Opinia Zestaw Euroflex w Chevrolet Suburban 2000 5,3 l

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
płaszcz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 14/01/08, 11:56

Opinia Zestaw Euroflex w Chevrolet Suburban 2000 5,3 l




przez płaszcz » 14/01/08, 11:59

Halo

A więc montaż opinii w Chevrolecie Suburban.
Przede wszystkim zrobiłem sporo testów mieszanki SP95/E85 na przestrzeni kilku miesięcy.
Doszedłem do równowagi optymalnej 60% E85 40% SP95.
Po przekroczeniu E60 o 85% na desce rozdzielczej zapala się Check Engine Soon wskazując, że mieszanka jest za uboga i komputer wtryskiwaczy jest na maksimum (sprawdzałem moim czytnikiem OBDII: kod błędu Bank 1 i 2 za ubogi co oznacza, że mieszanka była zbyt uboga.)
Jeśli chodzi o prowadzenie: lekkie zwiększone spalanie, silnik o wiele przyjemniejszy, większa moc, pracuje bardzo regularnie.

Krótko mówiąc, dla tych, którzy nie chcą/nie mogą sobie pozwolić na zestaw, mieszanka w rozsądnych proporcjach pozwala na przejechanie około 1 euro za litr paliwa.

Zdecydowałem się na zakup zestawu Euroflex, oto proszę: zobacz szczegóły tutaj:

Kod: wybierać

http://www.euroflex-e85.fr/product_info.php?cPath=3_1&products_id=1

Kilka dodatkowych informacji oprócz doskonałych instrukcji dołączonych do produktu, na temat mojego doświadczenia w montażu:
- zlokalizować czujnik O2. U mnie są 2 (1 na 4 cylindry) są 4 przewody, fioletowy przenosi sygnał od 0 do 1 wolta. Łatwo zmierzyć woltomierzem, żeby się nie pomylić.
- podłączenie złączy do wtryskiwaczy. Bądź ostrożny, to wszystko jest dość delikatne, bądź ostrożny. Ale jest to bardzo łatwe do zrobienia.
Przestrzegaj kolejności podłączania i długości przewodów. Z drugiej strony nie ma lewej/prawej strony.
- Przymocowałem sondę temperatury do rury grzewczej.
- kilka Rislanów tu i tam, aby zapobiec błądzeniu przewodów.
Test:
- Montuję gniazdo SOS, start: uruchamia się i chodzi płynnie: z połączeniem nie ma problemu (to już ;-).
- Montuję skrzynkę w miejsce gniazda SOS: nic
Polaryzacja: brak szczęścia, mam odwróconą polaryzację wtryskiwaczy. Wsparcie Euroflex szybko zareagowało i zaproponowało mi rozwiązanie polegające na odwróceniu występów uprzęży Euroflex. Bez demontażu czegokolwiek odwracam je: robi się to dość łatwo.
- Montuję ponownie gniazdo SOS, start: uruchamia się ponownie i znów działa płynnie.
- Montuję skrzynkę Euroflex w miejsce gniazda SOS: tym razem uruchamia się idealnie i działa płynnie.
Następnie procedura konfiguracji: 1 przycisk do wciśnięcia (wyraźnie czuć różnicę w prędkości w zależności od wstępnego wyboru paliwa w konfiguracji)
Dobrze odebrany sygnał sondy O2 (doskonały pomysł z zamontowaniem diody sygnalizującej sondę).
Wszystko działa, zamykam maskę i idę do pompy: pełna E85 za 0,81 €, podczas gdy SP95 z pistoletu obok kosztuje 1,39 €!!!
Wlałem 110 litrów (na 123 możliwe).
W ten weekend zrobiłem 200 km, świetny start, chociaż w sobotę rano było mroźno -2.
Check Engine Wkrótce nie wie jak włączyć, sprawdziłem sód O2: mieszanka paliwowo-powietrzna jest w normie.

Więc z tym zestawem to działa.
Zauważ, że dzwoniłem kilka razy telefonicznie lub kontaktowałem się z supportem mailowo z pytaniami metafizycznymi (absolutnie nie jestem majsterkowiczem, a tym bardziej mechanikiem. Zawsze mi odpowiadał natychmiast.
Pozostaje consos, ale to zobaczymy później.

JAS
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/01/08, 16:19

Halo
Czy to silnik wirowy jak w Taoe?

Mamy podobny silnik na łodzi, który zużywa 25 litrów na godzinę.. 305 cali sześciennych GM 3000 obr./min podczas rejsu

Przy pierwszej próbie, jeśli działa zbyt słabo, zużycie nieznacznie wzrasta, ponieważ trzeba poprosić o więcej akceleratora.. osiągnąłeś ekstremalne wartości bogatej korekcji komputera.

