu jałowym, gaz wtryskiwany do nawiewu pojazdu zwiększa prędkość ;-)

Już o tym myślałem. Ale jeśli z powodu X lub Y, masz odwrotny skutek w stronę butelki...
Tylko montaż zgodny ze sztuką pozwala być bezpiecznym. A montaż według zasad sztuki musi kosztować około 2000/3000€ (pytałem TopGas, tak robią i powiedzieli mi, że to trochę droższe niż na benzynę - już wyczerpane), ALE z premią państwową , patati patata...

Aby uzyskać więcej informacji, zainicjowałem już post ICI. Należy pamiętać, że rozwiązanie w 100% LPG nie jest możliwe w przypadku diesli (bez modyfikacji silnika). Do samozapłonu wymagane jest minimum 25% oleju napędowego. Można to również zrobić za pomocą gazu ziemnego (NGV).
Zamieściłem też na forum FievezGPL. Ale są raczej szczelne dla diesla, więc trudno jest zainicjować na nich przewód.
Ostatnio edytowane przez abyssin3 19 / 07 / 08, 19: 43, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 19/07/08, 19:40

PS: Jeśli chcesz znaleźć specjalistów od LPG, którzy przerobią diesle, to powodzenia.
Pierwszą rzeczą, którą ci mówią, jest: „nie, w dieslach to nie jest możliwe”.
Kiedy uprzejmie im wyjaśniłeś, że jeśli (i si udało ci się ich przekonać), druga odpowiedź to coś w rodzaju ryku: Hmmmon hummmum hmooooh, nie, ale tego nie robimy.
Oczywiście nie obchodzi ich to. We Francji LPG jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób dbających o środowisko i preferujących benzynę, więc używanie oleju napędowego nie wchodzi w grę. A ponieważ jest to już bardzo opłacalna firma (do 4000 euro na instalację), nie ma potrzeby jej rozszerzania. Z wyjątkiem kilku wyjątków.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 236