Trudności i bankructwa biopaliw

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Trudności i bankructwa biopaliw




przez Christophe » 25/06/08, 13:52

Nadmiar spekulacji zabija spekulacje?

Zobacz tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=6nbHR9TbHoA w drugiej części tego filmu od 2:2
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 25/06/08, 14:36

....... za dużo kapitalizmu zabija kapitalizm! :P
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 25/06/08, 16:05

Widziałem to niedawno w wiadomościach FR2 (nadal trzymają FR2!! nie mówią tylko o sałatkach, wygląda na to??).

Biopaliwo to biodiesel (HVB z rzepaku importowanego z Czech lub kraju wschodniego..), a ponieważ Niemcy opodatkowali ten biodiesel dostępny na stacjach (w przeciwieństwie do Francji), Niemcy, którzy jeżdżą na oleju napędowym, zużywają mniej biodiesla.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 25/06/08, 22:14

Bonjour à tous

Tymczasem mocno inwestuje w etanol:

Obraz


Akapit „Pozytywne wyniki” w gatunku naprawdę niejasny : Mrgreen:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 26/06/08, 00:24

Super!

Będę mógł jeździć moimi starymi autokarami benzynowymi z węglowodanami E85 bez zestawu… po prostu zmodyfikuj odrzutowiec i zaliczkę (patrz post na temat 205 węglowodanów, które działają w ten sposób).

Na tym umieścili naszych władców. Trzeba wiedzieć, że pozwoliłoby to uniknąć złomowania starych samochodów w idealnym stanie i zastąpienia ich nowymi”nie dotykaj tego"....Jeśli wiesz co mam na myśli.

Ponieważ nie jem cukru buraczanego, tylko cukier trzcinowy (Indianie z Zachodu muszą żyć, chociaż to trzcina z Brazylii?), równie dobrze mógłbym wlać trochę bioetanolu do zbiornika.
Zgadzam się (pszenicę spaliłem), ale to by była mała część biopaliw a nie agropaliw, wszystko jest kwestią proporcji, reszta to spekulacje.

Niemniej jednak, jeśli w mojej okolicy jest pompa E85, dokonam modyfikacji, aby przejechała mniej niż 5000 km / rok (w sumie) moimi starymi autokarami: do użytku lokalnego.
Ostatnio edytowane przez martien007 26 / 06 / 08, 10: 07, 1 edytowany raz.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 26/06/08, 09:52

przepraszam Marsjanin gadasz bzdury i artykuł też...

etanol nie jest biopaliwem, jest destrukcyjnym AGRO-paliwem o ujemnym bilansie. to szorstki powrót.

we francji nie ma trzciny cukrowej, cristanol to pszenica i kukurydza, herezja...


wszystko po to, żeby zadowolić lobby, żeby dalej pchać ceny pszenicy, to wszystko spekulacja, to jest prawdziwa broń agroekonomiczna.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 26/06/08, 09:54

+1 z Jonule, spójrz na USA, co daje, ekologicznie, bioetanol: monokultura, zubożenie gleby, wątpliwy globalny bilans CO2, wpływ na ceny żywności (= niedobór w niektórych zakątkach świata z powodu cen globalizacji). ..

W końcu lepiej to wypijmy!! :D : Mrgreen:

Teraz te obecne inwestycje można, mam nadzieję, przekształcić w biopaliwa drugiej i trzeciej generacji, są one w dużej mierze pozytywne, zresztą artykuł to sugeruje, prawda?

I bądźmy logiczni i szczerzy: nawet jeśli to nie jest rozwiązanie, lepiej zainwestować 250 milionów w rafinerię bioetanolu niż w odwiert ropy!


martien007 napisał:Widziałem to niedawno w wiadomościach FR2 (nadal trzymają FR2!! nie mówią tylko o sałatkach, wygląda na to??).


Uh, więc kliknij na link, to jest, moim zdaniem, ten sam raport!!

Na poziomie ekobilansu etanolu, oto 2 linki:
https://www.econologie.com/eco-bilan-bio ... -3256.html
https://www.econologie.com/eco-bilan-ene ... -3596.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 06 / 08, 10: 12, 1 edytowany raz.
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 26/06/08, 10:09

jonule napisał:przepraszam Marsjanin gadasz bzdury i artykuł też...

etanol nie jest biopaliwem, jest destrukcyjnym AGRO-paliwem o ujemnym bilansie. to szorstki powrót.

we francji nie ma trzciny cukrowej, cristanol to pszenica i kukurydza, herezja...


wszystko po to, żeby zadowolić lobby, żeby dalej pchać ceny pszenicy, to wszystko spekulacja, to jest prawdziwa broń agroekonomiczna.

Zgadzam się z tobą co do agropaliw (ja zapaliłem pszenicę). Powinni przejść na biopaliwa.

Niemniej jednak, jeśli w mojej okolicy jest pompa E85, dokonam modyfikacji, aby przejechała mniej niż 5000 km / rok (w sumie) moimi starymi autokarami: do użytku lokalnego.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 26/06/08, 10:14

Wytwarzanie paliwa z odżywczych roślin to w każdym razie wielka bzdura: energia ludzka lub zwierzęca kosztuje dużo więcej niż energia ze źródeł kopalnych...

Bardzo się cieszę, że niektórzy z was stosują rozróżnienie, które zaproponowałem w grudniu ubiegłego roku: https://www.econologie.com/agrocarburant ... -3575.html

ps: Martian, czy poprawiłeś swoje cytaty na inny temat? Roll:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/06/08, 13:42

jonule napisał:[..] we Francji nie ma trzciny cukrowej, cristanol to pszenica i kukurydza, herezja ...[...]
Przepraszam, ale ty też (częściowo) bredzisz...

We Francji (a zwłaszcza w tym regionie) etanol jest również wytwarzany z buraków cukrowych, które nie są uprawą jadalną i których produkcja jest być może bardziej interesująca do tego zastosowania niż faszerowanie się cukrem w żywności!

Nie wiem, czy bilans jest rzeczywiście lepszy niż w przypadku zbóż, ale przynajmniej nie konkuruje z żywnością...

A jeśli ponownie wykorzystają, planując produkty pomocnicze (biomasę) do produkcji kogeneracyjnej na samym miejscu, myślę, że rzeczywiście może to być interesujące.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 141