Przełożenie 14,7 w tych silnikach odpowiada napięciu 0,45 V z sondy
Czujnik tlenu
jest to stosunek umożliwiający działanie katalizatora, ale nie jest to najbardziej ekonomiczny stosunek, około 0,15 V jest najbardziej ekonomiczny.
Zachowaj ostrożność podczas pomiaru na sondzie (należy ją odłączyć od przewodu prowadzącego do komputera, w przeciwnym razie zawsze będziesz mierzyć 0,45 V)

Kilka amatorskich samochodów wyścigowych ma skrzynkę zniekształcającą czytnik sondy Lambda.Są przeznaczone do bogatszej jazdy, ale są przystosowane do biedniejszych.

Jakie zużycie osiągasz na autostradzie przy 100 km/h latem przed tym systemem? Jakie obroty ma ta prędkość? na tym dużym (D) nie miasto D.

André
0 x
płaszcz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 14/01/08, 11:56




przez płaszcz » 14/01/08, 16:31

Andre napisał:Halo
Czy to silnik wirowy jak w Taoe?

Mamy podobny silnik na łodzi, który zużywa 25 litrów na godzinę.. 305 cali sześciennych GM 3000 obr./min podczas rejsu

Przy pierwszej próbie, jeśli działa zbyt słabo, zużycie nieznacznie wzrasta, ponieważ trzeba poprosić o więcej akceleratora.. osiągnąłeś ekstremalne wartości bogatej korekcji komputera.

Przełożenie 14,7 w tych silnikach odpowiada napięciu 0,45 V z sondy
Czujnik tlenu
jest to stosunek umożliwiający działanie katalizatora, ale nie jest to najbardziej ekonomiczny stosunek, około 0,15 V jest najbardziej ekonomiczny.
Zachowaj ostrożność podczas pomiaru na sondzie (należy ją odłączyć od przewodu prowadzącego do komputera, w przeciwnym razie zawsze będziesz mierzyć 0,45 V)

Kilka amatorskich samochodów wyścigowych ma skrzynkę zniekształcającą czytnik sondy Lambda.Są przeznaczone do bogatszej jazdy, ale są przystosowane do biedniejszych.

Jakie zużycie osiągasz na autostradzie przy 100 km/h latem przed tym systemem? Jakie obroty ma ta prędkość? na tym dużym (D) nie miasto D.

André


Halo

Tak, to Vortex montowany w wielu produktach GM
W rzeczywistości sonda oscyluje w zakresie od +0,1 do 0,8 wolta.
Nie mam komputera w moim Suburbanie, więc nie ma fałszywych pomiarów :)
Na autostradzie przy SP95 przy 130km/h (GPS podaje 128 km/h) przy 2150 obr/min mam 12,4 litra. Nawet poniżej 11,7 litra w Montpellier St Tropez przy prędkości 120 km/h
Średnio 50% autostrada miejska 50% autostrada 14 litrów.
Oczywiście zawsze na D overdrive.
ale:
- Usunąłem galerię
- opony 245/75 16 napompowane do 3 barów (zamiast 2,4)
- świeca platynowa +4 Bosch
- Filtr powietrza K&N
- wszystkie płyny: silnik, automatyczna skrzynia biegów, przedni most spryskany Lubegardem.

Z poważaniem.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/01/08, 16:42

Halo

Najbardziej ekonomiczny na D z zablokowanym momentem obrotowym (przekroczony moment obrotowy bez poślizgu) przy 100 km/h na tempomacie daje to 1800 obr/min zużycie spada poniżej 10 litrów
termostat GM o wartości 195 F (nie bez powodu w Ameryce prędkość jest ograniczona do 100 km/h)

Ja schodzę niżej niż na Buick Park Avenue 8,3 litra przy 100 kmh, ale w mieście podczas krótkiej zimowej wycieczki 3 km idzie to do 15 litrów.. z wieloma modyfikacjami..

André
0 x
papitango
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 04/12/07, 03:55
Lokalizacja: na północ

automatyczny zestaw euroflex




przez papitango » 27/01/08, 23:31

:?bonjour,


Właśnie zamontowałem ten zestaw w moim wtrysku Daihatsu 4l 4X1.6.

Mam instrukcję montażu, zainstalowałem zgodnie z procedurą i wydaje się działać dobrze.

