Wodór, woda morska i słońce

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1

Wodór, woda morska i słońce




przez minguinhirigue » 17/07/08, 00:14

Ostatnio dyskusja toczyła się wokół kwestii wykorzystania sodu i jego reakcji z wodą do produkcji wodoru:
Magazynowanie wodoru pod niskim ciśnieniem
Na + H20 -> NaOH + 1/2 H2, następnie 2 H2 + O2 -> H2O.

Nawet jeśli przyznam, że prowadzenie pojazdów plujących sodą jest dla mnie trochę nieprzytomne (wbrew temu, co mówią ci, którzy zakładają, że będzie ona skondensowana i odzyskana :D) istnieje „ciekawy” proces produkcji tego „paliwa”:
Une wieża energetyczna odparowuje wodę morską i wykorzystuje ją do produkcji energii elektrycznej. Odparowana woda morska z pewnością pozostawi sól, która stopniowo osadzi się na wewnętrznej powierzchni wieży i będzie regularnie „zbierana”. Po zebraniu sól ta może przejść do skoncentrowanego słonecznego systemu upłynniania, zgodnie z opisem Rémundo w komunikacie dotyczącym niskociśnieniowego przechowywania wodoru: podgrzewanie solanki do temperatury 600°C, następnie elektroliza (w razie potrzeby z wykorzystaniem mocy wieży) w celu wytworzenia sodu i chloru .

Pozostaje już tylko swobodnie i radośnie cieszyć się możliwością wykorzystania czystej wody produkowanej przez wieżę (odzysk nasyconego powietrza i skroplonej wody), sodu i chloru.

Przyznaję, że wolę podstawowe zastosowania wieży: produkcję niezasolonej wody i elektryczności, ale jeśli wieża energetyczna, prosta skoncentrowana elektrownia słoneczna, sprzyjający klimat i niewielka ilość wody morskiej umożliwią kompletny proces produkcji chloru, sód i czysty au i może trochę prądu, czemu nie?

Właśnie odkryłem kolejne źródło energii z wodą morską: stawy solarne: http://www.outilssolaires.com/Jeux/prin-etang.htm
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40

Re: Wodór, woda morska i słońce




przez Chatham » 17/07/08, 09:11

minguinhirigue napisał:Ostatnio dyskusja toczyła się wokół kwestii wykorzystania sodu i jego reakcji z wodą do produkcji wodoru:

Pozostaje już tylko swobodnie i radośnie cieszyć się możliwością wykorzystania czystej wody produkowanej przez wieżę (odzysk nasyconego powietrza i skroplonej wody), sodu i chloru.



Ekologiczni ludzie grający w ping-ponga butelką nitrogliceryny, to mi przypomina... produkty o których mówisz są super niebezpieczne: lepiej o tym zapomnieć...
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 17/07/08, 10:44

Uważam, że obraz jest całkiem dokładny :P

Po prostu chodziło mi to po głowie, więc pomyślałam, że dobrze będzie to z siebie wyrzucić! :D

Wiedziałeś jednak o stawach słonecznych: nie są one niebezpieczne, z wyjątkiem tych, którzy się w nich kąpią...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Wodór, woda morska i słońce




przez Flytox » 17/07/08, 11:14

Witaj, minguinhirigue

Dla Sodu w porozumieniu z Chatamem znaleźliśmy produkty spokojniejsze. : Mrgreen:

minguinhirigue napisał:Właśnie odkryłem kolejne źródło energii z wodą morską: stawy solarne: http://www.outilssolaires.com/Jeux/prin-etang.htm

Ten pomysł jest świetny, powinniśmy porównać jego wydajność i cenę w porównaniu z panelami słonecznymi. W samodzielnej konstrukcji wydaje się całkiem grywalny. Na koniec należy upewnić się, że wyciek słonawej wody nie uszkodzi zwierciadła wody.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 17/07/08, 11:55

Oryginalny system:

Obraz

Możliwe uproszczone użycie:

Obraz

Piłka jest opcjonalna, jej rolę pełni wielkość basenu. :P

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128