Mistrz 1994, diesel nowy silnik, roll olej ??

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Sawouah
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 10/07/08, 13:25

Mistrz 1994, diesel nowy silnik, roll olej ??




przez Sawouah » 10/07/08, 13:27

Witam,

Tak więc właśnie nabyłem Renault Master z 1994 roku, nadwozie z przebiegiem 210000 22000 km i nowy standardowy silnik z wymiany, faktura potwierdzająca przebieg XNUMX XNUMX km.
Zrobiłem już 2 pełne około 470 km na 43 litry oleju napędowego = 11 l na 100 km mniej więcej.

Mam znajomego, który też jest magistrem i od kilku miesięcy jeździ na oleju rzepakowym i mi to doradził, zajrzał krótko do silnika i powiedział, że to całkiem możliwe.

Dlatego zwracam się do Was o wytłumaczenie mi co mam zrobić (wiedząc, że nie jestem majsterkowiczem za grosze i nie znam się na silnikach samochodowych), czynności, procedur, rodzaju olej, %,...

Z góry dziękuję za odpowiedzi i do zobaczenia!
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 10/07/08, 21:31

W przypadku bardzo szczegółowych pytań dotyczących SVO w pojazdach radzę odwiedzić witrynę taką jak www.oliomobile.org
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 11/07/08, 10:14

ha ha!
Widzę, że na sali nie ma specjalisty?

Nieważne :
możesz spać i już wlać 30% oleju nie robiąc nic przy pojeździe (zbiorniku), bo ta dawka jest znikoma dla lepkości.

jakiej marki jest Twoja pompa wtryskowa? w przypadku firmy Bosch stawka ta jest zgłaszana jako 50%

olej rzepakowy, słonecznikowy, wszystko tłuste i płynne.
jeśli zostanie użyty, będzie musiał zostać przefiltrowany.

spójrz na moją stronę: www.nrjrealiste.fr
0 x
Sawouah
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 10/07/08, 13:25




przez Sawouah » 11/07/08, 13:34

Ho, dziękuję bardzo, idę zobaczyć twoją stronę Jonule, wydaje mi się, że dobrze zrobiłeś, dziękuję za link, ponieważ nie znalazłem tego!
8)
0 x
Sawouah
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 10/07/08, 13:25




przez Sawouah » 11/07/08, 14:07

hej inne pytania wyczytałem że trzeba zrobić 1000km na oleju a potem spuścić z wymianą filtra i te sprawy?? i po?? pozostałe wymiany oleju co 10000 15000-XNUMX XNUMX, czy zgodnie z zaleceniami producentów?
A kto długo tarzał się w oleju?? nie uszkadza reszty pojazdu, wtryskiwaczy :zaszokować: (er, to jest coś, co też czytałem!!), takie rzeczy?? bo dobrze jak zacznę jeździć na oleju to po kilku miesiącach oszczędzam 300€ a potem mam koszty ze względu na to że jeżdżę na oleju to co jest tego warte naprawdę skopać ? i tak, ponieważ zielona strona, w porządku, ale hej, plastikowe butelki, jak zostały wykonane, żelazne puszki, nie nadają się do recyklingu, ...
Rho, nie, ale nadal chcę spróbować, po prostu nie mogę zebrać informacji o wszystkim, co leży w sieci... :|
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 11/07/08, 14:23

witam,
nie qwouah to zawsze przyjemność, pod warunkiem, że uczysz się tego również wokół siebie ;-)

po uruchomieniu oleju czyści przewody, brud oleju dostaje się do filtra oleju napędowego. jak "zaczniesz" czuć różnicę w starcie, przyspieszeniach to czas na wymianę filtra, jedne to 1000 inne +, -... więc zaplanuj 1 na wszelki wypadek, z góry, w aucie jak chcesz przygotuj się na każdą ewentualność i śpij więcej niż cicho, ale hej, to nie jest BARDZO ważny punkt.

wymiany oleju zawsze robiłem (w tego typu pojazdach, naszych) co 10.000 XNUMX: raz wymieniam tylko olej, innym razem olej + wszystkie filtry.

więc nic nie zmieniaj jak zwykle ;-)

Od ponad 6 lat jeżdżę na darmowym oleju z recyklingu.

niczego nie uszkadza: silnik wysokoprężny (a nie olej napędowy) został wynaleziony do pracy na oleju roślinnym przez ponad 100 lat, można sobie wyobrazić.

bez zielonej strony, ale alternatywnie! 8)

Tak, plastik nadaje się do recyklingu, żelazne puszki też.

jakiej marki jest Twoja pompa wtryskowa? zapytaj mechanika ;-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 11/07/08, 14:30

sawouah napisała:[…]Rho, nie, ale nadal chcę spróbować, po prostu nie jestem w stanie zebrać informacji ze wszystkiego, co jest w sieci… :|
Jak ci powiedziałem powyżej, olej mobilny jest najbardziej udanym miejscem dla oleju opałowego...

Ze swojej strony jeżdżę już prawie 3 lata na oleju zachowując klasyczny serwis i wszystko jest ok.

Z drugiej strony, jeśli robisz to tylko dla gospodarki, idź swoją drogą...

PS: dla twojej wskazówki (i aby uniknąć mówienia bzdur) metalowe przedmioty są częścią tego, co najlepiej nadaje się do recyklingu.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 11/07/08, 14:35

jonule napisał:wymiany oleju zawsze robiłem (w tego typu pojazdach, naszych) co 10.000 XNUMX: raz wymieniam tylko olej, innym razem olej + wszystkie filtry.

Małe pytanie: kiedy robię wymianę oleju (co 7500 km w ZX TD), systematycznie wymieniam filtr oleju, który kosztuje więcej niż olej. Może nie jest to konieczne?
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40

Re: Master 1994, nowy silnik diesla, na olej??




przez Chatham » 11/07/08, 14:42

sawouah napisała:Witam,

Więc właśnie nabyłem Renault Master, z 1994 r., 11 l na 100 km mniej więcej.



Zrobili postępy w Renault, mówią tak, ponieważ podczas przeprowadzki (w sumie 700 km), „turbo” master w pełni załadowany (zobacz trochę więcej ...), na wyjeździe (350 km) jeździliśmy na 20L / 100 dobrze zapakowanych z absurdalną średnią prędkością wiosłując na śmierć przy najmniejszym wzniesieniu, postój co 100km na tankowanie bo bak był malutki (30L) .Powrotnie 350km puste zrobiliśmy "tylko" 15L/100.....nie zrobiłem gorzej (ale jeszcze wolniej...) z benzyną HY kilka lat wcześniej...
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 11/07/08, 14:47

tak, ale tutaj mówimy o TURBO DIESEL;

mój 1.9 TD93 ma swoje wymiany oleju co 10.000 2, filtr oleju wymieniany jest co XNUMX wymiany oleju.
aby pracować na 100% oleju, zaleca się wymianę filtra paliwa przy każdej wymianie oleju.
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 157