1 - Najpierw zainstalowałem wiązkę przewodów za pomocą kluczyka awaryjnego i silnik uruchomił się przy 1/4 obrotu.
2 - Po podłączeniu zestawu automatycznego silnik już nie odpalił, więc założyłem, że konieczna jest zamiana polaryzacji na wtryskiwaczach, co zrobiłem na złączach męskich zgodnie z instrukcją.
3 - silnik uruchomił się prawidłowo.
4 - na starcie byłem w SP98
5 - wielokolorowy był czerwony, pomarańczowa dioda LED początkowo nie świeciła.
6 - po kilkukrotnej zmianie prędkości zaświeciła się ta pomarańczowa dioda
7 - Wydłużyłem narastanie T°, ale ta pomarańczowa dioda ani razu nie mrugnęła
8 - Sprawdziłem napięcie lambda do skrzynki OK 0.85V i częstotliwość oscylacji w okolicach 1 Hz pomiędzy 0.2V a 0.85V poza tym sonda jest nowa.
9 - podczas przyspieszania pomarańczowa dioda gaśnie, ale nie miga.
10 - Na silniku pracującym normalnie i bez problemu sprawdziłem położenie pomarańczową i zieloną za pomocą czarnego przycisku, obroty silnika się zmieniły, więc zakładam, że skrzynia działa i pracuje dobrze na czasach otwarcia wtryskiwaczy.
11 - Wróciłem do czerwonej pozycji za pomocą przycisku powrotu do SP
12 - Nacisnąłem przycisk dwa razy, czerwona dioda zaczęła bardzo szybko migać. Potem spodziewałem się, że ta dioda LED przestanie migać, ale nic się nie stało.
13 - po 5 minutach czerwona dioda nadal szybko migała, więc założyłem, że programowanie zostało zakończone., zatrzymałem silnik i uruchomiłem ponownie, dioda wróciła do stałego czerwonego koloru, druga migająca dioda zmieniała kolor na pomarańczowy na biegu jałowym, ale gaśnie podczas przyspieszania.
14 - pojechałem zatankować E85 (55l na pojemność 60l więc powinno mi zostać 5l SP95)
15 - uruchomiłem ponownie, najpierw było kilka przerw w przyspieszaniu, potem po 5-6 km wszystko wróciło do normy.
16 - Wróciłem do domu po przejechaniu 25 km bez problemu
17 - Otworzyłem maskę, dioda LED nadal świeciła na czerwono i nie zmieniła automatycznie koloru.

Czy mam założyć, że ta dioda nie zmienia koloru automatycznie w zależności od użytego paliwa?

Czy w takim przypadku powinniśmy ręcznie dostosować kolor diody w zależności od paliwa?

Czy ten zestaw reaguje normalnie? Czy podczas mojego uruchomienia zauważyłeś coś, co wydaje Ci się nieprawidłowe? Czy jest jakieś polecenie, które należy wykonać po szybkim miganiu wielokolorowej diody LED? Czy byłbyś tak miły i odpowiedział mi?

merci d'Avance
0 x
płaszcz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 14/01/08, 11:56

Re: automatyczny zestaw euroflex




przez płaszcz » 28/01/08, 10:14

papitango napisała::?:Dzień dobry,

Czy mam założyć, że ta dioda nie zmienia koloru automatycznie w zależności od użytego paliwa?

Czy w takim przypadku powinniśmy ręcznie dostosować kolor diody w zależności od paliwa?

Czy ten zestaw reaguje normalnie? Czy podczas mojego uruchomienia zauważyłeś coś, co wydaje Ci się nieprawidłowe? Czy jest jakieś polecenie, które należy wykonać po szybkim miganiu wielokolorowej diody LED? Czy byłbyś tak miły i odpowiedział mi?

merci d'Avance


U mnie ta sama historia!!!
Zestaw jest automatyczny, więc nie musisz niczego dotykać.
Myślę że zimą E85 faktycznie zawiera 30% SP95 tzw
Z drugiej strony, w odniesieniu do całego tego pytania byłoby interesujące, gdyby obsługa Euroflex odpowiedziała: support@euroflex-e85.fr

W przeciwnym razie, moim zdaniem, rozruch na zimno jest idealny, prędkość silnika na bardzo normalnych obrotach na biegu jałowym, a przede wszystkim więcej ziemniaków podczas przyspieszania przy niskich, a nawet bardzo niskich prędkościach, jak mniej kickdown i więcej momentu obrotowego.

W przeciwnym razie strona OBD:
- Brak włączonego CES
- Sprawdź za pomocą narzędzi OBD w trybie danych na żywo: wszystkie sondy są na zielono (ciśnienie paliwa, O²... jest ich kilkanaście), zanieczyszczenia i inne OK.

Zatem 100% zadowolenia z tego produktu.


JAS
0 x
płaszcz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 14/01/08, 11:56

Re: automatyczny zestaw euroflex




przez płaszcz » 13/02/08, 11:22

papitango napisała:
Czy mam założyć, że ta dioda nie zmienia koloru automatycznie w zależności od użytego paliwa?

Czy w takim przypadku powinniśmy ręcznie dostosować kolor diody w zależności od paliwa?

Czy ten zestaw reaguje normalnie? Czy podczas mojego uruchomienia zauważyłeś coś, co wydaje Ci się nieprawidłowe? Czy jest jakieś polecenie, które należy wykonać po szybkim miganiu wielokolorowej diody LED? Czy byłbyś tak miły i odpowiedział mi?

merci d'Avance


Odpowiedź Euroflex na 2 pytania:
- żółta dioda LED zaczyna migać, gdy sonda jest wystarczająco gorąca.
- Duża dioda niekoniecznie zmienia kolor po ustawieniu na czerwony/pomarańczowy/żółty.

JAS
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162