Inauguracja Marsylii

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 07/09/05, 21:50

Czy olej do smażenia naprawdę jest aż tak neutralny?

Któregoś dnia z powodu bałaganu w kuchni żona przechowała frytkownicę SEB w magazynie. Był bardzo mało używany...
Może rok później znalazłem tę frytkownicę i ją otworzyłem; nadal miał zamrożony olej z ostatniego gotowania; Wydobył się niewyraźny zapach zjełczałej żywności... Wylałem olej i wyczyściłem pojemnik.
Otóż ​​na całej ściance i dnie frytownicy, które miały kontakt z zamarzniętym olejem, pozostała powłoka brązowy i wydawało się skorodowane...
Olej do smażenia musi odzyskać a pewna kwasowość ziemniaków, który musi przejść ultrafiltrację przy 5 mikronach.
Ten ponownie wykorzystany olej zostanie następnie odnaleziony w całym łańcuchu paliwowym pojazdu.

(U mnie w domu są tylko pojazdy benzynowe i to nie jest moje szczęście...)
0 x
Wish =>
Potrafi mówić normalnie
bez stale atakowany przez niektórych ludzi, którzy szanują niczego, a to bezkarnie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 12/09/05, 10:07

Rzeczywiście, zużyty olej stwarza problemy związane z korozją, a także niektórymi reakcjami elektrochemicznymi.

Nie jest konieczne „mieszanie” materiałów o powinowactwie elektronicznym (potencjał redukcji utleniania, reguła gamma itp.) na rurach mających kontakt z olejem (mosiądz lub miedź są zakazane, ponieważ reagują z aluminiowymi częściami pomp wtryskowych). .

Jest bardzo ciekawy temat na ten temat na stronie forum Oliomobile:forum/viewsubjet.php?t=1133' target='_blank'>http://www.oliomobile.org/forum/viewsujet.php?t=1133

Cóż, nie wiedziałeś, że to ja to stworzyłem, lol :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 13/09/05, 14:55

Przeczytałem link. DZIĘKI.

W przykładzie mojej frytownicy nie ma zjawiska „akumulatora elektrycznego”.

Olej zamarznięty, zwarty w zapiekance przez rok, bez ruchu, bez wymiany powietrza; Ponadto pokrywa została zamknięta.
Miał kontakt tylko jeden rodzaj metalu, a mianowicie „specjalna” powłoka do tego zastosowania, po zaledwie dziesięciu smażeniach (oczywiście na odnowionym oleju słonecznikowym…).
Powłokę zaatakowała jedynie kwasowość, nieprzeznaczona do długotrwałego przechowywania.
0 x
Wish =>

Potrafi mówić normalnie

bez stale atakowany przez niektórych ludzi, którzy szanują niczego, a to bezkarnie.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 13/09/05, 16:28

Halo
Kiedy podnosiłeś ropę z beczki za restauracją
w zużytym oleju znajduje się również środek do czyszczenia talerza do hamburgerów, ocet solny itp. trzeba uzgodnić z kucharzem, że zapewni mu beczkę, aby używał tylko oleju
(i od czasu do czasu chodzę na kolację do jego restauracji).
Ale pośpiesz się, bo jest kilka firm, które zaczynają organizować zbiórkę tych olejów, obecnie kucharz kosztuje 15 dolarów za pozbycie się oleju, ale w krótkim czasie, podobnie jak w przypadku oleju silnikowego, firmy odkupią jego oleje
nowy olej do kupienia w dużym formacie kosztuje 1 dolara za litr, mała restauracja wydaje 60 litrów tygodniowo, co wystarczy na wyżywienie kierowcy.
Małe doświadczenie
5 lat temu spryskałem karoserię od spodu olejem do smażonych ziemniaków, frytownicę olejem kukurydzianym, ale podgrzałem i było bardzo skuteczne, trzymało się kilka lat bez uszkodzeń.Rdza, nawet trudno ją usunąć za pomocą aceton.
W zeszłym roku kupiłem nowy olej do smażenia i operację powtórzyłem, przy pierwszych wyjściach na deszcz cały olej się wymył
Wnioski: Zużyty olej do smażenia ma bardzo odmienną budowę od nowego oleju, w zależności od tego, czy był używany do frytek, pączków czy krążków cebulowych, ponadto wielokrotne wyżarzanie modyfikuje jego skład.
André
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 147